บ้านหลังน้อย หอยย่าง ปูหนึ่ง
เด็กน้อยทางได๋ดอก ติดกล้องปานกาวน้ำเอาโลด

ขึ้นเตา โตใหญ่ๆ

อีกไซค์ครับ โตน้อยลงมาหน่อยนึ่ง

หลัง กับ ก่อนหน้าครับ จากถุงสู่เตา จากเตาสูจาน

มาเบิ่งทางในกันครับ ย่างแล้วหดเมิด โตบ่ใหญ่ซ่ำฝาซ้ำ

เกือบลืม ปูนึ่งของ ผบทบ กับน้ำจิ้มสูตรเด็ดเลา
สูตรน้ำจิ้ม ซีฟูด ส่วนประกอบ พริกขี้หนูสวน บักนาว น้ำปลา น้ำตาล ผงชูรส
เคล็ดขัดยอก ตำพริกให้แหลก บีบบักนาวใส่พริกก่อน ค่อยใส่น้ำปลา น้ำตาล ผงชูรส
สูตรนี้สิเฮ็ดให้ พริกบ่ดำ สีสดเป็นตากิน (สองถ้วยน้อยนั้น ของเขยกับลูกสาว บ่กินเผ็ด)

และแล้ว กะรวมญาติ สุอย่างสุแนวพอสิหาได้กะเอามาซุ่มกัน

ลูกๆ หลานๆ มากินเข้ากับ ป๊า ในโอกาส วันพ่อ ว่าซั่น...

นั่นเห็นบ่่ เห็นกล้องบ่ได้เด้ ตั้งท่าใส่โลด (ช่วงนี้เผิ่นเป็น อุลต้าแมน เบบิอุส)

กะบ่ได้ไปทางได๋ครับ ลูก หลานมา กะกินข้าวอยู่บ้าน เปิดโทรทัศน์เบิ่งถ่ายทอดสดเอา
ได้เวลาก็ จุดเทียนถวายพระพรพระเจ้าอยู่หัวนำไทบ้านไทยเมืองเผิ่นอยู่ดิ

"ขอพระองค์ ทรงพระเจริญ"

ขอบคุณ พื้นที่ บ้านมหาดอทคอมครับ