หัวข้อ: แหนมซี่โครงหมู

พบปะพูดคุย แหนมซี่โครงหมู

แหนมซี่โครงหมู(ส้มซี่โครงหมู) สูตรปลอดสารพิษ

ไปร้านเอเชีย เห็นแหนมเลยซื้อมาเฮ็ดข้าวทอดแหนมคลุกจ้า แต่แหนมทางนี้ เห็นแล้วเป็นตาย่านหลายค่ะ เนื้อก็สีแดงแป้ด เลยซื้อมาห่อนึง พอตอนกินนี่รสชาติ คือกินพลาสติกเลยค่ะ บ่แซบเลย (แอบแพงนำค้า ก็อยากกินเนาะค่ะ) เลยคิดหาทางเฮ็ดเองดีกว่า(ค้นได้สูตรคุณคนภูไทค่ะ เลยลองทำดู ขอบคุณหลายๆค่ะ)
    พอดีมีซี่โครงหมูอยู่เลยเฮ็ดแหนมซี่โครงหมูจ้า

แหนมซี่โครงหมู

ส่วนผสม(ทุกอย่างบ่ได้วัดตวงเด้อจ้า กะๆเอาโลดค่ะ)

ซี่โครงหมู สับเป็นท่อนๆ
    กระเทียมตำละเอียด
    ข้าวเหนียวสุก 1 กำมือ
    เกลือแกง

วิธีทำ

ใส่กระเทียม เกลือ ข้าวเหนียวสุก(แช่น้ำนิดนึง บ่ให้จับเป็นก้อนจ้า) ลงในหมู
    คั้นให้เข้ากัน จนเริ่มเหนียว เฮากะตักใส่ถุง มัดให้แน่น ใส่กล่องแล้ว ปิดฝาให้มิดชิด
    แล้วทิ้มใว้จักสองคืน ก็เอามาทอดหรือสิย่างก็ได้จ้า ขะน้อยเอามาทอดกลิ่นหอมทั่วบ้าน
    ต่างจากแหนมเฮาซื้อหลายจ้า เซินแซบเด้อจ้า

..................แหนมซี่โครงหมู...................

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ร้อยหมื่นพันไมล์ไกลบ้าน; 15-08-2010 at 10:56.
    LET IT BE...

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    แวะมาชิมแหนมซี่โครงหมูครับ งวกซ้ายงวกขวา ห่อเมือกินเฮือนดีกั่ว อิอิ

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ kitty
    ขอบคุณค่ะ........
    เป็นกับแกล้มที่มักที่สุดจ้า อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    แป่วช้ากว่าเพิ่นอีกแล้ว ขอหมดเลยเด้อจ้า สิเอามากินกับข้าวหิวข้าวแฮงๆอิอิอิ

เหลือให้เอื้อยจักต่อนนำแนะเด้อน้องลาวน้อย
    อ้ายthedon ห่ออีกแล้วบ่อ้าย ได้แนวแกล้มแล้วว่าติจ้ามื้อนี้ ฮ่าๆๆๆ
    น่ากินหลายๆเลยจ้าเอื้อย ได้ข้าวเหนียวฮ้อนๆจักปั้นเด้น้อจ้า
    ขอบคุณคุณสำหรับสูตรจ้า สิได้ลองเฮ็ดอยู่ดอกจ้า บ่ได้กินนานแล้ว
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    น้องหน่อยอาทิตย์ที่แล่วพี่ปุ้ยก็เฮ็ดจ้า หมูส่ม ส่มอีหลี อิ อิ หมักไว้ด๋นโพดบ่มีเวลากิน
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวจีดส์
    ขอบคุณสำหรับสูตรครับ...เดี๋ยวแลงนี่ซิไปซื้อซี่โครงหมูมาลองเฮ็ดดูจักนอยก่อนน้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ top_sd
    เฮ็๋ดง่ายตั้วหละ..เป็นตาแซบพร้อม..สิลองเอาไปเฮ็ดเบิ่ง..

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่างกะเล็น
    บ้านม่วง สกล ชลบุรี
    ถืกใจคักคับ
    มีแนวแกล้มแล้วบาดทีเนี่ย
    มีดูกข้างหมูน้อยอยู่หว่างโล
    สิลองเบิ่งอยู่คับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ แจ่มใสยิ้มสวย
    บล็อก
    18
    ลงมือวันนี้ค่ะ เมื่อวานไป ชอบ ตลาดเอเชียได้กระดูกหมูมาแว้ว เลยมาตามหาวิธีทำจ้า

Tags for this Thread