หัวข้อ: คนแปลกหน้าที่น่ารัก

Threaded View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร

คนแปลกหน้าที่น่ารัก

มื้อนี้มาเว้าเรื่องความรักให้พี่น้องฟัง เป็นความรักระหว่างมิตรกับมิตรครับ
    หลักจากที่ผมได้แอบหนีกิ๊กและแฟนคลับแบกเป้ไปเที่ยวเมืองเลยในช่วงหลังปีใหม่
    ผมไปแบบว่าบ่มีจุดหมายหยังเลยนอกจากภูกระดึง กะสมใจอยากยุครับเมื่อยแทบตาย
    พอขึ้นไปฮอดแล้วกะคุ้มค่ามาก คืนแรกนอนว่าแม่นตาย อิอิ พอเช้ามากะตื่นไปเบิ่งตะเวนขึ้น
    อิอิบาดยุบ้านบ่ได้เบิ่งจั๊กเทื่อย้อนตื่นบ่ทัน 55555กับมาเว้าต่อ ตอนย่างไปกะได้ไปพ้อกับ
    นักท่องเที่ยวกลุ่มหนึงด้วยความที่อยากเล่นนำเขากะเลยไปถามว่ามาแต่ใส
    เผิ่นกะตอบว่าบ้านยุเลยนิละเลยทำเนียนเว้าไปเลย พอสุดท้ายเผิ่นกะว่าไปนำกันบ่พะนะ
    นับจากนั้นมากะได้ไปนำเขา อิอิ นอนนำเขาเสยเลย (เขาอยู่บ้านแบบวีไอพี มีเครื่องทำน้ำอุ่นนำเนาะ)
    พอตอนลงเขากะมานำกันเผิ่นกะถามว่าสิไปใสต่อ เลยว่าสิไปเชียงคานเผิ่นเลยว่า
    ไปนอนบ้านข่อยก่อนบ่มันค่ำแล้วมื้ออื่นจั่งไป กะเลยเผลอใจง่ายไปนอนบ้านเผิ่น ไปฮอด
    กะได้รับการต้อนรับเป้นอย่างดี จากอิพ่อ อิแม่ อิพ่อถามว่าวัฒน์เคยใส่กุ้งบ่พะนะ
    ด้วยความที่เป็นลูกน้ำปาวเก่ากะเลยว่าไปเลยปะพ่อ5555ยามมาได้บักหลายหนึ่ง
    ยามเช้ากะพากันไปเที่ยวเชียงคานต่อ เผิ่นกะพากันไปนำ ยามแลงกะมานอนยุบ้านคือเก่า
    สรุปแล้วไปนอนบ้านเผิ่นยุ 2 มื้อ บ้านหลังนี้ทำให้ผมประทับใจมาก น่ารักและใจดีทุกคนเลย
    หลังจากกับมา กทม กะยังติดต่อกันตลอดมาจนชุมื้อนิ
    ผมยอมรับว่าบางที่การที่เรายอมเสี่ยงเว้ากับคนแปลกหน้ากะมีข้อดีคือกัน ทำให้เราได้พบเพื่อนใหม่ๆอยู่เสมอ อย่างผมกับเพื่อนกล่มนี้
    ต้องยอมรับว่าน้ำใจของเพื่อนกลุ่มนี้ดีมากๆเลย ซึ่งการไปเที่ยวครั้งนี้มีค่ามากมายกับผมมากนัก
    คือมันทำให้ผมได้เพื่อนเพิ่มขึ้นมาอีกหลายคนล้วนแต่เป็นเพื่อนที่ดีทั้งนั้น
    ซึ่งมันบ่สามารถประเมินค่าได้เลย ผมขอขอบคุณเพื่อนๆพี่ๆทุกคนจากใจจริงครับ
    นี้กะเป็นอีกหนึ่งความรักคือกันครับ ขอขอบคุณ อิพ่ออิแม่ พี่รบ พี่อ้อย พี่หนิง สุ จ๊อบ กร มากๆเลย
    สุดท้ายนี้อยากบอกว่า ข่อยฮักเมืองเลยเด้อคนแปลกหน้าที่น่ารัก
    ผีมือลูกน้ำปาว อิพ่อว่า ใช้ได้เลยพะนะ

ขอขอบคุณเพื่อนๆทุกคนและพี่น้องบ้านมหาทุกท่านที่เฮายังฮักกันเสมอมาเด้อครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย วัฒนชัย หาริโร; 14-02-2012 at 19:15.