หัวข้อ: สุดท้าย ก็หวลคืนสู่บ้านเกิด

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ ธีระปลัด
    บล็อก
    8
    เล็งไว้หละเด้อโตแดงๆ..................................อิอิ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    กลับไปอยู่บ้านแล้วติ้อาวอ้วน ย้ายหลักแหล่งหลายเนาะอาว ชีวิตหนุ่มโสดก็จังซี่หล่ะ สู้ๆ

อ้างถึง ////
    กลับเมือบ้านเกือบทุกอาทิตย์ครับ แต่กะ อยู่ได้2มื้อกะเบื่อแล้วสุดท้ายต้องกลับมาหากิน ต่างถิ่นคือเก่าโดนๆกลับที กะหม่วนดีคือกันเด้อครับ....จักความพอดีอยู่หม่องใด๋ยังค้นหาบ่เจอ แสวงหามันต่อไป ละกัน

คือปุ้ยเลยท่าน ตอนทำงานอยู่กรุงเทพ กลับบ้านบ่อยอยู่ 2 มื่อก็เบื่อมากรุงเทพคือเก่า
    ขนาดย้ายมาอยู่เมกา กลับได้ 2 มื่อ หนีมากรุงเทพคือเก่า 555555
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    เป็นจั่งได๋อาวอ้วนเมือยุบ้านน่ะแม่นไปสอนคอมรึสอนการเกษตรก้ออาว55555
    ยังมีหล่อยไปเกี่ยวข้าวอีกน้อเจ้า55555สิไปกินยุเด้อเป็ดซุมนั้นน่ะเบิ่ดแล้วจั่งสิหนีอิอิอิอิ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ wachira
    ขอให้อาวอ้วยเมืองยศโชคดีเด้อที่ได้กลับไปบ้าน เป็นตายุนะครับ
    วิถีชีวิตชนบท ที่ที่โหยหาในบั้นปลายชีวิต" อยากเมือยุบ้านคือครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ผักอีตู
    อีกบ่โดนหรอกครับ อาวอ้วน เดี๋ยวผมกะซิตามไปคือกันครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ชิงช้าชาลี
    บล็อก
    1
    อาวอ้วนไปบุกเบิกก่อน เดี๋ยวน้องกะสิตามไปคือกันจ้า พ้อกันอยู่ยโสพู่นเด้อ
    เด๋วน้องสิเอาเห็ดนางฟ้าไปแลก เป็ด ...

:l- ให้ปรึกษาแหน่เด้อจ้าอาวอ้วน ผู้ได้เมือบุกเบิกก่อนนั้นจ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    เฮ็ดเฮือนนี่ผุเฒ่าเพิ่นว่าต้องมีการเอาหลุมลงเสาติหึแม่นบ่อาว์
    หือว่าเอาเสาลงหลุมนอ....หาได่ไป่อาว์อ้วน ใจเย็นๆๆๆเด้ออาว์
    ฮอดเวลากะมีมาดอก..ยามนั่นบือไว่กะบ่อยู่ 555555

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    ถ่าได้กลับบ้านสิเลยไปยามดอกอาว เลี้ยงไว้หลายๆ ไก้ต้มนั้น
    การที่จะประสบความสำเร็จได้ ต้องขึ้นอยู่กับความพยาม ความตั้งใจ สู้ฝ่าฟันอุปสรรคทุกอย่าง

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    ชีวิตก็เดินทางมามากมาย เริ่มตั้งแต่เพชรบูรณ์ อุบล กทม. สารคาม ระยอง โคราช ท้ายสุดก็ได้กลับมาที่บ้านเกิด
    ฟ่าวมาเด้อผุสิมายาม ไก่ตี ขายหนีแล้ว ส่วนไก่ต้มกะสิเบิดละเด้อ อิอิ ต้มสู่อาทิตย์
    ไผว่ากบเลี้ยงบ่แซบ กะมาลองเบิ่งเด้อครับ เลี้ยงเองกินเองกะว่าแซบยุ แต่ว่าสองบ่อขายสิเบิดแล้ว
    ทั้งเหมิดทั้งมวล พ่อใหญ่เผิ่นเป็นผุริเริ่มสร้างแปลง ทางนี่กะมาซ่อยยกยอต่อยอดซื่อๆ ดอกครับ