หัวข้อ: สายสัมพันธ์บ้านมหา อุบล-โขงเจียม-สำโรง

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    :l-บ่ผิดหวังเลย สำหรับทุกทริปที่ย่างก้าวเนาะพ่อเสี่ยวแม่เสี่ยว .. บ๊ะ คือห่าวอยากไปเที่ยวอุบลฯแท่ะละหือบาดนิ..
    มองต่าง..อย่างปลง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    ขอบคุณขามปอ้มหลายๆๆที่มีฮูบของอยู่ของกินทางบ้านเฮามาแบงปันให่เบิ่งมีตะแนวแซ่บๆๆเนาะมักหลายคือแกงเห็ดนั้นหน่ากองจูนพูนยุสะออนหลายผุได้ไปเที่ยวหลายๆๆที่เนาะ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

อายหน้าแดง

ขอบคุณพี่น้องที่เข้ามายามกระทู้ทุกท่านจ้า

น้องบี - ด้วยความยินดีจ้าน้อง และขออภัยในบางลีลาเด้อจ้าสำหรับรูปแนวกิน ฮ่าๆ
    เฮ็ดทุกมื้อของเฮาให้มีความสุขคือคติประจำใจของเอื้อยจ้า ของกินบ้านเฮากะเป็นส่วนหนึ่งในนั้นจ้าน้อง

เสี่ยวติ๊ก- ถ้าเฮาได้ไปทางนั้นอีก จิแวะไปยามเลาอยู่จ้า คึดฮอดเลาอยู่

อ้ายพล - หน้าตาเลาแจ่มใสย้อนว่าดีเจสาวสวยบ้านมหากำลังอยู่ในสายจ้า (ดีเจป้านวลม่วนโสตาย)

หัวหน้าเตย - งามอิหลีล่ะบักพริกน่ะดกพร้อม แต่คนนี่ติ๊.... บ่อยากพราก ฮ่าๆ

ลุงใหญ่- ม่วนและกะอบอุ่นกับการต้อนรับของพี่น้องเมืองอุบลซู่คนจ้าคุณลุง

พี่น้องนาง- ขออภัยหลายๆ สำหรับรูปอาหารอันยั่วน้ำลายจ้าพี่สาว

"oh!! Thai Mushroom I hate this website. I hate it"

เดาว่าคุณชายของพี่สาวคงจะเคยลิ้มรสเห็ดบ้านเราแล้วละสิคะ อิอิ

เขมราฐ- น้องหลินหล่า บ่เป็นหยังดอกนาง โอกาสหน้าฟ้าใหม่ต้องมีโอกาสพ้อกันล่ะ ไปหาเอื้อยบ่ได้ บ่แน่เอื้อยจิไปหาเอง อิอิ

ธิดายาเย็น- แม่นจ้าพี่แจงโอกาสหน้าจิบ่ให้พลาดอีกจ้า

บ่าวห้วยละโอง - ชายเอ๋ แม่นจ้าเฮาล่ะสวนกันไปสวนกันมาอยู่ เดือนก่อนหญิงกะผ่านไปอยู่อำนาจห้ามื้อ ผ่านลำเซบายกะคึดพ้อชายอยู่

อาวอ้วน - แม่นจ้าอ้าว มิตรภาพของไทบ้านมหาเฮาอบอุ่นอิหลีจ้า

อ้ายบ่าวเซียงน้อย - ขอบคุณหลายๆจ้าอ้าย มื้อเช้านี้ไปย่างตลาดเห็นต้มอึ่งกับแกงเห็ดเผาะแหน่แล้วจ้าอ้าย แนวกินกำลังหลายจ้าช่วงนี้

จ่าเหลือง - แม่นจ้าอ้าย ไปพุ้นกินปลา มาพี้กินข้าว ไปพุ้นกินเหล้า มาพี้กินกับแกล้มจ้า อิอิ ขอบคุณอีกครั้งเพื่อความมั่นใจ

Cute - แม่นจ้า สุขใดจะเท่าได้อยู่ท่ามกลางบรรยากาศท่งไฮ่ท่งนาบ้านเฮาเนาะอ้าย แนวอยู่แนวกินกะหลายจ้า

ไผ่หวาน - ฝนฮำสงกรานต์จ้าเอื้อย เห็ดกะเลยออกเร็วจักหน่อย เห็ดถ่านเห็ดก่อ(เห็ดน้ำหมาก) สามจานห้าสิบบาท
    เห็ดไคนั้นสามจานร้อยจ้าเอื้อย แกงใส่ยอดผักติ้วแซบหลายจ้า

chudhancock - คุณป้าจ๋า แม่นแล้วจ้า ขามป้อมกะมีความสุขหลายจ้าได้กลับมาอยู่บ้านเฮา ไปมาหาง่ายแล้วจ้าซุมื้อนี้
    หวังว่าคือสิมีโอกาสได้ไปยามคุณป้าทาง อ.เนินสง่า จักมื้อหนึ่งเนาะจ้า

