หัวข้อ: เช้าวันใหม่ที่....เสิงสาง

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3

เช้าวันใหม่ที่....เสิงสาง

หว่างวันที่ 13 ที่ผ่านมา พี่น้องหลายคนเพิ่นกะเมือบ้านไปกราบแม่กัน
    ติ๊กกะอยากกลับแต่เวลาบ่อำนวย เลยได้ไปกราบ(แม่)ย่าโม แทน

ออกจากนวนคร 4 ทุ่ม ถึง เสิงสาง ตี 2 กว่าๆ เนาะจ้าเช้าวันใหม่ที่....เสิงสาง
    บ่ได้นอนดอกจ้า พากัน ไปเลาะตลาดเสิงสางกันต่อ หาซื่อกับข้าวมาไว้ใส่บาตรตอนเซ้าๆ

ขาไปคุณยายยังยิ้มสู้ :l-

รุ่งสางตีสามที่ ตลาดเสิงสาง อ้ายพล พาน้องๆ กินไข่ลวก
    เลยลองเบิ่งนำจักสองฟอง เช้าวันใหม่ที่....เสิงสาง แซบอยู่เด้เนาะไข่ลวกแหมะ เช้าวันใหม่ที่....เสิงสาง

ตื่นเซ้ากะพากันไปไส่บาตรอยู่วัด

ปั้นข้าวเหนียวแน่นๆ เฮ็ดบุญร่วมกันไว้ เกิดมาชาติหน่าสิได้มาเป็นพี่น้องกันอีกเช้าวันใหม่ที่....เสิงสาง

สมาชิกบ้านมหา รุ่นใหญ่จ๊ะ เพิ่นมาพ้อกัน หลานเลยขอถ่ายรูปเก็บไว้เป็นหลักฐาน :l-

กลับจากวัดคุณยายกะพาหลานๆออกหาแนวกิน(แกล้ม)ลาบ

หมากอิหยังเกาะหือค่า ยาย หนูลืมซื่อแล้วแหมะจ้า เช้าวันใหม่ที่....เสิงสาง

สามยายหลานกินน้ำบักพ้าวกะ น้ำส้ม ยี่ห้อ.....

:heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    พ่อใหย่ เพิ่นมาสู่ขวัญรับหลานสาว(ทองแพง)กลับสู่อ้อมกอดพ่อกับแม่

อาวคือตาแดงๆ ฮึ

นั่งคิดอิหยังอยู๋น้อ น้องอยากฮู้นำแหมะ

อ้ายๆเพิ่น ผ่าฝนมาจากโคราช

ก่อนกลับ ขอถ่ายรูปเป็นที่ระลึกที่บ้านน้องแพงกัน

ขาเมือบ้านพากันแวะกราบขอพร แม่ย่าโม ว่าแต่พี่อรขอหยังน้อ อยากฮู้นำ

มาฮอดเที่ยงตรง แดดฮ้อนๆรับไปเต็ม ๆ

สามทหารเสือ+1หนุ่ม ณ. วัดหลวงพ่อโต (วัดสรพงษ์ ชาตรี)

:heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

International chef สัญลักษณ์ของ สะใภ้อิสาน
    บล็อก
    4
    คนใส่แว่นเสื้อขาวนี้ขานดขาเจ๊บยังไม่พลาดโอกาสเลยนะ
    อย่านี้ซิถึงเรียกว่ารักกันจริง
    ปีนี้น้องสาวคำแพงดูสวย สดใส สง่างาม มากนะจ้า
    อนุโมทนา สาธุ บุญด้วยนะจ้า

ที่ปรึกษาด้านกฎหมาย สัญลักษณ์ของ sert1964
    ดีใจครับที่ได้พบสมาชิกบ้านมหาฯโตเป็นๆหลายคน โดยเฉพาะหนุ่มน้อยคนภูค่าว ขอบใจน้องแพงที่เฮ็ดให้พวกเฮามาบิดา(พ่อ)กัน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ฮักณ.ทุ่งใหญ่
    อนุโมทนาสาธุบุญนำครับ คนกตัญญูรู้คุณจะเป็นคนที่น่ารักเสมอครับ

