หัวข้อ: ไดอารี่แห่งความเศร้า...ทุก..ใจ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

รอบยิ้มพิมใจ

เวบบ้านมหาเฮาก็มีบอร์ด "กิจกรรมเพื่อสังคม" เด้อค่ะ ใครที่มีโครงการดีๆ
    ที่เป็นประโยชน์ต่อสังคม ก็ขอเชิญที่นี่นะค่ะ

กิจกรรมเพื่อสังคม
    รวมกิจกรรม/โครงการเพื่อสาธารณะประโยชน์ และกิจกรรมค่ายอาสาเพื่อสังคมอื่นๆ
    (กรุณางดตั้งหัวข้อที่มีเนื้อหา และเงื่อนไขด้านการเงิน)
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    กรุณางดหัวข้อที่มีเนื้อหาด้านการเงินพะนะ สิเอาปลาแดกไปแลกเอาดอกซั่น 555

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ปล. ถ้าข้อความนี้ เป็นที่บ่พอใจของหลายๆท่านตลอดจนผู้บริหารระดับสูง กะขอให้ลบพวกกระผมจุ้มสวนอ้อย ออกจากการเป็นสมาชิกได้เลยครับ 1 บอย เมืองยศ 2. คนฮ่าง 3.

เชษ แฟมมิลี่แมน

นี่คือเสียงสะท้อน จากก้อนดินก้อนเล็กๆ ก้อนหนึ่ง

ฮ่วย ๆ ....ไปกินฮังแตนมาแต่ไสน้อบาดเนี่ย คือเว่าซงสุนแถะ...

บอกสูแล้วว่าอย่าพากันกินหลายเหล้าปลอมน่ะ

กินแล้วมันสิเพี้ยนกะจั่งว่า 555

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    ยามไหนเศร้า ยามไหนทุกข์ ยามไหนสุข บ้านหลังเดียว หลังสีฟ้า แห่งนี้ เป็นแหล่งพักพิง
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ปลงแนกะดีเด้อครับอย่ายึดติดคักหลายมันสิทุกข์ใจเจ้าของ คิดก่อนเว่า บ่แม่นเว่าก่อนคิด

ผมกะได้ส่งsmsไปบริจาคแล้วคือกันแม่นสิบ่หลายแต่กะตามที่สิเฮ็ดได้ละครับ นับถือจิตใจบ่าวเชษยุดอกที่มีใจอยากสิซ่อย
    แต่กะต้องระวังเด้อครับเรื่องเงินๆทองๆสิ่งของ อย่าให้คนมาเว่าให้นำก้นเด้อ มื้อได๋กะบอกมาครับสิซ่อยยุดอก ตามอ้ายเซียงเพิ่นเว่าละครับแม่นแล้ว
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ปั้ม อาภัพ
    ปีก่อน ปั้ม อาภัพ ขาของขึ้น สิบล้อ ห้าคันพุ้นเด้อยุที่ทำงาน สายตรวจ191 ยังเจ็บแขนบ่ทันเซ่ายุ 555555 อย่าไปเครียหลายเตรียมโตรับมือไว้โลดกรุงเทพกะสิถึกคื่อกัน ช่วยได้เท่าที่ช่วย

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย
    ซ่อยคือกันจ้า ทางนี้ กะซ่อยไป ทางพี้ดอกจ้า กองตลาดประชานิเวศน์ 1 เพิ่นได้ตั้งกองบริจาคขึ้นกลาง
    ตลาด นี้คือจุดศูนย์ใหญ่คนหลายเข้าๆๆออกๆๆๆ ได้ของที่มาร่วมบริจาค ได้ประมาณ 6-7 คันรถ ส่วน หน่วยอาสา กะตามไปต่างหาก ซื้อไปบริจาค ส่วนตัวกะมี มีหลายช่องทางให้ร่วมทำบุญ ในครั้งนี้จ้า

เอาใจช่วย ผู้ประสบภัยน้ำท่วม จ้า (ปล. บ้านข่อยกะท่วมคือเด้อตอนท่วมนาข่อย เหมิดแล้ว ข้าวกำลังงาม พ่อแม่นั่งไห้ อยู่ ยังซ่อยหยังบ่ได้ มีแต่ว่า ต้องซื้อข้าวกินแน่ๆๆปีหน้านี้ )
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b