อ้ายคนคลองห้า และอ้ายพี - คณะเอ๊าะเย๊าะทัวร์บันเทิงศิลป์ ไปได้ทุกหม่องทุกแจจ้าอ้าย
    เดี๋ยวฝนตกเล่งจักหน่อย จิให้อ้ายเต็มเอาคันเบ็ด เอามอง เอาดาง เอาหวิง ติดรถไปนำจ้า อิอิ

บ่าวจัย - กินจั่งได๋กะบ่อ้วนจ้าคนขับรถน่ะ บัดผู้บ่ได้ขับซิมซื่อกะไค่ขึ้นๆจ้า ฮ่าๆ

เอื้อยส้มป่อย - อย่าว่าแต่เอื้อยห่าวเลยจ้า ทางนี้กะหาทางคืนอุดร-ขอนแก่นบ่พ้อแล้วจ้าเอื้อย ชักสิหลงมนต์เสน่ห์เมืองอุบลแล้วจ้า

ณัฐ ภูไท - ด้วยความยินดีจ้าอ้าย มื้อนั้นอุดหนุนเห็ดนำเพิ่นมาอย่างละสามจานจ้า แกงใส่ยอดผักติ้วกินจนจุกจ้า
    จั่งได๋กะสู้ๆ ต่อไปเด้อจ้าพี่น้องบ้านเฮา

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ข้าวเหนียวกะหมูปิ้ง
    โอ๊ยยยยยย เนาะ เป็นตาสะออน บรรยากาศพี่น้องบ้านเฮาพบปะพูดคุยเว่านัวหัวม่วนกัน
    ออนซอนจานตำบักหุ่ง ปลาเผา กะหมูยอ อย่างคักเลย มีแต่แนวมักทั้งนั้นเลย กินเผื่อแนเด้อเพื่อน มาฮอดป่าบักพริกบาดนี้ ผุลังคนว่าเป้นตาเอามาบ่ายข้าวเนาะ คือสืหวานจ้วยๆๆดี ลองเบิ่งแนเด้อเพื่อน บาดเทื่อสิเป็นคือความเพิ่นว่า ฮ่าๆๆๆๆๆ
    หมากแงว กะหมากไฟ แมะ โอ๊ยยยยย น้อ มาเฮ็ดบาปผุนั่งเบิ่งแท้น้อ น้ำลายเต็มปากแล้วนี้ อันเห็ดแมะเพื่อน ฮอดยามเขาเมือ สิมีบ่หละ หือ แกงใส่ผักติ้วเนาะ บาดสิซ้ำ พั่นแม่นแกงแหนงหน่อไม้ โอ๊ยยยยยย เหลือใจเด้ เมือบ้านสาบ้อ อดเด้อใจ อิอิอิ
    อยู่ดีมีแฮง ค้าขายร่ำรวยเด้อจ้า เพื่อน คิดฮอดคือเก่าหละ จอบฟังข่าวยุเรื่อยๆๆ อ้ายเฮา คือหล่อแท้ใหญ่จ่อยแมะ

ศิลปิน นักแสดง นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ดีเจป้านวลม่วนโสตาย
    สุดยอดคักๆๆน้องสาวข่อย กับอ้าย โชดดีเด้อน้องหล่าขามป้อม

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    อาชีพเสริมติ้น้องป้อม พากันรับจ้างเก็บบักพริก ได้จักกะบุงน้อ ........

บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    เป็นปีแรกครับที่ได้ไปกินไปเที่ยวอยู่เมืองอุบลฯ ดนที่สุดเท่าที่เคยไปมา
    ประทับใจเบิดซู่หม่องครับ อาหารการกินกะอุดมสมบูรณ์ แต่ตอนนี้ขอพักไว้ก่อนครับ
    เจอพายุอยู่ทางตระการฯ ตอนนี้ถอยทัพคืนมาขอนแก่นแล้วครับ
    เอาไว้ให้เหตุการณ์สงบแล้วสิคืนไปใหม่ครับ เดี๋ยวสินำภาพบรรยากาศมาฝากเป็นระยะครับ
    ขอบคุณพี่น้องบ้านมหา เอื้อยอ้ายซู่คนครับ

พี่ปุ้ยครับ รับจ้างเก็บบักพริกพอได้เงินเติมน้ำมันกลับขอนแก่นครับ อิอิ
    เพื่อนมิค ลองมาสัมผัสบรรยาศทางอุบลเบิ่งเด้อเพื่อน รับรองบ่ผิดหวังแน่นอน
    บ่เชื่อถามอ้ายวรเบิ่ง เนาะเพื่อนแจง อ้ายวีระมุนั้น ฮ่าๆ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    ทางสำโรงบรรยากาศดีมากๆเลยจ้า ดินดำน้ำชุ่มค่ะ ปลูกหยังกะงามจ้า ไผอยากมาอยู่เป็นเขยทางสำโรงกะมาได้เด้อจ้า..(แม่นบ่จ้าสาวเสื้อลาย)

Tags for this Thread