หัวข้อ: การจับปลาของชาวอิสาน.......กระบวนการหาอยู่หากินที่ บ่ เอาปรียบแม่โพสพ

ศิลปิน นักแสดง นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ดีเจป้านวลม่วนโสตาย
    ขอบคุณหลายๆเด้ออ้าย

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อีสานพเนจร
    สุดยอดแล้วคับ คิดเห็นภาพเจ้าของตอนเป็นเด็กน้อยเลยคับเฒ่าพ่อเราพาเฮ็ดสู่อย่างที่อาจารย์ว่ามาเลยคับ โดยเฉพาะใส่เบ็ด กับใส่บั้งลัน เลิกเรียนมาบ่ได้เล่นนำหมู่ดอกคับ พูนแบกเบ็ดหยางนำลังเฒ่าพอลงห้วยลงหนองไปพูนแล้ว ตอนเป็นเด็กน้อยกะคิดเคียดให้เฒ่าพ่อเราอยู่ เรากะเป็นครูสอนเด็กน้อยนักเรียนแทนทีสิสำอางแบบครูคนอื่นเพิ่นเป็นแต่นี้บ่แม้นเด้อคับพี่น้องหาอยู่หากินเก่งคัก แต่มาตอนนี้กลับรู้สึกอยากกลับไปใช้ชีวิตแบบนั้นอีกมันเป็นความรู้สึกที่เว้าออกมายากคือมันคงอยู่ในสายเลือดแล้วนะคับ ขอบคุณหลายๆคับ ที่เฮ็ดให้ได้นึกถึงอดีดอีก :*-:*-:*-

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ครูจุ่น
    ขอบคุณหลายๆเด้อ ที่ความฮู้ที่ให่มา เฮ็ดให้เลือดอีสานเข้มข้นขึ้น เฮาเอาสายแห่ฝังดินอิสาน ผุเฒ่าว่า จั่งได๋กะต้องเป็นลูกอิสานวันยังค่ำ คือหมู่เฮาเอาความเป็นอิสานมาเว้ากันอยู่ซุมื้อนี่หละ มันเฮ็ดให่เฮาคึดฮอดแล้วกะฮักอิสานหลายขึ้น
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ครูจุ่น; 09-06-2012 at 02:18.

แล้วบึงใหญ่ๆ นี่ใช้หยังจับปลาน้อค่ะ ทางนี้เห็นแต่ฝาหรั่งเพิ่นขี่เรือใช้เบ็ดตกปลาค่ะ
    เสียดายปลาหลาย ได้แต่เบิ่ง จับบ่เป็น ฮ่าๆๆ
    LET IT BE...