หัวข้อ: ยามได๋น้ำสิลง

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ peepoa007

เศร้าซึม ยามได๋น้ำสิลง

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=Cd5_aOjT3Wg
    บ้านน้องกะถึกน้ำท่วมคือกัน อยู่ที่บางไหย่นั่น ที่พฤกษา33พี่น้องครับ น่าสงสารคนที่ออกมาบ่ได้นะครับ ที่ติดน้ำท่วม เช่นที่บ้านของผม ที่คนเถ่าติดอยุ่ที่บ้านตั้งหลายคน เคราะกำ แถมยังมีขี้ขโมย มาลักของยามแลงๆ เดิกๆๆ เคยแต่ช่วยเหลือคนอื่น มาโดนด้วยตนเอง พึ้งสิฮู้ อกเขาอกเรา ไฟโดนตัด น้ำบ่มีกิน ห้องน้ำกะใช้บ่ได่ แนวกินกะเหลือน้อย ตังกะกดบ่ออก ผมต้องหนีออกมาข้างนอก มาอยุ่ที่ กทม. เพื่อนๆหายหมด มองไปทางไหนกะมีแต่น้ำ เหมือนเกิดสงคราม กะบ่ปาน บ้านไผในย่านนั้น ถูกน้ำท่วมแหน่ครับ บอกผมแหน่ สู้ๆๆๆๆ ครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ผมอยู่ปิ่นเกล้า ตรงข้ามกระทรวงวัฒนธรรม น้ำมามื่อวานยามมื่อแลง จนเท่าเดียวนี่ ใกล้สิไหลเข้าบ้านแล้วครับ

ของกินกะหายาก มีแนวได๋กะกินหน่อยๆ อดไว้ ปานสงครมคือว่านั่นล่ะครับ

สู้เด้อพี่น้องกะดาย หม่องได๋อยู่บ่ได้กะให้หยับย้ายหาที่ปลอดภัยสาก่อน จั่งค่อยกลับมาใหม่

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ peepoa007

เศร้าซึม น้ำท่วมบ้าน ต้นเสียว

น้ำท่วมบ้าน ต้นเสียว
    ถาพยามเช้า ก่อนสิหนีออกมา
    หลังจากหนีออกมาแล้ว มื้อถัดมา รถยังพอแล่นเข้าได้ กะลังเตรียมโต ลุยน้ำเข้าไปเบิ่งบ้าน
    ปะไปลุยกัน
    ได้แค่ยืนเบิ่ง แบบงง ว่ามันคือท่วม
    สถาพบ้านผม หน้าบ้านถึงเอว ในบ้านมีต่ะของลอยเต็มเลย เพราะผมเก็บบ่ทัน (ไปบ่ทันน้ำมา)
    เหลือจากนั่นผมกะบ่มีอารมที่จะถ่ายถาพต่อไป นิเป็นภาพเมื่อ อาทิตที่แล้ว ที่รถยังสามารถยังเข้าไปถึง แต่ตอนนิ ถึกตัดขาดจากโลกภายนอกแล้วครับ พี่น้อง เอาชนิด ที่ว่าบ่เหลือหยังครับ ยังแต่แนวเด่ยวครับ ได้ติดโตออกมาคือ......
    อาทิตนิ สิเข้าไปอีกครับ คิดว่าของในบ้านคงสิเหลือเนาะ โจรกะหลายโอ๊ยยยยยย สิบ้าตาย

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ พ่อบักเบนซ์
    บ้านหนองทุ่ม เมืองพล ขอนแก่น ...City
    โอ้ว...ขอให้น้ำมันลดลงไวๆ เด้อครับอ้าย มีหยั๋งให้นายซอยกะบอกเด้อครับ สู้ครับอ้าย...

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    ขอให้คิดเสียว่าเมื่อน้ำท้วมได้ วันนี้ อีกสักหน่อยวันข้างหน้า น้ำมันก็คงลดลงได้และก็จะแห้งหายไปเองตามฤดูกาลและเวลานะจ๊ะ ยังไงๆก็ขอให้สู้ๆๆนะจ๊ะ ขอเอาใจช่วย ขอให้น้ำลดลงแห้งหายไปไวไว สาธุ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    ผมว่าคนที่แต่งเพลงให้ศรคีรี..ในยุคนั้นเขาคงไม่รู้
    ดอกว่าปี 2554 จะเกิดน้ำท่วม แต่บังเอิ้ญบังเอิญ
    เหตุการณ์ มาตรงกันพอดีี.....สวดยวดซวดซวดๆ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    น่าเห็นใจครับ น้ำหลายแฮง ...

สมาชิกเฮาอยู่แถวนั่นกะมี บ้านอ้ายต่วง บ้านพี่เอก(หนุ่มนนท์) 2ท่านนี้ ได้ย้ายออกมาแล้ว

บ้านดาบนพ (หนุ่มน้อยศรีสะเกษ) จักแม่ท่วมหรือบ่อ ..

มื่อก่อนผมกะพาหมู่ลุยเข้าไปเอาของอยู่ ซ.ท่าอิฐ ท่วมสูงคือกัน