หัวข้อ: เฮ็ดฝ้ายผูกแขน...ไปใส่พานบายศรีสู่ขวัญจ้า

ความเยือกเย็น เฮ็ดฝ้ายผูกแขน...ไปใส่พานบายศรีสู่ขวัญจ้า

มื้อนี้ดีเจลูกหินเดินทางจากสุรินทร์มาพร้อมกับบายศรีจากสุรินทร์จ้า...เพิ่นบอกว่าบ่มีเวลาเฮ็ดฝ้ายผูกแขน เพราะเพิ่นต้องเดินทางเข้ามาร่วมงานพร้อมพานบายศรีจ้า เพิ่นว่าบ่มีเวลาเฮ็ดผูกแขนเด็กน้อยกะเลยอาสาเฮ็ดให้จ้า บอกเพิ่นว่าไม่ต้องกังวลเด้อจ้า ตอนนี้กำลังเฮ็ดจ้า ไผสิมาเฮ็ดซอยมาเด้อจ้า อิอิอิ

และพิ่นรายงานมาเป็นระยะว่าเสี่ยวๆพอเลี้ยวโค้งบายศรีหล่นต้องซ่อมเพิ่นว่าจ้า เด็กน้อยกะเลยบอกเพิ่นไปว่า บ่เป็นหยังดอกจ้ามาซ่อมเอาเด้อจ้า เท่าที่ดีเจลูกหินเฮ็ดอยู่เท่านี้ก็รู้ถึงความตั้งใจที่เกินร้อยกับพานบายศรีพานนี้แล้วจ้า... เป็นปลื้มจ้า .....

ซื้อด้ายมา ๘ ม้วน แต่สิเฮ็ด ๗ ม้วนจ้า เลขสวยจ้า อิอิอิ

เฮ็ดฝ้ายผูกแขน...ไปใส่พานบายศรีสู่ขวัญจ้า

ม้วนหนึ่งตัดได้ส่ำนี้จ้า ตัดขนาดยาว ๑๔ นิ้วจ้า

เฮ็ดฝ้ายผูกแขน...ไปใส่พานบายศรีสู่ขวัญจ้า

ขึ้นแรกเฮ็ดเป็นห่วงแล้วพันด้าย ๙ รอบจ้า

ดึงจ้า

แล้วกะสิได้ฝ้ายแขนจากใจไว้ผูกให้พี่น้องมื้องานพาแลง ๕๕๕ มื้ออื่นจ้า

ตอนนี้เฮ็ดได้ส่ำนี้แล้วจ้า อิอิอิ ถ้ามื้อนี้บ่แล้วมื้ออื่นไปเฮ็ดแนะเด้อจ้าอยู่จัดงานจ้า อิอิอิ

ความเยือกเย็น

ฝ้ายผูกแขนม้วนแรก เฮ็ดแล้วจ้า เฮ็ดไปยิ้มจ้า... อิอิอิ
    ม้วนหนึ่งเฮ็ดฝ้ายผูกแขนได้ ๑๙๒ เส้นจ้า

ตัดม้วน ๒ - ๗ แล้ว แต่ยังบ่ได้พันด้วย คือง่วงแท้น้อ อิอิอิ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ขอโทษที่คิดถึง...เด็กดื้อ; 10-03-2012 at 04:44.

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ต้น
    บล็อก
    1

ส่งใจ

ส่งได้แต่ใจไปร่วมสนุกเด้อ ขอให้ดีเจเด็กน้อยและดีเจพลและพี่น้องสู่คนม่วนกันแบบมีความสุขใจในงานและขอให้งานสำเร็จสู่อย่างเด้อครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    อยากไปซ่อยอยู่เด้อแต่มาอยู่ไกโพดนอเอาใจซ่อยเด้อครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    แล้วไป้น๊อฝ้ายผูกแขนกะดาย เบิ่งทรงมะคือยังเฮ้ดเอาะเยาะยุ
    มื้อนี้คือสิพากันหัวยุ่งคักเนาะ เอาใจส่อยเด้อพี่น้อง
    บ่ค่อยตื่นเต้นเลยขะน้อย นั่งปูสาดถ่าอยู่หน้าจอตั้งแต่ตอนนี้จนเลิกงานพุ่นล่ะ :l-
    มองต่าง..อย่างปลง

ฝ่ายเทคนิค ควบคุมการแสดง
    Mr.ขวัญใจสื่อมวลชน
    สัญลักษณ์ของ ทิดรส มักม่วน
    :l-:l-:l-:l-:l-:l-:l-:l-
    ผมคือจังบอกแล้ว ครับ ว่าฝ้ายผูกแขนเจ้าอาวาสที่บ้านเผิ่นฝากมากับพ่อพรามณ์แล้วครับ

เอ้าจังได๋กะสู้ๆๆครับ แฮงหลายแฮงดีครับ
    ฅนฮักบ้าน สืบสานประเพณี
    และวัฒนธรรมพื้นบ้าน
    ของคนอีสานบ้านเฮา

Banned

บล็อก
    4
    ปร๊าดด เอื้อยเด็กน้อยความพยายามสูงมากๆ มือบ่อจังแล้วบ่อค่ะ จั่งใด๋กะเอาใจซ่อยเด้อจ้า สู้ๆ

Tags for this Thread