หัวข้อ: ถามข่าวพี่น้องบ้านมหาทางยุดยา

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8

ถามข่าวพี่น้องบ้านมหาทางยุดยา

เห็นข่าวกะเป็นห่วง น้องนุง เอื้อยอ้าย ทางยุดยาเนาะจ้า เป็นจั่งได่แน่น่อ น้ำมากหลายปีนิ ท่านเวบพาสเตอร์ อ้ายบ่าวได้ข่าวว่าแบกกะสอบทรายเมื่อยหลาย
    ฟังข่าวในระยะ เจ็ดมื้อต่อไปนี้ น้ำเหนือจากเขื่อนใหญ่สิระบายน้ำมาถึงอีก
    ยิ่งทวีความเป็นห่วงหลายจ้า น้องนุงทั้งหลาย เอื้อยอ้ายพี่น้องบ้านเฮา
    อ้ายบ่าวคนเดิม อ้ายจ่า น้องกุ้งน้องติ๊ค น้องอร น้องชมเชย และทุกๆท่าน
    อยากได้หยังส่อยเหลือ กะกริ๊งกร้าง มาหากันเด้อจ้า ทางโคราชกะเตรียมโตรับคือกันจ้า ข้าวสาร ข้าวสวย น้ำสะอาด มีหม่องไปส่งบ่น่อจ้า :l-

ปล...คุ้นๆเนาะผู้นั่งเรือนิแมะ ฮิ้วว ฝากความห่วงใยไปหากันคือเก่าเด้อค่ะ :l-
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ esannot
    ส่งใจไปซ่อยเด๋อพี่น้องที่ถูกน้ำท้วม รักษาสุขภาพนำครับบบบบบบบบบ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    เอื้อยไก่จ๋า ขอบคุณค่ะ ที่ถามข่าว ตอนนี้น้องอรกับน้องติ๊กกะติดต่อกันวันหนึ่งหลายรอบอยู่จ้า
    และเมื่อเช้าที่ทำงานน้องกะพากันเอากระสอบทรายไปกั้นโรงงานอยู่ค่ะ ...ตอนนี้รอลุ้นด้วยหัวใจหวั่นๆอยู่จ้า...คิดอย่างเดียว อะไรจะเกิดก็ต้องเกิดค่ะ..

และนี่คือสภาพนิคมอุตสาหกรรมสหรัตนนครจ้า เมื่อช่วงวันที่ 4-5 ที่ผ่านมาค่ะ

ป.ล. ถ้าน้องสาวคนนี้เงียบไปแสดงว่าน้ำท่วมแล่วเด้อจ้าทั้งที่ทำงานและที่พักค่ะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวมุก; 07-10-2011 at 12:11.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    ออย...ตะสิโตนแท้ หนักกว่าอุบลหลายสิบเท่าเลยตั้วนี้ เอาใจช่วยเด้อจ้า..

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    ป้าด น้ำท้วมหลายป่านนั้นติค่ะขอส่งใจซอยเด้อค่ะ ขอให้น้ำลดลงเร็วๆ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

กระพริบตา

ขอส่งกำลังใจและความห่วงใยให้พี่น้องซู่คนเด้อจ้า
    ขอให้คุณพระรักษาพี่น้องเฮาทุกคนจ้า
    เสี่ยวติ๊กข่อยเป็นได๋แหน่น้อ

คำถาม และรอคำตอบ เอื้อยๆอ้ายๆ ขะน้อยอยู่จังได๋กันน้อ

เอื้อยๆอ้ายๆ ขะน้อยอยู่จังได๋กันน้อ มาท่วมไปสุม่องแท้ เป็นกำลังใจให้พี่น้องสุคนเด้อจ้า
    พี่ติ๊ก พี่อร อ้ายโอ๋ อ้ายกุ้งเป็นจังได๋กันแหน่น้อ ดูแลสุขภาพนำเด้อจ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    สิ่งที่ทำนายไว้ เห็นท่าว่าจะจริงซะแล้ว ผ่านปีนี้ไปแล้วเราจะรับมือกับภัยน้ำท่วมอย่างไร เป็นปัญหาระดับชาติที่จะต้องมานั่งจับเข่าคุยกันครับ เห็นภาพที่น้องมุกเอามาลงแล้วยิ่งเศร้าครับ

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    อุปร้าดดดด น้องอร ปานนั่นติหล่า โอยยน่ออยู่จั่งได่กันน่อจ้า จั่งได่กะทางโตราชยังบ่ท่วมเด้อจ้า แวะมาพักมากินข้าวกินน้ำได้ตลอดจ้า น้องติ๊กมีเบอร์เอื้อยไก่ยุเด้อจ้าหล่า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวทุ่งศรีฯ
    บล็อก
    1
    บ่าวทุ่งศรีฯ อยู่นวนคร
    มือแลงจั๊กสิรอดบ่ดอก

Tags for this Thread