หัวข้อ: หลวงพ่อผาง วัดอุคมคงคาคีรีเขตต์ มัญจาคีรี ขอนแก่น

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ isdy

เรื่องฮิตน่าอ่าน หลวงพ่อผาง วัดอุคมคงคาคีรีเขตต์ มัญจาคีรี ขอนแก่น

หลวงพ่อผาง วัดอุคมคงคาคีรีเขตต์ มัญจาคีรี ขอนแก่น
    หลวงพ่อผาง วัดอุคมคงคาคีรีเขตต์ มัญจาคีรี ขอนแก่น
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย isdy; 15-11-2011 at 14:35.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ชัย หมอแคน
    บล็อก
    3
    เหรียญหลวงพ่อผางแต่น้อยๆพ่อให้แขวนอยู่คับ แขวนไปแขวนมาหายจ้อยเสียดายย้อนบ่รักษาของดีดี ส่วนวัดนี้ อยู่ อ.มัญจาคีรี บ่แม่น อ.กระนวน ครับอาจารย์

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    รุ่นนี่ลุงใหญ่กะเคยมีรุ่นนี่แต่ตอนเพิ่นเสด็จไปยุไสบุ๊

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ สาวบ้านนา
    ซันกะมีหลาย อยู่เถิงหิ้งพระ แต่บ่รุ่นใดรู้แต่วา อิแม่แคนคอให้ลูกสุคนตอนเป็นเด็กน้อย แคนจนขี้ไคคอขึ้นกินเส้นสายห้อยคอ สุมือนี้กะเหลือหลายองค์

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มหน้าลาว
    อยากได้ครับ ขอบูชาต่อสาครับ 5555
    พ่อสอนว่า"อย่าขอของรักของคนอื่น"พะนะ 555 ฮิ้ว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มแก่นนคร
    ตะตอนเป็นเป็นเด็กน้อยยังเคยไปกราบหลวงปู่ผาง ตอนท่านยังบ่ละสังขาร ตอนนี้กะยังมีเหรียญรุ่นนี้ห้อยคอยุแมะ อิอิ:l-:l-

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    ป้ามีอยู่เหรียญหนี่งจ้ารุ่นนี้เลย ได้มาดอนท่านมาโปรดโยมพี่โยมน้องที่แก้งคร้อดนนานมาแล้ว
    พ่อป้าไปบูชาเอามาเก้าร้อยเก้าสิบบาท ยี่สิบกว่าปีแล้วจ้าเกือบสิสามสิบปีแล้วหล่ะอิอิอิ จนว่าเหรียญ
    บางสิทเบิ๊ดแล้ว

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    ตอนเป็นเด็กน้อยพ่อใหญ่แม่ใหญ่พาย่างข่วมภูจากแก้งคร้อไปนอนอยู่วัดดูนคับ แม่ใหญ่เถ่าเพิ่นบวชซีอยู่วัดดูน เพิ่นเลี้ยงแข่พร้อมเด้ ตอนนี้กะห้อยเหรียญหลวงปู่ผางอยู่ครับผม

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ mahadet
    เหรียญนี้มีพิธีพุทธาภิเษกยิ่งใหญ่มากครับ น้าผมสมัยนั้นบวชเป็นพระก็เป็นหนึ่งที่ได้เข้าร่วมสวดยัดนำเพิ่นยุ น้าเว้าสู่ผมฟังแล้วเป็นตาขลังหลาย หลังจากจบพิธีแล้ว หลวงพ่อผางกะแจกพระที่ไปร่วมสวดทุกองค์ครับ รวมถึงน้าผมนำ ผมกะเลยได้อานิสงฆ์เอามาเป็นของเจ้าของจ้อย ของผมแท้คร๊าบบบ ฮ่าๆๆๆ

ศึกษาหาความรู้
    บล็อก
    2
    สภาพเหรียญสวยครับ ใส่กรอบไว้ให้ดีเหรียญจังบ่อชำรุด