หัวข้อ: บ่าวจัยเมือบ้าน ซิดปลาอิก่า ปลากะแยง(แขยง)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

เรื่องฮิตน่าอ่าน บ่าวจัยเมือบ้าน ซิดปลาอิก่า ปลากะแยง(แขยง)

สวัสดีครับพี่น้องที่เข้ามาชมกระทู้ของบ่าวจัย หลังจากที่ผมได้ห่างหายไปด่นเติบแล้ว
    บ่ได้ลงให้พี่น้องได้เบิ่งเลย(จักเขาอยากเบิ่งบ่ดอก)เว่าปานเพิ่นคักเนาะพี่น้อง55555 ตามมาเลยครับว่าสิหมานบ้อมื้อนี้

บ่าวจัยเมือบ้าน ซิดปลาอิก่า ปลากะแยง(แขยง)
    ตัดภาพมาตอนหาเหยือไปตกปลาเลยครับ ลักยามลี่พ่อเฒ่านี้ละเห็นมีกุ้งหลายโตยุบ่าวจัยเมือบ้าน ซิดปลาอิก่า ปลากะแยง(แขยง)บ่าวจัยเมือบ้าน ซิดปลาอิก่า ปลากะแยง(แขยง)บ่าวจัยเมือบ้าน ซิดปลาอิก่า ปลากะแยง(แขยง)
    บ่าวจัยเมือบ้าน ซิดปลาอิก่า ปลากะแยง(แขยง)
    ที่เห็นนะเป็นหมวกเด้อครับ บ่แม่นผมเอาล่มแม่ค้ามากางเด้
    และนี้คือหม่องสิลงเบ็ดครับ ใต้ฝายน้ำล้นนี้ละครับ
    อันนี้เป็นเบ็ดที่สิเอามาล่าปลามื้อนี้ครับ วางคันละเป็นพันไว้บ้าน เอาคันไม้ไผ่บ่กีบาทมาลง
    ว่ามันสิหมานคือกันแนบ้อ ปลาธรรมชาดอีกต่างหาก

นั่งยุบ่ด่นปานได๋น้องเติ้ลกะได้ปลาเสียบธง(ปลาปากแหลม)แล้วแต่เปิงบ้านสิเอิ้นดอกเนาะครับบ่าวจัยเมือบ้าน ซิดปลาอิก่า ปลากะแยง(แขยง)
    ส่วนผมยังบ่มีแนวมาตอดเบ็ดเลยสงสัยสิแพ้เด็กน้อยแล้วละ คิดฮอดเบ็ดยุ กทม.เด้เนาะเอ๋:l-
    นั่งยุนั่นด่นเติบปลาบ่แหลกเลย ย้ายหม่องดีกว่า ไปตกใต้สะพานฝายน้ำล้นดีกว่า
    สมใจแล้วครับปลาอิก่ามากินแล้ว เสร็จละมื้อนี้บ่แห้วแล้วอิอิอิ

มีปลาใส่ถังแล้วหลังจากเก็บแต่ผักบุ้งใส่ไว้บ่าวจัยเมือบ้าน ซิดปลาอิก่า ปลากะแยง(แขยง)บ่าวจัยเมือบ้าน ซิดปลาอิก่า ปลากะแยง(แขยง)บ่าวจัยเมือบ้าน ซิดปลาอิก่า ปลากะแยง(แขยง)
    มือสังหารน้อย น้องเติ้ล หมานคักเด้อมื้อนี้ มือขึ้นอิอิอิ
    บาดนี้ถึงตาพ่อมันบ้างละ ปลากะแยงครับเก็บโตน้อยๆได้หลายๆมันกะสิพอกินยุดอกครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

หย่อนเบ็ดไว้รอปลามากิน มาตอดปุ๊บๆปั๊บๆแล้วครับเตรียมโตตวัดได้เลยครับ

นั้นแน้ ปลาอิก่าโตน้อยขึ้นมาให้โยลโฉมแล้วครับ

ส่วนผมกะปลากะแยงอีกตามเคยครับอิอิอิ

น้องเติ้ลปลากะแยงอีกแล้วครับ เด็กๆควรระวังเด้อครับปลาโตนี้มีพิษเด้อ
    ปักเข้าไปได้ไห้แน่นอนครับ ปวดคัก

