หัวข้อ: บ่าวจัยสิพา ไปงมหอยกาบ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

เรื่องฮิตน่าอ่าน บ่าวจัยสิพา ไปงมหอยกาบ

สวัสดีครับพี่น้องพ้อกันอีกกับกระทู้บ้านๆของบ่าวจัยเนาะครับ ช่วงนี้ว่างเลยปล่อยของออกหลายแน
    อย่าฟ้าวพากันเปิดหน่ายก่อนเด้อครับ มื้อนี้สิพาลงหนองน้ำ น้ำเย็นใสไหลเย็นสบายเพราะว่ามันเป็นฝ่ายน้ำ้น
    ที่บ่าวจัยเคยงกระทู้ซิดปลากะแยงนั่นละครับ ตามมาเลยมาเอาหอยกาบไปผัดแนครับหลายคักยุนาผุข้า

บ่าวจัยสิพา ไปงมหอยกาบ
    หย่างผ่านสวนผักสวนหมากพริกแม่เฒ่าเพิ่นปลูกไว้ข้างหนองน้ำ งามคักยุแต่ว่าบ่ได้เก็บมากินเลย
    กล้วยกะปลูกไว้พอได้ตัดมาห่อข้าวต้ม พอได้เอามาห่อหมกเนาะครับ
    หมากพริกกะมตะหน่วยงามๆ เผ็ดคักเด้อหมากพริกซุมนี้ ผมว่าผมกินเผ็ดยังต้องยอมเลย
    ตัดบทมาตอนลงน้ำเลยละกันครับกับหอยกาบโตแรก หอยกาบมักสิมุดอยู่ตามดินทรายครับ
    มันสิฝังโตลงในดินเกือบสิเบิ่ดโตเลย สิเหลือโพล่พ้นดินมาหน่อยเดียวต้องงมค่อยๆจั่งสิเห็น+ความสามารถเฉพาะโตนำ:l-

แน่นอนยุแล้ว ผุติดตามต้องเป็นน้องนานา ขาดบ่ได้ต้องปลูกฝังวิธีหากินให้เขาตะน้อย
    ใหญ่มาสิได้บ่ขี้คร้านสิได้หาแนวกินเป็นย้านเขาซ่อยโตเองบ่ได้แหมะบ่าวจัยสิพา ไปงมหอยกาบ

เลากะหาเก่งยุเด้ล่ะ ได้โตได๋กะเอามาอ้งพ่อ
    ชมภาพไปก่อนเด้อครับ ทุกภาพมีความหมายของมันเองบ่ต้องได้บรรยายภาพยากดอก
    เริ่มได้หลายแล้วกะเริ่มเล่นละครับบาดนี้
    เก็บเอาจนว่าเต็มข่องลอยแล้วครับ ว่าสิเอามากินกรุงเทพนำพร้อมพุ้นแหล่วความคิดแต่....
    มื้อนี้ลมแฮงคัก น้ำกะเย็นสบายจนบ่อยากขึ้นจากน้ำพุ้นละแหมะข่อย
    หนักหลายจนข่องสิจมน้ำแล้วครับ
    นี้แหละหน้าฝายพี่น้องหม่องมาซิดปลากะแยงกับปลาอิก่าตะตอนหน้าฝนนะครับ
    นี้แหละผลงานไปงมกับลูกสาวสองคน ทีแรกว่าสิเอามากินกรุงเทพนำมาฮอดบ้านแล้ว
    มีตะคนอยากกินนำยามไปหาบ่มีไผ๋ไป หามาได้บ่อึดตะคนอยากต้มเบิ่ดจนว่าเต็มถาดพาข้าว
    ผมบ่มีคำสิเว่าเลยหย่างไปตำแจ่วมาจิ่มถ่อนั่นแหล่วสิเว่าหยังได้ แม่นบ่พี่น้องมันสุกละเด้บ่าวจัยสิพา ไปงมหอยกาบบ่าวจัยสิพา ไปงมหอยกาบบ่าวจัยสิพา ไปงมหอยกาบ

อีกมุม(เดียวกันนั่นล่ะ)อิอิอิมาเด้อครับมาจิ่มหอยนำกันอิอิอิอิ ลากันด้วยภาพนี้เลยละกันครับพ้อกันอีกเร็วๆนี้:l-
    ที่สำคัญที่ลืมบ่ได้ ขอบคุณเว๊ปบ้านมหาดอทคอมแห่งนี้ที่เอื้อเฟือพื้นที่ให้ผมได้ลงภาพครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    หาหอยเก่งแท้น้อ อิอิอิ มุดน้ำเก่ง 5555555

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    บ่าวจัย เชี่ยวชาญในการจับหอยอีหลีเนาะ ทั้งหอยจูบ หอยกาบ ..

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์

ฅนมักหอย แล้วอั่นนี่แมนหอยอีหยังกะซั่น บ่าวจัยคือน่วยใหย่แท้...:*-

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า
    555มักงมหอยติครับอ้ายบ่าวจะของสวนยาง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ตะตอนนอนกะยังงหอยเนาะ555555คนมักหอย

คนภูค่าว หอยกาบครับอ้ายม
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่่าวสุดเขต
    หอยกาบโตใหญ่แบบนี้ผมว่ามันหยาบครับ กินหลายกะเมา
    ต้องโตน้อยๆท่อนิ้วมือสีเขียวๆ(บ้านผมเอิ้นหอยกีบกี้)มันจั้งแซบ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คุณฉุยเลย
    พระนครศรีอยุธยา
    ขอบคุณหลายเด้ออ้าย เบิ่งแล้วคิดฮอดอี่แม่ แถวบ้านเพิ่นแกงใส่หัวปลีให้กินครับ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    ฮ่าๆๆๆ หากินหมาน คัก บ่าวจัย แต่สู้ บ่าวยางแตลด บ่ ได้ หมานคัก อีโต กับ 2 โตโชว์

อ้ายจ่า พ่อใหญ่ดุลย์เฝาหมานคักตี้ช่วงนี้ ผมมีวิธีแก้เคล็ดถ้าเพิ่นบวกหนัก ให้อ้ายจ่มดู๋ๆเด้อเลาสิบ่มีสมาธิเองดอก55555

Tags for this Thread