หัวข้อ: ตกปลานิลมีตะโตใหญ่ แถวๆ ถ.นิมิตรใหม่

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

เรื่องฮิตน่าอ่าน ตกปลานิลมีตะโตใหญ่ แถวๆ ถ.นิมิตรใหม่

สวัสดีครับพี่น้องบ้านมหา พ้อกันอีกกับบ่าวจัยแน่นอนถ้าพ้อกับผม
    บ่มีกระทู้อื่นอกนอกจากหาแนวอยู่แนวกินตามประสาคนมักแนวนี้เนาะ หวังว่าคงสิมีคนมักยุเนาะครับ
    มื้อนี้สิพาไปเอาปลานิลมากิน ปลามีตะโตใหญ่ๆครับโดดขึ้นรถตามมาเลยครับ

ตกปลานิลมีตะโตใหญ่ แถวๆ ถ.นิมิตรใหม่
    ล้อหมุนตอน 08.12 น.พอดีเบิ่งเวลาเด้อตกปลานิลมีตะโตใหญ่ แถวๆ ถ.นิมิตรใหม่
    ตกปลานิลมีตะโตใหญ่ แถวๆ ถ.นิมิตรใหม่
    ตัดบทมาฮอดบ่อปลาเลยละกันครับ ผมจัดการผสมเหยื่อสำหรับมื้อนี้
    เสร็จแล้วกะลงเบ็ดเลย สวยมาปลาบ่ค่อยกินสำหรับบ่อนี้
    ปลาเริ่มเข้ามากินเหยื่อที่ผมอ่อยไว้ สังเกตุจากปลาขึ้นจิบน้ำยุบ่ขาดสายครับ
    ได้แล้วครับโตแรกของทริป เป็นปลานิลนึกเมนูไว้เลยครับสิเฮ็ดหยังกินดี:l-:l-
    เข้าสวิงปานนี้บ่มีหลุดละพี่น้องครับ

ฝีมือคนตกได้กับผลงานปลานิลแม่บกใหญ่
    โตที่สองตามมาอีก :l-
    โตที่สามกะตามมาอีกครับ สังเกตุลากเข้าฝั่งน้ำปานเลยอิอิอิ
    ดึงเข้ามาเลยพี่ มื้อนี้ผมมาถ่ายรูปให้เขาบ้อ คือมิดแท้
    ให้คนอื่นถ่ายให้กะบ่ได้ภาพคือเจ้าของอยากได้ เลยต้องให้เขางัดปลาเจ้าของเก็บภาพอย่างเดียวครับ

มีต่ออีกครับ ภาพยังบ่เบิ่ด
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวจัย; 23-04-2012 at 16:20.
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ลากเข้าฝั่งน้ำกระเซ็นเลย

กับผลงาน อีกโตที่สี่แล้ว

อีกภาพสำหรับปลานิลโตนี้ บ่อนี้อยู่ในกรุงเทพนี้เองครับ ไผ๋สนใจสิมา
    ร่วมทริปกะแจ้งความประสงค์มาเลยครับผมสิพาไป อยากได้เพื่อนร่วมทริปใหม่ๆยุพอดี

ต่อมาเป็นทีของผมบ้างแต่บ่มีคนเก็บภาพให้เลยได้แต่ตอนปลาขึ้นจากน้ำแล้วมาโชว์ กินพร้อมกันสองคันเลย

บาดนี้เป็นปลาตะเพียน
    มีไข่พร้อม คิดในใจยุสิเอายุบ้อปลาโตนี้แต่คนตกได้บอกว่าเอา ผมเลยใส่กระซังไว้ก่อน

และโตที่เท่าไหร่กะบ่รู้แล้วครับ ลืมนับ

อ้ายเพิ่นสอนลูกสาวให้ตกปลา นิสัยดีเด้ฮ่างสนบ้อตกปลากะเก่งเด้

น้องหญิงกับผลงานของเขา

และผลงานมื้อนี้ปลารวมๆ ฟ้าวเมือเอาไปเฮ้ดกินดีกว่า:l-

อีกภาพกับปลารวมครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวจัย; 23-04-2012 at 16:41.
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

