หัวข้อ: บ่าวจัยหาเสบี่ยงมาไว้ รอน้ำท่วม

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

เรื่องฮิตน่าอ่าน บ่าวจัยหาเสบี่ยงมาไว้ รอน้ำท่วม

สวัสดีครับพี่น้องบ้านมหาซุคน มื้อนี้เป็นโอกาศดีสิได้ปล่อยกระทู้อีกจักกระทู้ครับ
    หลังจากที่เมือก่อนเมือบ้านไปซิดปลากะแยงมาแล้ว บาดนี้มาเล่นโตใหญ่ขึ้นกว่าเก่าเนาะครับ
    สิหมานแนบ้อจักสิเป็นจังได๋ต้องติดตามเด้อครับอย่าฟ้าวปิดหนีเด้ออิอิอิ

บ่าวจัยหาเสบี่ยงมาไว้ รอน้ำท่วม
    และนี้คือทำเลสิลงเบ็ดมื้อนี้ครับ บรรยากาศดีแดดบ่ฮ้อนปานได๋(ตอนเช้า)อิอิอิ สายมายังบ่รู้
    บ่าวจัยหาเสบี่ยงมาไว้ รอน้ำท่วม
    หลังจากลงเบ็ดไปประมาณสิบกว่านาทีเสียงเบ็ดของเพื่อนกะดังขึ้นข้างๆผม
    แต่ว่าพี่เล็กเพิ่นเร็วกว่าแล่นมาคั่วคันไปลากขึ้นมาแหมะ เป็นปลานิลไซล์กำลังพอย่าง

มีดีดดิ้นนิดหน่อยครับ มันบ่ยอมง่ายๆดอกเนาะ แต่ขนาดปลาขังยุในไหยังแล่นจนว่าเก็ดถลอกพุ้นตั๋วะเนาะครับ5555
    บาดนี้ถึงทีของบ่าวจัยบ้างละ เอาขึ้นมาโชว์นำเขายุเด้มื้อนี้เน้นปลานิลครับ
    มีออเดอร์จากทางบ้านว่าต้องปลานิลถ่อนั้นปลาอื่นห้ามเอา คึดในใจยุดอกว่าปานกรูไปจับเอาในไหน้อซั่นดอกบ่าวจัยหาเสบี่ยงมาไว้ รอน้ำท่วม:l-

ไซล์กำลังพอดีกิน มีตะคนอยากสิมีออกกล้องนำเนาะบ่าวจัยหาเสบี่ยงมาไว้ รอน้ำท่วม
    นี้เป็นอาวุธสำคัญในการล่ามื้อนี้ครับ คันหนึ่งกะหลายพันยุครับ ส่วนของผมน่ะบ่กี่ร้อยดอก
    แต่ว่าอย่าลืม หมานกว่าหมู่เด้อคันบ่กี่บาทกะดายอิอิอิอิ

พี่อำนาจกะอีกคนครับที่หากินหมานอิหลี พี่คนนี้น่ารักดีครับอารมณ์ดี
    ที่สำคัญควักตังค์ดีคือกันฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆบ่เมาบ่เลิกบ่าวจัยหาเสบี่ยงมาไว้ รอน้ำท่วมบ่าวจัยหาเสบี่ยงมาไว้ รอน้ำท่วมบ่าวจัยหาเสบี่ยงมาไว้ รอน้ำท่วม

มือขึ้นอิหลีครับมื้อนี้ บ่แม่นถ่ายเอาแต่เจ้าของมาลงเด้ครับ คนอื่นมือบ่หมานแหมะมื้อนี้
    ปลดปลาเสร็จแล้วกะเอามาใส่กะซังไว้ กำลังคุยว่าเจ้าของมือขึ้น ปลาดิ้นบาดเดียวตกน้ำต้ามเลยบ่าวจัยหาเสบี่ยงมาไว้ รอน้ำท่วม
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    และนี้สมาชิกอีกคนหนึ่งที่คุ้นหน้าตากันดีพรานปม เพื่อนผมเอง เสียดายคนฮ่างบ่ได่มานำสำหรับทริปนี้:l-

และนี้พี่เล็กปลายืม เพราะว่ามื้อนี้อ้ายเพิ่นมือตกครับเอาปลาผมไปถ่ายรูป แห้วตลอดมื้อจนว่าผุลางคนมาแหมะ:l-:l-:l-

เบิ่งลีลาเพิ่นลากปลามาแนละครับ น้ำแตกเลย

และนี้คือโตที่ลากมาตะกี้นี้แหละครับ ตากแดดปิ้งคือสิแซบเนาะครับ ตำหมาสกหุงเผ็ดๆจักหร่อย ซู๊ดดดดดดดดดเว่ามาแล้วน้ำลายแตกอิอิอิ

ตกยุสักพักมันกะเงียบ มีมาตอดบ้างปะปลายแต่ว่าตวัดบ่ติด เลยมานั่งเล่นแก้เซ็ง

ห้วยห่าแม่นไผ๋ซั่นนิ มะคือหลงหมู่มาแนวนี้ กาในฝูงหงษ์

ผลงานมื้อนี้ครับ บ่หลายปานได๋ดอกเพิ่นคาตะเทน้ำกินกันยุปล่อยให้ผมตากแดดยุคนเดียว ได้มา5โลเองมื้อนี้

