หัวข้อ: ลงปลา

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวบาน

ลงปลา

การลงปลาเป็นประเภณีหนึ่งที่คนอีสานบ้านเฮาได้มีกันมาตะโดนแล้วช่วงวันหยุดยาวบ่าวบานกะมีภาพบรรยากาศหลาย ๆ ภาพมาฝากครับเป็นบรรยากาศการลงปลาครับ

อันนี้บ้านผมเอิ้น จอบบ้อน ครับ

ลงปลา

น้ำกะเลิกครับต้องชอยกันเอาตีนงุมเอาหลาย ๆ คนแจ่งสิทันปลาครับอากาศกะฮอนลงน้ำงุ่มแหหาปลากะเป็นกิจกรราหนึ่งที่ซอยให้คลายฮ้อนได้ครับ

ลงปลา

แผนกกลับแกล้มครับ

ลงปลา

เป็นกิจกรรมญาติพี่น้องได้มารวมโตกันที่ปีหนึ่งสิมีจักเทื่อเป็นความสุขอย่างหนึ่งของคนอีสานบ้านเฮาคร้บ

ลงปลา

บักม่วงข่างส่างนี้ตี้เห็นแล้วเป็นตาน้ำลายไหล

ลงปลา

มีตะคนเขาปล่อยเต่าแต่บ่าวบานปล่อยคือกันครับเต่าแต่วาปล่อยลงท้องพะนะ

ลงปลา

ปลาเข็งแม่นี้แม่ละแปดหมื่นพู้นเด้อ

ก้องเชียร์เทิ่งฟ้อนเทิ่งเฮยามงัดปลาข่อใหญ่ได้ขึ้นมากะเป็นบรรยากาศอย่างหนึ่งที่ม่วนที่บ่สามารถหาได้ในเมืองใหญ่

ลงปลา

บรรยากาศท้องทุ่งอีสาน

ลงปลา

ลงปลา

มาแล้วครับต้มปลาข่อใหญ่

ลงปลา

หุ่งหาอาหารกันข่างส่างหนั่นแหละครับเป็นบรรยากาศที่ไผ่ถวิลหาของคนไกลบ้านเสมอมาครับ

ลงปลา

อันนี้จี่ปลาครับ

ลงปลา

ต้มเต่าครับเเซบอีหลีอย่างเว่าแบบคนใจบุญเด้อครับปลาตัวหนึ่งกันเต่าโตหนึ่งกะหนึ่งชีวิตคือกันมีค่าทอกันแซบ.........

ลงปลา

สุดท้ายกะล้อมวงกินข้าวตามประสาวิถีชีวิตบ้านนอกที่สังคมเมืองใหญ่บ๊สามารถหาได้ซึ่งเป็นที่ถวิลหาของคนอีสานพลัดถิ่นผู้ลางคนกะพลัดถิ่นไปฮอดเมืองนอกเมืองนาบ่าวบานเข้าใจครับว่าความรุ้สึกแจ่งซี้มันเป็นแจ่งได๋ ขอขอบคุณบ้านมหาที่แบ่งปันเวปอันนี้ซึ่งมีค่ามากสำหรับคนอีสานบ้านเฮา ยามได๋คึดฮอดบ้านแฮง ๆ กะได้เวปบ้านมหาหนี่หละครับพอได้คลายความคิดฮอดบ้านได้

ลงปลา

ลงปลา

ลงปลา

ลงปลา

ลงปลา

ลงปลา

ลงปลา

ลงปลา

ลงปลา
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวบาน; 28-04-2012 at 06:34.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    เบิ่งแล้วกะคักนำสั่นแหล่วหาปลาแต่กะอยากกินหมากมว่งเด้บ่าวบานหมากมว่งเป็นตะแซ่บเนาะจิ้มปลาแดกนัวๆๆๆโอ้ยสุดยอดหลายเว้าแล้วกะนํ้าลายใหลสั่นแหล่วเฮามายกกันกอ่นดอกเนาะ :b-b:b-b:b-b:*-

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ พ่อใหญ่คำแสง
    เฮือนบ้าง เถียงนาบ้าง
    เห็นรูปแล้ว..................คิดฮอดบ้านครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ จารกึ่ม
    บางปู สมุทรปราการ
    อีกสองสามมื่อสิกับ เดชอุดม สิไปลองเบิ่งยู ฮึแมนน่ำแห่งเบิดแล่วบุ๊

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สาวตากล้อง
    บล็อก
    4
    :l-อยากกกกกกกหมากม่วงคัก โอ้ยยยน้ำลายแตก

ศึกษาหาความรู้

รอบยิ้มพิมใจ

บรรยากาศแบบลูกทุ่งๆ เทิ่งเป็นตาแซ่บเป็นตาม่วน แต่ว่านกเล็ก สะออนหมากม่วงหลายก่อแนวกินหน่อนนึง ดกหลายคักเนาะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ victer
    บรรยากาศแบบนี้ หายากแล้ว คึดฮอดสมั้ยเป็นเด็กน้อย กะมีการสระปลา มาสู่กันกินแบบนี้แหละ
    แต่อยากกินหมากม่วงข้างสระเด้ น้ำลายแตกแล้ว

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บักเขียบหลอด
    :b-b:b-bคิดฮอดบ้านเด้นอเป็นตาแซบ:b-b:b-b

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    บรรยากาศอบอุ่นดีเนาะจ้า นี้หละเสน่ห์บ้านนอกของเฮาที่ฝั่งอยู่ในสายเลือด อิอิ

ปล...เป็นห่วงผู้เพิ่นสิเข้าห้องน้ำ สิหาขันบ่พ้อเด๋จ้า โอยยน่อ ฮ่าๆๆๆ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)