หัวข้อ: แกงหน่อไม้

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยศรีสะเกษ

เมนูอาหาร วิธีทำอาหาร แกงหน่อไม้

มื่อนี้เสนอเมนูแกงหน่อไม้ครับ ส่วนประกอบกะมีหน่อไม้ น้ำยานาง บักบวบอ่อน เห็ดบด ผักขา น้ำปลาร้า ผงนัว ผักอีตู่

เริ่มแรกกะต้มหน่อไม้ให้จืดก่อนครับ อย่าให้จืดแฮงหลายหล่ะ

แกงหน่อไม้

ผักขาจากตลาด

แกงหน่อไม้

ผักอีตู่ข้างบ้าน

แกงหน่อไม้

หน่อไม้จืดกะแกงเลยครับ

แกงหน่อไม้

แกงหน่อไม้

แกงหน่อไม้

มาพี่น้องกินข้าวนำกัน กินผุเดียวมื่อนี่บ่อมีคนกินเป็นหมู่

แกงหน่อไม้

หลังอาหารครับ

แกงหน่อไม้

ขอบคุณเวปบ้านมหาที่ให้พื้นที่นำเสนอและทุกท่านที่เข้ามาชมครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    โอ้ยยยยย มักเด้ ไส่เห็ดขอน บักบวบอ่อนนำ มีบักม่วงสุกอีก
    แต่ว่าผักขานี้บ่อค่อยถืกคีงปานได๋เด้อท่าน

แกงหน่อไม้

จ่งไว้ให้ชิมนำแนเด้อครับ เป่นตาแซบพะโลเนาะ ครับ ใส่ผักหล๊าย-หลาย
    ของหวานกะหมากม่วงสุกพ้อม ขอนวยนึงนำเด้อครับแกงหน่อไม้ เว่าแล่วกะย่างลัดท่งพายติ๊บข้าวไปกินนำก่อน......แกงหน่อไม้

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    เป็นตะแซ่บนำยุแกงหน่อไม้บ้านนี้กะดี๋มีผักใส่หลายเนาะให่คักใส่ผักสะแงงนาคือสิหอมคักยุเมืองไทยแนวอยู่แนวกินหาได้ง่ายเนาะ:*-

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    บ้านใด๋กินแกงหน่อไม้กับข้าวเจ้าน้อบาดเนี่ย ....หุหุ

ผักขากินได้อยู่น้อง แต่ผักกะแยงนี่อย่าใส่เป็นเด็ดขาด กินบ่ได้...อิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    ตะออนซอนแท้แกงหน่อไม้ ตบท้ายด้วยบักม่วงน้อจ้า..

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คุณฉุยเลย
    พระนครศรีอยุธยา
    ถ้าแม่นได้ข้าวเหนียวพร้อม ใส่ลูดโดดนำ ซดน้ำแกงฮ้อนๆ คือสิมีแฮงหลายเนาะอ้ายเนาะ คนเดียวคือหม้อใหญ่แท้ล่ะคับ

สมาชิกที่ยังไม่ยืนยันอีเมล์
    บ้านละเอาะ ต.จีกแดก จ.สุรินทร์
    บล็อก
    1
    จักหน่อยแหน่น๊าแกงส้มหน่อยไม้นีิแมะอ้าย ปลาสลิดทอดข้าวสวยฮ้อนๆๆ ถืกคีงคักเนาะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยศรีสะเกษ
    "บ้านใด๋กินแกงหน่อไม้กับข้าวเจ้าน้อบาดเนี่ย ....หุหุ

ผักขากินได้อยู่น้อง แต่ผักกะแยงนี่อย่าใส่เป็นเด็ดขาด กินบ่ได้...อิอิ"

บ่อได้หนึ่งข้าวเหนียวครับอ้าย555

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    ว่าแมนกลิ่นผักขามาแต่ทางได๋ ผัดแมนไทเฮือนนี่แกงหน่อใส่ผักขาตั๊วะนี่ แซบบบบเซิญแซบบบบบ.....