หัวข้อ: ----- : ในความหมายที่อยากเว้า ว่า "ฮักเจ้ายังคาใจ :-----

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

----- : ในความหมายที่อยากเว้า ว่า "ฮักเจ้ายังคาใจ :-----

----- : ในความหมายที่อยากเว้า ว่า "ฮักเจ้ายังคาใจ :-----

บอกคำเดียวกะได้หล่า หากน้องว่า"ขาดเขาบ่ได้" อยู่หม่องได๋กะคงเหงา เจ็บบ่เซากะคืออ้าย

ฮักหล๊ายหลายกะยอมได้ บ่ต้องไล่ด้วยเมินเฉย คำเฉลยจากแววตา คือสั่งลาให้ยอมพ่าย

เฮ็ดนำหลายดีนำเจ้า คงซ่ำเก่าเสมอโต ถึงสิโชว์ความห่วงหา แค่เวลาจ่องดึงไว้

เรื่องหัวใจที่พังพ่าย กะคงกลายเป็นแฟนเก่า เผลอหยิบเอามือถือบ้าง วางคำเว้าเฝ้าส่งหา

คำบอกลาครั้งสุดท้าย บ่มีหลายคำเว้าต่อ อ้ายเพียงขอเผิ่นฮักเจ้า บ่เซาอ้อนตอนห่วงใย

สุดทางใจไปตามตื้อ อ้ายบ่ยื้อให้เขาหน่าย ในความหมายที่อยากเว้า ว่า "ฮักเจ้ายังคาใจ" นั่นแหล่วเนาะ

[FLASH]http://music.gmember.com/flash/jedakrAkraM.swf?songid=1205757301&autostart=0&adslot=5[/FLASH]

กลอนอิสานหวานปนเศร้า คือเก่าครับ เขียนเล่นเขียนหัว มีบางคนถามผมว่าคิดเขียนแบบนี้ บ่ย่านเขาก๊อปปี้ไปใช้บ้อพะนะ ผมว่าอยากได้กะเอาไปโลดครับ จั่งได๋กะบ่มีไผก๊อปปี้เอาความคิดออกจากโตผมไปได้ดอก อุดมการณ์คือเก่าครับ อยากเขียนกลอนในทำนองของภาษาอิสาน ถึงสิหวานซ้ำซากกะอดสาอ่านเอาเด้อครับ คิดม่วนกะเขียนขี้คร้านกะเซาถ่อนหล่ะครับพี่น้อง ขอบคุณนักอ่านที่ผมเขียนโพส แล้วกะมีบางท่านคอยตอบให้กำลังใจกันครับผม.....................บ่าวโจ่โล่

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    แม่นอ้ายเขียนมาหลายๆเด้อครับ

Banned

บล็อก
    4
    เหมิดแนวคาใจซะอ้าย....อิอิ

ส่งคำเว้าเข้ามือถือ ว่าอ้ายคือคนฮักเก่า
    เคยจาเว้าเข้าใจกัน มื่อนี้นั่นมันเปลี่ยนไป
    จากหัวใจที่มอบให่ พี่อย่าได้ใจคิดต่อ
    นางขอพอหยุดท่อนี้ ความฮักที่มอบแก่พี่
    บ่อมีอีกแล้วต่อไป หลีกทางให่น้องซะพี่
    ย้อนนางมีทางเลือกใหม่ เขาเข้าใจในน้องดี
    ในมื่อนี่ขอสิ้นสุด ให่ใจหลุดจากน้องสา
    ใช้เวลารักษาใจ บ่อท่อได๋คงลืมได้
    ขอให้ไปดีเด้อพี่ เซาซ่ำนี่ละเน๊าะจ้า ขอลาก่อน อิอิ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    แวะมาซอม ลูกพี่ซั่นดอก เบิ่งซง อกหักดู๋ เนาะ ช่วงนิ
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

มีพี่น้องมาซอมเบิ่งนำหลายคนแน่ยุตั๊วหล่ะ กะยังว่าหวานปนเศร้าเนาะ

พักจักแม่นเป็นหยังบุติ๊ก เจ็บส่วงเหว่ย อกหักดู๋คือว่าบ้อเหอ ฮ่า ๆ ๆ

:l-

จักหล่ะ อารมณ์ศิลป์บ่แตกเหว่ย จักสิเขียนหยัง บ่ได้เขียนไส่บอร์ดกะเอิ้นหากัน

บาดเขียนดู๋หลายกะว่า โอ๊ยยยย จะแม่นซ้ำซากเนาะ พะนะ

แนวคือว่าอ่ะหล่ะ ขอเป็นปลาแดกไหเก่า ให้น้องเอาไปไส่หยังกะแซป ซะเนาะ

ฮ่า ๆ ๆ

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    เดินตามอุดมการณ์และความต้องการของตัวเองโลดน้อง ....สู้ ๆ

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา

บ้านมหาโพสต์

ผมเคยถามนิตยสารฉบับหนึ่ง เขาตอบกลับมาว่า ถ้าความคิดหรือข้อเขียนของเขามีประโยชน์ต่อสังคมกะยินดีให่ผุอื่นเอาไปเผยแผ่
    เขามีความยินดีที่ควมคิดหรือข้อเขียนของเขามีโอกาสให่คนทั่วไปได้ฮับฮู้ แฟนๆที่ติดตามผลงานของเขาย่อมรู้จักเขาดี
    เขาบ่คิดว่าเป็นการที่สิสร้างข้อความเพื่อสิค้าขาย ตรงกันข้ามกลับเฮ็ดให่คนฮู้จักแล้วกะติดตามผลงานของเขาอีกเรื่อยไป

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    ขอเป็นกำลังใจให้ บ่าวโจ่โล่ อีกคนเด้อครับ เขียนมาโลดครับเป็นการอนุรักษ์เอกลักษณ์ของอีสานบ้านเฮา ดีหลายครับ

ศึกษาหาความรู้

ซังเจ้าเเต่เฝ้ารอ

หล่านางเอย
    คิดบ่น้อตอนสองเฮาเล่นน้ำนำทงสำสา
    ชบานางรับคำสัญญาจำเพียงอ้าย
    สายตานางในมือนั่นบวกกับเสียงหวานๆ เฮ็ดหัวใจอ้ายซั่น
    บอกรักเธอใต้เเสงจันทร์ ผูกคำมั่นต่ออีน้อง สิคองอ้ายนี่บ่ลืม
    เจ้าผู้ฟืมเส้าห้า ตอนนี้คำสัญญา ยานเป็นบ้าดอกคือว่า
    อ้ายคองนางกลับนา เบิงเเต่ขอบทองฟ้า คำเเพงหล่าบ่อวยหลัง

Tags for this Thread