หัวข้อ: ปลานิลเผา

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนบ้านยาง

ปลานิลเผา

อาทิตย์นี้หยุดงาน 3 มื้อไปร้านขายของไทย เห็นปลานิลเป็นๆ คิดอยากเผาเกลือคือบ้านเฮาคือสิแซ่บ มากินนำกันเด้อครับ

ปลานิลเผา

ได้ที่แล้วครับปลานิลเผา

เชิญแซ่บครับ มีตำบักหุ่งไส่แครอทนำ แต่บ่มีข้าวเด้อครับ โรงสีข้าวตายพะนะปลานิลเผา

ปลานิลเผา

ปลานิลเผา

ขอขอบคุณอาจารย์ ทุกๆท่านที่แนะนำ แล้วกะขอบคุณบ้านมหาดอลคอม พี่น้องทุกคนรับผม มีความสุขหลายๆเด้อ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    อ้ายหละเป็นงง เปิดขื่นมาเบิ่งเถิงรูปสุดท้าย เวลา๑๘.๔๗ งวกเบิ่งคอมกะของกะเวลาเดียวกัน มันต่างกันจักซัวโมง บ้านเขากับบ้านเฮา.... :b-b

ปล.บาดเบิ่งเวลาในบ้านมหา 06.22PM จักอีหยังอีกเด้อบาดนี่ ข่อยหละงงงงงงเต็ก
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ฅนภูค่าว; 26-05-2012 at 18:28. เหตุผล: เพิ่มเติม

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    เป็นตะแซ่บเนาะปลานิลเผากับส้มตำไอโซเข่ากันดียุได้ข้าวเหนียวจักติบกะคือสิเข่าท่ายุเนาะเฒ่าฮิฮิ:b-b:b-b:*-

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยศรีสะเกษ
    ปลานิลเผากับตำบักสว่าง(หุ่ง)กะเมิดท่อนั่นหล่ะ แต่ว่ามันไหม้โพดครับ:b-b

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    น่าอร่อยเน๊าะอยู่ไกลบ้านกะได้กินคือกันเน๊าะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ชัยน้อย
    ใต้ร่มเงาภูลังกา พะเยา
    มันแม่นน้ำอีหยังน้อสีเหลืองๆ ยอดข้าวแม่นบ่ ปานิลทางพู้นคือสิถึกน้อ ขอยอดข้าวจักจอกแน่ สบายดี

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อ้ายทิดใจ
    บล็อก
    1
    เอามายั่วน้ำลายอีกแล้วว ตาแซบแฮงครับ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    กินกระจุยกระจายปานลักกินแถะน้อบาดเนี่ย .....5555

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    อั่นๆ ให้ถามแหน่ครับ

ยุทางพุ้น คะเจ้า เอาบักตูมเฮ็ดถ่านติครับ คือเป็นฮูๆ

(แซวเล่นเด้อครับตามประสาคนตาดี 555)