หัวข้อ: สวัสดีครับเสนอซิ้นเพลงให้พี่อ่านกันครับ "ฮักสาวแพรวา"

Threaded View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ ธีระปลัด
    บล็อก
    8

สวัสดีครับเสนอซิ้นเพลงให้พี่อ่านกันครับ "ฮักสาวแพรวา"

ฮักสาวแพรวา

คำร้อง/ทำนอง : ธีระปลัด

อ้ายมักหลายเด้ ใจเซไปหาเจ้าแล้ว

เปรียบเจ้าดังแก้ว สาวผู้ไทยเมืองคำม่วง

ตากลมผมสั้น อ้ายฝันอยากสิเดินควง

มีคนคอยหวง แล้ว บ่หนอ คนไค

แพรวาผืนนี้ ทิ้งนามาเรียนไกลบ้าน

ลาถิ่นอีสาน เสน่ห์สาวงามผู้ไท

งดงามหมดจด เธอสวยออกมาจากใจ

จะเฝ้าห่วงใย ดูแลยามเจ้าหม่นหมอง

เมื่อใจอ่อนแอ ขอจงแลมองมา

คราวท้ออ้ายขอโทรหา ช่วยเป็นยา ยามที่หม่นหมอง

ถ้าไม่รังเกียจ เดินเฉียดให้ชายตามอง

คนที่กำลังเศร้าหมอง ให้พร้อมยืนสู้ต่อไป

เจ้าจากบ้านมา นับเวลาก็นานเต็มที

จบรามปีนี้ สิหวนคืนนา ที่จากมาไกล

กลับไปบ้านเฮา อย่าสิลืมคนคอยห่วงใย

อ้ายนี้อยากสิตามไป ดูแลหัวใจ แพรวาได้บ่
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ธีระปลัด; 30-08-2011 at 08:33.