หัวข้อ: อาหารบ้านเฮาแซบๆจากร้อยเอ็ด

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6

พบปะพูดคุย อาหารบ้านเฮาแซบๆจากร้อยเอ็ด

สวัสดีครับพี่น้องบ้านมหาทุกท่าน ทั้งผู้เยี่ยมชมทุกๆท่าน
    มื้อนี้เป็นอีกมื้อหนึ่งที่ได้กินแนวแซบๆจากท่านนายห้างโสเจ้งฯครับ
    เดือนที่ผ่านมาท่านนายห้างโสเจ้งฯได้เดินทางกลับไปยามบ้านที่ร้อยเอ็ด
    แนวที่คุยกันไว้กะคือของฝากของต้อนแนวกินจากถิ่นอีสานบ้านเฮาครับ
    ฮอดมื้อรอคอยแล้วครับ นั่นคือแนวกินแซบๆ พี่น้องพร้อมแล้วก็มาชมบรรยากาศกันได้เลยครับ

อาหารบ้านเฮาแซบๆจากร้อยเอ็ด

ในที่สุดมื้อนี้ก็ได้กินเมนู "น้ำเอาะเจาะบักปากเป"(ป่นกบ) มีนิทานขำขันที่เล่ากันมา
    ว่า มีพ่อเฒ่ากับลูกเขยไปลงดำนาของฤดูฝนปีหนึ่งบ่กล่าวไว้ อิอิ
    ลูกเขยไปใต้กบมาไว้หลายโต แล้วเกิดอยากกินป่นกบ ถ้าจิบอกเมียป่นกบสู่กินก็เกรงใจพ่อเฒ่า(พ่อตา ชื่อ กบ)
    เพิ่นก็เลยเอิ้นไปบอกเมีย ว่า...หล่าเอ้ย ..มื้อนี่เฮ็ดน้ำเอาะเจ๊าะบักปากเปสู่กินแหน่เด้อ
    อาหารบ้านเฮาแซบๆจากร้อยเอ็ด อาหารบ้านเฮาแซบๆจากร้อยเอ็ด

แซบหลายเลยขอกินอีกมื้อหนึ่งครับ ฮ่าๆๆ

โฉมหน้าผู้หากินหมานครับ ท่านนายห้างค่ายโสเจ้งฯขอขอบคุณหลายๆครับ

ขอบคุณทุกๆสิ่ง ทุกอย่างที่ทำให้เกิดกระทู้นี้ขึ้นมาได้ครับ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    สุดยอดครับดอกกะเดาลวกกับป่นกบ กบหน้านี้กําลังมัน แถมด้วยแกงปลาค่อใส่หน่อไม้ส้มอีก บ๊ะ ทางสมุยมีแต่แนวกินดีๆน๊อดีเจเต็มฯ อิอิ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ถามแนครับ จ่อยน้อยนี่ มาลักจอบเอาไปสังกัดคุ้มทะเลใต้ตั้งแต่มื่อใด๋ครับ มาคือเร็วแถะแนมกะบ่ทันซั่นดอก

ขนาดคุ้มสามเสนขอซื้อโตตั้งแต่โดน ๆ เลากะยังบ่ยอมเลย บาดใด๋แท้เอาป่นกบมาล่อเด้นี่ 555

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    มีแต่แนวเป็นตาแซบเนาะอ้าย กินป่นกับผักกะเดา กะคือสิคัก

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    ผักกะเดากินกับหยังกะแซบหว่าแต่ลวก..5555
    ผักกาดฮิ่นกับป่นปลามันมันเนาะ..โอ๊ยน้ำลายไหย..
    อั่นอั่น..เบิ่งท่านายแบบนั่งแหม่นกินอิ่มแล้วหือบ่ทันได้กินน้อ...
    ไปไป..ไปล้างมือสูบยาก่อนคะซั่น....
    ..ขอให้เจริญภัตาหารเด้อครับ ท่านเต็มฯและพี่น้องทางคุ้มทะเลใต้..
    :l-:b-b:b-b:b-b:l-
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย pcalibration; 08-11-2011 at 16:15.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    บุ๊ย สุดยอดเลยครับอ้ายเต็ม ป่นกบ ผักกาดหิ่น ผักกะเดาพ่อม น้ำลายไหล

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    เห็นผักสดๆทางทะเลไต้ล่ะ หิวข้าวเด้ๆๆๆๆๆๆๆอ้าย ท่านนายห้างอยากไปตกหมึกนำเด้ครับมีวาสนาบ้อน้อ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    ..ป้าดเต็ม มาคือเป็นตะแซบแฮงแท่..เห็นแล้วกะอยากป่นกับผักกะเดา..บ่ได้ผ้อดนแล้ว...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ พล พระยาแล
    ถามแนครับ จ่อยน้อยนี่ มาลักจอบเอาไปสังกัดคุ้มทะเลใต้ตั้งแต่มื่อใด๋ครับ มาคือเร็วแถะแนมกะบ่ทันซั่นดอก

ขนาดคุ้มสามเสนขอซื้อโตตั้งแต่โดน ๆ เลากะยังบ่ยอมเลย บาดใด๋แท้เอาป่นกบมาล่อเด้นี่ 555
    เป็นธรรมดาของไทยโสฯตั้วอ้ายขั่นสั้นสิได้มีตำนานก่องข้าวน้อยฆ่าแม่บ้อ กะย่อนตะฝั่งนำแนวกิน555 บ่อได้ตะเผิ่นตะไผดอกเจ้าของกะเป็นคือกัน55

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    อยากไปนั่งร่วมวงนำแท้แท้เลยหลานเต็มใจให้ป้า อิอิอิเอ้ยเต็มใจให้เธอจ๋า
    มาคือเป็นตาแซบแท้น้อ หายโตไปก่อนน๊าาาาาาาาาาาไปแอบกินก่อนอิอิอิ

Tags for this Thread