มากะใส่กะละมังล้างน้ำเลยบ่มีตะกล้าเนาะสิใส่ล้างน้ำเบิ่ง:l-:l-:l-

ส่วนหนึ่งลาบแกล้ม:b-b

อีกส่วนราดพริกแกล้ม:b-b

อีกส่วนแยกเอาไปต้มยำ เต็มหม้อเลยครับ

หม้อนี้สำหรับคนกินเผ็ด หลู่โตนตอนเพิ่นเข้าห้องน้ำเด้

มาเด้อครับบาดนี้มาชิมนำบ่าวจัยเด้อ สงสัยสิแซบยุดอกมันหิวคักละแหมะ
    เฮ็ดด่นโพดเมาก่อนละกะมีบางคน

ลากันด้วยภาพนี้เลยละกันครับ ขอโตไปซิมนำเขาก่อนเดียวสิบ่เหลือให้ซิม

ขอบคุณพื้นที่งภาพ บ้านมหาดอทคอมครับผม พ้อกันทริปหน้าครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวจัย; 23-04-2012 at 16:28.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ อ้ายเขียว
    มีแนวแก้คาวบ่ล่ะบ่าวจัย ต้มปลามาให้แกล้มเหล้าจักถ้วยแน เป็นตาจ้วดคักแท้

ที่ปรึกษาด้านกฎหมาย สัญลักษณ์ของ sert1964
    เซียนเบ็ดกรุงเทพฯ มื้อได๋สิมาแข่งซิดเบ็ดกับเซียนโคราชน้อ อ้ายคนภูค่าวเพิ่นบอกว่า เงินเดิมพันบ่อั้น พะนะ ถ้าสิมาโคราชอ้ายสิเหมารถไฟให้ตู้หนึ่งเลยเด้อ ทั้งมาและกลับครับ..ฝ่ายสนับสนุนคนทำบาป..อิอิ..

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อีหยังสิปานนั้น
    :b-b :*-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คุณฉุยเลย
    พระนครศรีอยุธยา
    ปลาสดๆ เฮ็ดหยังกินก๊ะแซบเนาะครับ ซดน้ำต้มส้มฮ้อนๆ

เว่าเป็นตะไปยามพี่น้องทางโคราชแท้ละบาดนี้ครับ อ้ายดุลย์ว่างบ้อครับอ้าย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    อ่อยยยยยมาหลายแท่ปลา..........ขอจัก 2 โตมาไว้ใส่แลงแนเด้อจร้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวจัย
    เว่าเป็นตะไปยามพี่น้องทางโคราชแท้ละบาดนี้ครับ อ้ายดุลย์ว่างบ้อครับอ้าย

หิมาๆ อ้ายสิพาไปลุ้นปลาไหย๋ยูบ่อนายพล แถวประโดกยูในโคราชนี่หละ เอาวันที่๑พ.ค.บ่หละ(วันแรงงานพอดี) ถ่าโอเคกะติดต่อกับหมวดเสริฐได่เลย อ้ายสิเป็นน้ำมันฅนให่ดอก....:l- :b-b :b-b

มื้อวาน๒๒เม.ย.๕๕ไปเบิ่งขะเจ้าลงปลาแถวๆหม่องพัก สะออนซุมมืออาชีพแหปากละ๑๕๐มาจากทางบุรีรัมย์เป็นสิบหมู่ หมู่หนึ่งปิคอัพคันหนึ่งสี่ห่าคน ขนปลานิลเมือหมู่ละบ่ต่ำ ห่าสิบโล จะแมนเพิ่นพากันหมานคัก มาเอาไปคัวอีกแนบ่าวจัย....

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ฅนภูค่าว; 23-04-2012 at 19:31. เหตุผล: เปลี่ยนรูป

Tags for this Thread