หัวข้อ: แวะชิมริมทาง ตอน กินข้าวปุ้นที่ร้านข้าวปุ้นริมทาง

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ นู๋น้อย
    เมืองชลบุรี(เช่านอน) สีเกด(หม่องเกิด
    บล็อก
    31
    โอ้ ป้าดด เจ้ๆ นอกจากจะเป็นแม่ค้าแล้ว ยัง รับหน้าที่ดำเนินรายการเองเลยติ แวะชิมริมทาง..มีชื่อตอนนำ คือๆๆๆ จะได้เห็นบรรยากาศ การเดินทางและแนะนำท่องเที่ยว พร้อมกับ อาหารรสเลิส ไปพร้อมๆกันในแบบบ้านๆอิสานบ้านเฮา :b-b เห็นติงก่ายยยย ละ แม๊...มันน่านัก(น่ากิน)

:*- ภาพบรรยากาศสวยๆและของกินแซบๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    เส้นข้าวปุ้นเป็นตะแซบเนาะค่ะ มักเส้นแบบหนิล่ะค่ะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนบ้านยาง
    ดีน้อครับเป็นนายเจ้าของบ่ต้องเป็นลูกน้องผู้ใด๋ ค่าขายคล่องๆรํ่าๆรวยๆ เดินทางกะขอให้ปลอดภัย พ้อโชค พ้อลาภหลายๆเด้อครับผม:l-:l-:*-:*-

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

รอบยิ้มพิมใจ

พี่แม็กกี้ เสี่ยวพี่กินเก่งหลาย แต่บ่อ้วนจ้า อิอิ

อ้ายบ่าวข้าวจี่, บ่าวจัย มีโอกาสเดินสายมาทางพี้อีก ลองเข้าไปซิมเด้อจ้าอ้ายบรรยากาศดีเป็นตะนั่งกระชับวงล้อมอยู่จ้า อิอิ

เอื้อยปาด เฮาซิมกันเทื่อละโลเนาะเอื้อย จัดแบบเบาๆก่อนฮ่าๆ อันผู้เสื้อลายๆนั้นพอแต่เพิ่นเอาลาบมาเสิร์ฟ จั่งได๋ซุกถ้วยข้าวปุ้นมาให้น้องบาดหนึ่ง เหลือแต่เส้นกับน้ำพานะ ฮ่าๆ

นู๋น้อย แม่นล่ะแม่ค้ากะเป็นอีกบทบาทหนึ่งในการดำรงชีวิต ส่วนเรื่องแนวอยู่แนวกินนั้นกะสำคัญและขาดบ่ได้คือกัน ดำเนินรายการเองโลดบ่ทันได้มีเงินจ้างพิธีกร อิอิ

เอื้อยจำปา เส้นเหนียวนุ่มดีขนาดจ้าเอื้อยบีบกันสดๆให้เห็นเลยจ้า แห่งเพิ่มอรรถรสในการกินจ้า

คนบ้านยาง ขอบคุณหลายๆจ้าสำหรับคำอวยพร สาธุสมพรปากแหน่แม๊

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ข้าวเหนียวกะหมูปิ้ง
    เส้นทางที่แวะชิม เฮาว่าเฮาได้ขับรถกายยุนะ (บ่แน่ใจ)แต่...บ่เป็นหยังเมือยามบ้านเทื่อหน้า สิให้เนวิเกเตอร์ส่วนโต พาแวะเพราะว่าพลขับบ่ชำนาญทาง อิอิ สิไปลองชิมขนมจีนเส้นสดเบิ่ง เว่ามาแล้วกะน้ำลายไหล

Tags for this Thread