นั่งยุประมาณ5โมงแลงโตนนี้กะมาชวนกลับบ้านครับ กร๊าบ กร๊าบๆๆๆยุข้างๆแหมะ

ลากันด้วยภาพนี้ละกันเนาะครับ ฟ้าวเมือก่อนมีโทรศัพย์ตามแล้ว
    บ่อยากให้เขาเอิ้นดู๋มันเปลื้องค่าโทรแม่นบ่ คนฮ่าง

ขอบคุณพื้นที่สำหรับให้บ่าวจัยได้ลงกระทู้ครับ ขอบคุณพี่น้องที่เข้ามาชมติดตามตอนต่อไปครับว่าบาดนี้สิไปใสอีก
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ช่วงนี้หาตกแถวคลองประปากะพอได้เด้อ แถวๆวิภาวดีหมู่นั่น บ่อต้องไปไกลดอก 555

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ถามแหน่บ่าวจัย อ้ายเอ๋ น้ำท่วมปิ่นเกล้า คลองข้างๆคลินิกผม ปลาสวายหลายคัก ไปตกมื้อแรกใช้เหยื่อปั้นกลิ่นวานิลลา ได้ปลาสวายมาโตนึง หลังจากนั้นบ่ได้อีกเลย เปลี่ยนเหยื่อเป็น ขนมปัง กล้วยหอม กะบ่กิน กินแห้วมาสองมื่อแล้ว อยากได้คัก ปลาสวายโตใหญ่ๆทั้งนั้น บางโตมาบ้อนใกล้ๆเฮาเห็นฮอดโตแต่ว่าบ่กินเบ็ด
    บ้อนหลายคักว่าแม่นน้ำเดือด

หรือว่าสายเบ็ดสั้นไปปลาเลยบ่กล้าเข้า สายเบ็ดยาวประมาณ 6 เมตรกว่า ปลาจะไปบ้อนอยู่ระยะประมาณ 20 กั่วเมตร และอีกอย่างนึง คลองอยู่ติดถนน รถทหารแล่นไปมาเหมิดมื้อ

ขอคำแนะนำจากเซียนแหน่ครับ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

กระพริบตา

พากันหากินหมานเนาะจ้า
    ปลานิลมีแต่โตใหญ่ๆเบิ่งซงแม่ไข่อีกตะหาก
    เป็นตาเอามาเผา มาปิ้งกินกับตำบักหุ่งเด้น้อ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยศรีสะเกษ
    เอามาเผาจักโตแน่จัย สิจัดน้ำท่าไว่ท่าดอก:b-b:b-b:b-b

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    คือสิเป็นตาม่วนหลายแท่เน๊าะไปหลายๆคน
    จั๊งซี่เทิงเทใส่โจก ยกไปนำ ตำโจกไปนำ เอ้่กึ๊บๆๆๆๆๆๆ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    ผีบ่อกับผีแดงหนิไผเจ๋งกั่วกันน้อบ่าวจัย..55555
    :,1-

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    ไคเติบๆๆๆยู หายูหากินหมาน เถี่ยวหน่ากะว่าสิไปเอาปลาใหย่มากินคือกัน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ เซียงสีผีเป้า
    ถามแหน่บ่าวจัย อ้ายเอ๋ น้ำท่วมปิ่นเกล้า คลองข้างๆคลินิกผม ปลาสวายหลายคัก ไปตกมื้อแรกใช้เหยื่อปั้นกลิ่นวานิลลา ได้ปลาสวายมาโตนึง หลังจากนั้นบ่ได้อีกเลย เปลี่ยนเหยื่อเป็น ขนมปัง กล้วยหอม กะบ่กิน กินแห้วมาสองมื่อแล้ว อยากได้คัก ปลาสวายโตใหญ่ๆทั้งนั้น บางโตมาบ้อนใกล้ๆเฮาเห็นฮอดโตแต่ว่าบ่กินเบ็ด
    บ้อนหลายคักว่าแม่นน้ำเดือด

หรือว่าสายเบ็ดสั้นไปปลาเลยบ่กล้าเข้า สายเบ็ดยาวประมาณ 6 เมตรกว่า ปลาจะไปบ้อนอยู่ระยะประมาณ 20 กั่วเมตร และอีกอย่างนึง คลองอยู่ติดถนน รถทหารแล่นไปมาเหมิดมื้อ

ขอคำแนะนำจากเซียนแหน่ครับ
    ถ้าน้ำไหลใช้ฟาร์มเฮ้าส์ ตัดเป้นสี่เหลี่ยมร้อยเป็นพวงครับใช้สายหน้าจัก 1เมตรครับ
    ร้อยแบบร้อยมาลัยตีหน้าดินครับ สูตรนี้ใช้ยุแม่น้ำเจ้าพระยาครับลองเอาไปลองเบิ่ง

Tags for this Thread