หัวข้อ: ขอแสดงความยินดีกับ "สมุยบอย" น้องซายหล้าบ้านมหาจ้า

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

อ่านข่าวออนไลน์ ขอแสดงความยินดีกับ "สมุยบอย" น้องซายหล้าบ้านมหาจ้า

พี่น้องบ้านเฮาที่ได้ไปร่วมงานพาแลงหรืองานเติมฝันปั้นดาวของเฮา
    ช่วงเดือนพฤษภาคมที่ผ่านมา คงสิได้เห็นการแสดงเทิงเวทีกับเสียงร้องของเพิ่นแล้วเนาะจ้า
    ตั้งแต่มื้อแรกที่เพิ่นเข้ามาเป็นน้องซายหล้าในคุ้มบ้านมหาทะเลใต้
    เพิ่นกะบอกกับเอื้อยอ้ายมาตลอดว่า เพิ่นมักในเสียงเพลงเสียงลำ
    แล้วความฝันของเพิ่นกะคือการได้ไปอยู่วงหมอลำคณะใหญ่ๆ
    ความสุขของเพิ่นอยู่หม่องนั้นเพิ่นว่า เอื้อยอ้ายกะได้แต่เป็นกำลังใจให้เสมอมา

ขอแสดงความยินดีกับ "สมุยบอย" น้องซายหล้าบ้านมหาจ้า

และตอนสายๆของมื้อนี้ ขามป้อมกะได้รับโทรศัพท์จากน้องซายบอกว่า

"เอื้อยๆ ผมมีข่าวดีมาบอกครับ ตอนนี้ความฝันของผมเป็นจริงแล้วครับเอื้อย
    ครูเทียมจากวงเสียงอิสานเพิ่นให้ผมไปเริ่มงานได้แล้วครับ
    เพิ่นสิเปิดวงวันที่ 11 ตุลาคม นี้ครับเอื้อย"

ตอนที่ได้ยินแบบนั้น ผู้เอื้อยกะรู้สึกดีใจนำอิหลี เพราะน้ำเสียงของน้องซายตื่นเต้นและกะมีความสุขคัก
    ได้แต่บอกน้องไปว่า ขอให้โชคดี เอื้อยอ้ายเป็นกำลังแรงใจให้คือเก่า
    ถึงแม้ว่าตอนนี้เฮาจะยังเป็นแค่สมาชิกโตน้อยๆ ในวงใหญ่ของเพิ่น
    แต่การที่เฮาได้มีโอกาสดีๆ แบบนี้ และจากความสามารถที่น้องของเอื้อยมี
    สักมื้อหนึ่ง น้องซายเอื้อยสิเป็นดาวที่ส่องแสงประกายให้คนบ้านเฮาได้ชื่นชม

ขอแสดงความยินดีกับ "สมุยบอย" น้องซายหล้าบ้านมหาจ้า

และนับเป็นข่าวที่เฮ็ดให้หัวใจที่ยังมีกลิ่นไอของความเศร้าเหลืออยู่ได้ซุมซื่น
    และยินดีขึ้นมาอย่างบ่น่าเชื่อ ยินดีกับคนที่มีความฝัน
    แล้วมีโอกาสเฮ็ดตามความฝันของเจ้าของได้

น้องบอกว่า "ตอนนี้ผมอยู่เทิงเรือเด้อครับเอื้อย ใจหายครับ คึดฮอดเอื้อยอ้ายซู๋คน
    จักยามได๋เฮาสิได้พ้อกันอีกเนาะครับ"

เอื้อยยังได้บอกว่า บ่เป็นหยัง เอื้อยสิติดตามข่าวคราวของบักหล่าเองดอก
    แล้วกะสิถ่าให้ฮอดมื้อที่วงเสียงอิสานมาแสดงอยู่เกาะสมุยเร็วๆ
    เพื่อที่เฮาสิได้พ้อกันอีก

ความฝันอันยิ่งใหญ่ให้เธอสู้
    เรานั้นอยู่ข้างเธอไม่ไปไหน
    แม้ยามท้อเราขอเป็นกำลังใจ
    ส่งเธอให้ถึงฝันอันเรืองรอง

ขอบคุณพื้นที่จากบ้านมหาดอทคอมจ้า

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ นู๋น้อย
    เมืองชลบุรี(เช่านอน) สีเกด(หม่องเกิด
    บล็อก
    31

เรื่องฮิตน่าอ่าน

ขอแสดงความยินดีนำเด้อจ้าน้องชายหล่า ในที่สุดกะได้ไล่ตามความฝันพ้อ ขอให้เจริญก้าวหน้าและมีความสุข ในสิ่งที่เจ้าของมักและตามหามาดน เอื้อยขอเป็นกำลังแรงใจให้น้องคือเก่า ถึงว่า จะอยู่ไกลกัน แต่ความสัมพันธ์และมิตรภาพของเฮษยังคือเก่าบ่เปลี่ยนแปลง ขอให้รักษาสุขภาพ และเอื้อยจะคอยติดตามผลงานของน้องชายคนนี้ตลอดไปจ้า

ต่อไปเฮาคือจะได้พ้อกัน อยู่หน้าเวที เสียงอิสาน น้อน้องหล่า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    ขอแสดงความยินดีกับอ้ายสมุยบอยนำเด้อครับ ใจรักซ่ะอย่างทำได้อยู่แล้วน่อครับ วิ่งตามความฝันให้ถึงที่สุด เป็นกำลังใจให้กันเสมอครับ สู้ๆๆๆๆๆๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ดอกมันปลา
    ย่างตามฝันไปอีกกว่าแล้วจั่งได๋ ค่อยๆๆย่างค่อยๆๆก้าวต่อไปอย่างระวังจ้า
    เพื่อความฝันสูงสุดที่เฮาตั้งไว้จ้า ดีใจนำเด้อ...สินำไปขอลายเซ็นยุหน้าเวทีเด้อจ้า

:l-:l-:l-:l-:l-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ esannot
    สู้ต่อไปนะครับ สมุยน้อย สักมื้อหนึ่งความฝันกะสิเป็นจริง ขอให้ตั้งใจเด๋อครับ
    ส่งใจไปซ่อย สู้ๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    ขอแสดงควมยินดีนำครับ สมุยบอย ...มีความสุขกับสิ่งที่เฮาหวังไว้...ออกงานทางได๋สินำไปลอดผ้า ยุเด้อ)))))

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    ขอแสดงความยินดีนำเด้อค่ะ ที่ได้ทำในสิ่งที่หวัง

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า
    555...สิถ่าจอบคือกันครับผมพ้อหน้าฮ้านเห็นอ้ายเมานอนข้างเวทีกะลากออกจากขวนมดแหน่เด้อบอย
    555...ขอไห้โชคดีครับเป็นกำลังใจไห้สู้ๆๆครับผม

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    บาดยามเอื้อยไปจอบหน่าฮ้าน กะทักกันแหน่เด้อน้องหล่า
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    ขอแสดงควมยินดีนำหลายๆเด้อจร้า.....ซวดๆๆๆ
    ขึ้นมาแสดงทางแม่สอดแนเด้อจ้า....

Tags for this Thread