หัวข้อ: ความหมาย ดีหลายๆ กินใจ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อีหยังสิปานนั้น

ความหมาย ดีหลายๆ กินใจ

เบิ่งข่าวตามทีวี จะเห็นอยู่เป็นประจำวา พ่อ แม่ คนเฒ่าคนแก ถูกทอดทิ้ง
    ให้ผจญ ชะตากรรมอยู่ตามลำพัง กะบ่ฮู้วามันเกิดอีหยังขึ้นกับสังคมไทยในปัจจุบัน ลังเทื่อ
    กะคิดอยู่ผุเดียววา นี้คงจะเกิดเพราะ ศีลธรรมเสื่อมถอย ผู้คนหันไปบริโภควัตถุนิยม
    มีแต่การแก่งแย่ง แข่งขัน ชิงดีชิงเด่นกัน เอาซำนี้สาก่อน จ่มให้ฟัง ซั่นดอกวา ความหมาย ดีหลายๆ กินใจ

ขอขอบคุณ เนื้อที่เวป บ้านมหา หากซ้ำ ขออภัย แหน่เด้อ จร้า ธุจ้า:*-
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย อีหยังสิปานนั้น; 29-04-2012 at 18:08. เหตุผล: เขียนตก ครับ

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    ตอนผมเรียนประถมคุณครูให้หาผ้ามาตัดเย็บหมวก ด้วยความที่ยากจนผมหาผ้าไม่ได้ผมจึงเอาผ้าถุงเก่าของแม่มาตัดเย็บเป็นหมวกแล้วส่งครู เพื่อนๆต่างหัวเราะผมว่าเอาผ้าถุงมาใส่หัว ผมก็อายบ้างตามประสาเด็ก แต่ครูให้คะแนนผมเต็ม หมวกใบนั้นผมใส่หัวด้วยความภูมิใจ
    ผมไม่เคยลืมว่าตอนผมเกิดผมก็ลอดมาจากชายผ้าถุงของแม่ แม่เท่านั้นที่เป็นผู้ยิ่งใหญ่อยู่ในใจเหนือหัวผมตลอดกาล...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    ตอ้งทำใจหละกับการอยู่บนโลกสมัยนี้นับมื้อสิบ่คือเก่าหลังแล้วต่างคนกะต่างดิ้นรนปลอ่ยสองเฒ่าเฝ่าบ้านลูกหลานไปทำงานต่างถิ่นให่ผุเฒ่าหากินตามลำพังกะมีให่เห็นบ่ได้ขาดเนาะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อีหยังสิปานนั้น
    เคยได่ยินคำนี้มาแต่น้อยๆ "ลูกเป็นโหลพ่อแม่เลี้ยงได่"
    พ่อ แม่สองคนลูกเลี้ยง บ่ ได่ ก่ายังวา พีน้อง เอ้ย

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย อีหยังสิปานนั้น; 28-04-2012 at 14:26. เหตุผล: ใส่เพลง

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    มันเป็นเช่นนั้นจริง ๆ ครับ ฉะนั้นเมื่อมีโอกาส หรือช่วงเวลาที่เหลือ จงปรนนิบัติท่านให้ดีครับ (ถ้ามีโอกาส)

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวน้ำพอง
    ตามภาระกิจของนักเดินทางครับ
    ดีครับท่านเป็นคนที่เรารักและเคารพที่สุดกว่าพระไดๆทั้งปวงครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ หนุ่มเซกา
    นี่ละครับชีวิตคนเฮามันบ่แนนอน มาเฮ็ดการเฮ็ดงานถึงเทศกาลกะอย่าลืมกลับไปหาพ่อหาแม่เด้อครับซื้อของไปต้อนเผินกะดีใจแล้วครับ