หัวข้อ: ผญาวาเลนไทน์

ผญาวาเลนไทน์

วาเลนไทน์ชายบอกใจ หญิงใดๆๆได้คิดฮ่ำ

คิดเห็นคำว่าฮักแท้ ฝากดอกไม้ให้แก่นาง

ด้ามดังทางสวรรค์สร้าง ทางสดสวยรวยเสน่ห์

เด่ดอกไม้จากใจอ้าย ผู้ขอซ้อนบ่อนนับโม

สิโกเมทแดงงามแท้ แลงามตาคราหลงมัก

เก็บดอกฮักนี้ไว้ปลื้ม ลืมบ่ได้คิดฮ่ำฮอน

คนิงหาหน้าอ้อนต้อน ตอนอ้ายส่งดอกบุพผา

กุหลาบงามนามพฤกษา กลิ่นมาลาจิตสดชื่น

หอมจนลืม หนามตำนิ้ว ดังถืกหลิ่วไปไสนอ

ลืมแล้วบ้อความเจ็บซ้ำ คำฮักเจ้าชื่นอุรา
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ข้าวต้มมัด; 13-02-2012 at 16:23.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ kung สาวขอนแก่น
    บ้านหนองกุง ขอนแก่น
    :l- ทางนี้ได้แต่อ่านจ้า แต่งผญากับพี่ข้าวต้มนัด บ่เป็นแหม๋ ขออ่านด้วยคนนะคะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    กะขอเอาใจซ่อยสอนลูกๆหลานๆทางออนไลนืแบบนี่หละเน๊าะดีใจนำข้าวต้มมัดที่มายามแต่ละเทื่อกะมีแนวดีๆมาฝากไว้เสมอ

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า
    ผุนนะคนแต่งผญากะเก่งแต่งได้สุเรื่องน้อครับผมเจ้

ขอขอบคุณทุกกำลังแรงใจที่ติดตามผลงานผญาของข้าวต้มมัดทุกท่านเด้อค่ะ

เดี๋ยวเถี่ยวหน้าสิเอาผญาธรรมมาให้อ่านนำค่ะ ด้วยความคิดฮอดคิดถึงคือเก่า:l-