หัวข้อ: ผัดฉ่าปลาฉลาม

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ใบไม้สีชมพู

ผัดฉ่าปลาฉลาม

สัญญากับผู้ลางคนว่าออกเจแล้วสิเฮ็ดแนวเิ่พิ่นมักให้กิน นั่นคือ "ผัดฉ่าปลาฉลาม" หลังจากกินแต่ผักกับนมถั่วเหลือมาเดือนหนึ่ง ใบไม้ก็ลุยเลย แต่ว่าก่อนเฮ็ดสู่ผู้ลางคนกิน ก็ขอทดสอบกับหมู่สี่ห้าคนก่อน หนูทดลอง เป็นครั้งแรกที่ลองเฮ็ดเมนูนี่ ผลออกมาก็จั่งที่เห็นจ้า

มื่อเช้าก็เฮ็ดอีกหม้อหนึ่งหมดเกลี้ยงคือเก่าจ้า

มากินนำกันเด้อจ้า เผ็ดแหน่จักหน่อยจ้าเพราะว่าปลาฉลามมันคาวแฮง

สูตรของใบไม้มีดังนี้ค่ะ

เครื่องปรุง
    1. เนื้อปลาฉลาม ได้มาโตละโลกว่าค่ะ บ่แพงดอกโลละ 75 บาท เพิ่นแล่ให้นำเลย แล้วมาล้างด้วยเกลือให้สะอาด
    2. พริกแกง (พริกแห้ง กระเทียม กระชาย พริกไทย)
    3. พริกไทยอ่อน
    4. กระชายหั่นฝอย
    5. ขมิ้นขาว
    6. พริกสด
    7.ใบมะกรูดฉีก
    8. ใบกะเพรา
    9. น้ำมันพืช
    10. น้ำปลา
    11.น้ำตาลทราย

วิธีทำ

1. ตั้งน้ำมันพืชให้ร้อน
    2. ผัดพริกแกงให้หอม
    3.ใส่เนื้อปลาฉลามลงไป
    4. ผัดปลาและพิกแกงให้เข้ากัน
    5. ใส่พริกไทยป่น พริกไทยอ่อน กระชายหั่นฝอยลงไป
    6. ปรุงรสด้วยน้ำปลา น้ำตาล แล้วชิมตามชอบใจ
    7. เติมขมิ้นขาว ใบมะกรูดฉีก และกะเพราลงไป เป็นอันเสริจพิธี กินกับข้าวสวยร้อนๆ หมดเป็นหม้อเลยทีเดียว อิอิ

ผู้ลางคนกินแล้วบอก แซบแต่ว่าเผ็ดไปหน่อยจ้า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ใบไม้สีชมพู; 25-10-2011 at 14:39.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    เผ็ดหูตูบ ใส่เครืองหลายๆ วะซั่นคาวตาหน่ายเด้อเอื้อย

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ใบไม้สีชมพู
    แม่นจ้า ซื้อมาจากร้านก็คาวแฮงจ้า ต้องเอาเครื่องเทศดับกลิ่น

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    อืมๆ อยากลองซิมเบิ่งเด้บาดนี่ เหลือปลาทะเลโตใหญ่ๆ อีกหลายชนิดที่ยังทันได้กินเบิ่งยุ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ นู๋น้อย
    เมืองชลบุรี(เช่านอน) สีเกด(หม่องเกิด
    บล็อก
    31

พบปะพูดคุย

พ่ออาว อยากกินปลาหยังน้อ โตใหย่ๆ คือจะบ่แม่นฉลามวาน ดอกเน๊าะจ้า

ผัดฉ่าปลาฉลาม บ่เคยกินจักเทื่อจ้า แต่คึดว่า ถ้าเอาเนื้อปลาฉลามมาลวกน้ำฮ้อนก่อนจั่งเอาไปผัด น่าจะลดกลิ่นคาวได้ในระดับหนึ่ง อั่นนี้สันนิษฐานจ้า บ่เคยเฮ็ดจักเทื่อ

คุณอาวอ้วนฯ----ปลาฉลามน้อยจ้าโตละโลสองโล แซบอยู่จ้า ลองเบิ่ง

คุณนู๋น้อย------จ้าถ้าบ่ได้แล่เนื้อ ก็เอามาลวกแล้วก็ขูดหนังออก เพิ่นว่า ใบไม้ก็เลยเอาทางลัด แล่หนังออกเลยจ้า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    เคยลองมาคือกันครับ..ดีเจนู๋..เมนูผัดฉ่าลูกปลาฉลาม
    เพื่อลดความคาวต้องทอดก่อนที่จะนำไปผัด
    คิดว่าเหมาะที่จะเป็นกับแกล้มสำหรับคอเหล้ามากกว่าเป็นกับข้าวครับ
    :b-b:b-b:b-b

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

พบปะพูดคุย

ผัดฉ่าปลาฉลามเคยซื้อมาอยู่จ้าเทื่อหนึ่ง
    อยู่เกาะสมุยหากินง่ายจ้าตามร้านข้าวแกงทั่วไป
    นึกว่าผัดฉ่าปลากระเบน เบิ่งบ่คักจ้าเพิ่นตักใส่ถุงไว้แล้ว
    เพราะเพิ่นสิผัดดู๋จ้าระหว่างปลากระเบนกับปลาฉลาม
    พอตะเทออกใส่ถ้วยแล้วค่อยฮู้ว่าปลาฉลาม เลยยกให้ลุงคนขับรถกินจ้อย
    ฮอดบ่ได้ซิมว่ารสซาติเป็นจั่งได๋ อิอิ

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    ผัดฉ่าปลาฉลาม ตอนผมอยู่ภูเก็ต ได้กินดุยุครับ
    โตส่ำขานี่หละ ลวกน้ำฮ้อนแล้วกะขูดเกล็ดให้ดี(ปลาฉลามสิมีเกล็ดน้อยๆจนแนมบ่เห็น)
    ยอมรับว่าแซบยุครับ แตผมบ่มักผมว่าคาว ผมมักปลากระเบนหลายกั่ว คนอื่นเขาว่าบ่คาวดอกมันเป็นจั่งซี่หละ พะนะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เซียนเมา; 25-10-2011 at 19:31.

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    น่ากินจ้าน้องชมพู นี่ก็เมนูปลาเนาะปลาฉลาม บ่เคยกินจักเทือ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

Tags for this Thread