หัวข้อ: มัน 5 นาที

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า

มัน 5 นาที

[IMG]มัน 5 นาที[/IMG]
    ..มีไผเห็นอีกบ่ครับผม มัน 5 นาที บ่แหม่นมันสำปะหลังเด้อแต่ก่อนเคยเห็นยุ
    แต่เดียวนี้หาบ่เห็นแล้วครับผม เลยเอาภาพมาไห้เบิ่งได้แค่นี้ละครับผมแต่ก่อน
    ตอนเป็นเด็กน้อยพ่อกับแม่เลาเคยเอามาเผาไห้กิน ไช้เวลาเผา 5 นาทีเลาว่า
    กะเลยได้ซื่อว่ามัน 5 นาที แหม่นบ่แหม่นผู้รู้กะช่วยตอบแหน่เด้อครับผม:l-:l-

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ isdy
    ผมกะเคยกินแต่เป็นเด็กน้อยแต่ตอนนี่กะบ่เคยเห็นเลยครับ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ นู๋น้อย
    เมืองชลบุรี(เช่านอน) สีเกด(หม่องเกิด
    บล็อก
    31
    ตะก่อนอิแม่ปลูกไว้ยุ๊ท่านฟี่ เอามาจี่ เอามานึ่ง เอามาเฮ็ดของหวาน บวด เชื่อมกิน แต่ว่าน้องบ่มักมันเหนียวติดแข่ว ค้านจิ้ม

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    ว่าแมนยุทางเมืองอุดรธานีพุ่นหละหลายโพดซุมื่อนี่กะคือกัน
    แถวๆตลาดห้าแยกนำฟุตปาทกะมีย่างขายยุเด้อครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คุณฉุยเลย
    พระนครศรีอยุธยา
    แต่ก่อนเฒ่าพ่อปลูกไว้หลังบ้านกับพวกมันเพา แต่ตอนนี้จั๊กหายไปได๋ครับ กลายเป็นต้นหมากมี่แล้ว

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    เอาฮูปมาให้เบิ่งหลายๆแหน่กะบ่ท่าว
    คิดผ้อยามหนาว เผามันนี่หละกินฮ่อน ๆ
    ฮ่อนหลายลวกปากลวกมือเลยถุยน้ำลายใส่...
    ย่านน้องยาด
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    เอาไว้ถ่า นู๋ติ๊กเมือบ้าน สิเอามาให่เบิ่งหลายจ้า ดงมัน 5 นาที เฒ่าแม่เลาปลูกแซมไว้กับป่าลำใย เพิ่นเอาไว้ เชื่อม ไปไส่บาตร ไปวัด ยามบุญ
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

เอ่อ แม่นเด้หละเนาะยาย แต่เป็นเด็กน้อย...แม่เลาเอามาหมกใส่กองไฟสู่กิคือแซบว่าซั่น ทุกมื้อนี่ไปทางใด๋เบิด ยามกลับบ้านบ่เห็นจักเทือ....
    อยู่พี้นำร้านค้าเอเชียสิมีมาขายอยู่จ้า แต่บ่มีหัวใหญ่ เคยซื้อมาเฮ็ดแกงบวดกับมันข้าวก่ำอยู่จ้า....
    มื้องานพาแลงหามาหมกเถาะจ้ายาย น้องติ๊ก คึดฮอดช่วงหนึ่งของชีวิตกัน อิอิ
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    ป๊าดดดดดดดหลานพงศ์จ๋า มันห้านาที เป็นมาเอามาเฮ็กหวานกินแท้น้อหลาน เอามาเชื่อมจั๊กหัวแนน้าอิอิอิ

ศึกษาหาความรู้
    อยู่บ้านกะมีพอได้กินอยู่เด้อจ้า ไผอยากกินมาเอาเด้อจ้า