ศึกษาหาความรู้
    อบอุ่นดีครับ ได้บุญแล้วกะมิตรภาพที่ดีๆนำพร้อม บรรยากาศกะดีแฮง
    ครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    พี่น้องบ้านเฮาจั่งสิล่ะ คั่นได่เข้ากลุ่มกัน ม่วนโสตายยังว่าจ้าบ่ว่าสิอยู่ซอกได๋มุมได๋.. ม่วนๆนำจ้า รอบหน้าไปยามทางน้ำโสมบ่ คุณยาย ,น้องติ๊ก :l- :*-
    มองต่าง..อย่างปลง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ sert1964
    ดีใจครับที่ได้พบสมาชิกบ้านมหาฯโตเป็นๆหลายคน โดยเฉพาะหนุ่มน้อยคนภูค่าว ขอบใจน้องแพงที่เฮ็ดให้พวกเฮามาบิดา(พ่อ)กัน

งานนี่ต้องขอขอบคุณ อาวอ้วน โดยเฉพาะเจ้าภาพ สาวทองแพง ที่เฮ็ดให่หนุ่มน้อย ฅนภูค่าว ได่มาพ่อกันกับท่านสมาชิกบ้านมหาดอทคอมหลายๆคน ถ่าบ่มี เช้าวันใหม่ที่....เสิงสาง กะบ่ฮู้ว่าอีกโดนปานใด๋จังสิมีโอกาสได่พ่อกันและขอบคุณกับท่านสมาชิกบ้านมหาดอทคอม ทุกๆคนใน เช้าวันใหม่ที่....เสิงสาง พ่อกันใหม่เมือมีโอกาส....

แม้ต่างกัน ห่างกัน สักเพียงไหน
    แต่ในใจ สื่อถึง กันเสมอ
    ต่างความคิด ต่างความเห็น ได้มาเจอ
    มุ่งเสนอ ความจริงใจ ให้แก่กัน

:*- :*- :*-

Why Do I Love You So - Johnny Tillotson

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=klVpKl90QdY

ขอบคุณเจ้าของกระทู้ ติ๊กต็อค

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ขอบคุณน้องสาวหล่า สาวทองแพง ในน้ำใจไมตรีที่มีให้ด้วยดีเสมอมา และได้มีโอกาสไปเห็นบ้านงาม
    ได้มีโอกาสไปด่านเกวียน ไหว้ย่าโม ไปวัดหลวงพ่อโต และได้พ้อกับพี่น้องบ้านมหาครับ

ตอนไปคุณยายหนูยิ้มสู้ครับ ขากลับลงจากรถตู้ คือซงสิฮากนี่ล่ะ เห็นอีกเทือหนึ่ง ตอนลงจากรถแท็กซี่แถว ๆ ตลาด อตก. ยืนค้ำกกไม้ฮากอยู่ครับ ...55555 เมารถตู้พะนะเลาว่า

ส่วนน้องสาวมุกตาหลูโตนหลาย เมารถจนมือเย็นจ้อย ๆ โซเฟ่อร์เคยขับแรลลี่มาก่อนพะนะ เลาว่า

ก๊ากกกกกกกกกกกกกกกก

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    ขอบคุณเจ้าของบ้านสาวทองแพงค่ะ ต้อนรับอบอุ่นหลาย จนสาวมุกอยากอายพุ่นล่ะค่ะ ตื้นตันนำ แฮงดีตอนเอิ้นขวัญ ซึ้งสุดๆเลยจ้า

ขอบคุณยายหนูจ้าที่ช่วยบีบนวดให้ค่ะ แต่ว่ามื่อนั่นน่ะยายเอ้ย..พอตะลงรถได้ มีหมาสีห้าตัวเล่นมาฮับเอาอาหารจากท้องสาวมุกน่ะจ้า คือมันสิฮู้นิค่ะ ว่าสาวมุกกำลังสิให้อาหารมัน เล่นมาฮับอย่างเร็วเลย พออ้าปากให้อาหารมันแล่ว ...ถืกกันคัก คนกับหมา นั่งหัวชนกันกับหมาอยู่ค่ะ จนหมดไส้หมดพุง และที่สำคัญหมดสภาพเลยจ้า...
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวมุก; 27-08-2011 at 12:05.

Tags for this Thread