ส่วนผมปลาอิก่ามั้ง โตมันน้อยรึว่าผมโตใหญ่ว่ะ

ระหว่างรอปลามากินอีกเก็บภาพน้ำตกไปพลางๆเนาะครับ
    เด็กๆอย่าไปเล่นไปตกปลาแบบนี้เด้อครับถ้าบ่มีผู้ใหญ่ไปนำตกน้ำตายเด้ สิหาว่าบ่เตือน

ปลากะแยงโตสุดท้ายของทริปนี้ครับ

มื้อนี้พอแค่นี้ก่อนเนาะครับฟ้าวไปเอ็ดกินแล้วสิเข้า กทม.ก่อนมันสิค่ำ

ปลารวมครับมีปลาอิก่าโตแปๆนั่นละครับปลากะแยงปลาสูดปลาขาวนา

มาฮอดเถียงนาน้อยกะฟ้าวดังไฟเลย ควันกุบถีบปานสุมไฮ่มันละครับ5555

เมนูมื้อนี้กะมีแกงปลาใส่บวบกับปิ้งปลา

ตำหมากถั่วกะมีเด้อครับเก็บเอายุข้างๆเถียงนานั่นละครับ
    เป็นหมากถั่วพุ่มแม่เฒ่าเพิ่นปลูกไว้ ทุกอย่างหาเก็บเอา
    บ่ได้ซื้อดอกครับทางบ้านเฮาน่ะ

ลากันด้วยภาพนี้ละครับ มีโอกาศอีกสิเอามมาลงให้พี่น้องเบิ่งอีกครับถ้าบ่คร้านเบิ่งก่อนอิอิอิ

ขอบคุณบ้านมหาที่เอื้อพื้นที่ให้บ่าวจัยได้ลงกระทู้ครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    เอามาลงก็เบิ่งตั๊วจัย ยิ่งเหงาๆอยู่ ฮ่าาาา
    ขอบคุณสำหรับภาพตกปลา ถ้ามีโอกาสพาเอื้อยไปตกนำเด้อ อิ อิ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    เบิ่งหมวกเพิ่น เห็นตอนแรก นึกว่านินจาเต่าตี๊ซั่นดอก 55555

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    ปลาเข็งน้อยติอ้ายจัย ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆ ขอซดต่ะน้ำดอก เป็นต่ะส่วง รอกินเนื้อปลา คือสิเค่ะยากสั่นดอก ปลาคอใหญ่บ่ถืกเบ้ดบ้อ ฮ่าๆๆๆ

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    อยากกินปิ้งปลานำหลานบ่าวจัยจั๊กโตเด้ คือสิแซบ ปลาสิหลายเนาะจ้าได้หลายโตเนาะ
    แกงลูกบวบ ต่ำถั่วกะเป็นตาแซบแท้ น่าอยากไปอยู่แถวบ้านหลานคือสิบออึกอยากแนวอยู่แนวกินเนาะจ้า

International chef สัญลักษณ์ของ สะใภ้อิสาน
    บล็อก
    4
    ลูกน้องบ่าวจัย ห้อยพระองค์โตแท้

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

อายหน้าแดง

ติดตามกระทู้อยู่คือเก่านั่นล่ะจ้า
    บ่เห็นดนๆ กะคิดฮอดคิดถึงบรรยากาศที่เคยเอามาฝากกัน
    พากันหากินหมานเนาะจ้า
    ปิ้งปลาก่ากินกับตำบักถั่ว เบิดเมียงทางแซบจ้าผู้ลังคนว่า
    บรรยากาศกินข้าวกลางท่งแห่งเฮ็ดให้เจริญอาหารขึ้นก่อเก่า
    คึดฮอดบ้านเนาะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    บ่แม่นกะทู้แลกในลอบปีบ่น้ออออฮะเนี่ยหึบ่าวจัย
    ละล้างห่างไปดนเติบแหล่วเพิ่น สี่แนะแหมนอ้งลุงใหญ่กะถ่าเบิ่งถ่าเซียยุ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    ได่การๆๆที่แท้กะหนีน้ำแก่งในกรุงเตป ไปหาหลอยซ้อมมือยู ตจว กะถือวาหมานมือขื่นตั๊วะนี่มื้อนี่ โตซำนี่หละกำลังแซบบบบ่ว่าสิปิ้งทาเกลือ ต้มใส่ใบขามอ่อน แกงใส่บวบหรือหน่อไม้ส่มกะแฮงแซบบบบบ :*- :*-

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ฅนภูค่าว; 26-10-2011 at 10:10. เหตุผล: เพิ่มเติมข้อมูล

Tags for this Thread