หัวข้อ: ..ฟังเทศน์หลวงพ่อบุญเสริม ณ วัดพิชโสภาราม..

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

..ฟังเทศน์หลวงพ่อบุญเสริม ณ วัดพิชโสภาราม..

น้องเขมหยุด 3 มื่อ เมือบ้าน

เฮ็ดบุญพุทธชยันตีนำเพิ่นนำค่ะ เฮ็ดบุญมื่อเดียว 2 วัดค่ะ ช่วงเช้าจังหัน วัดสระบัว

บ้านโตเองช่วงเพล วัดพิชโสภาราม ต.แก้งเหนือ อ.เขมราฐ เป็นจั่งบุญค่ะ

เพิ่นนิมนต์หลวงพ่อบุญเสริม พระนักเทศน์ชื่อดัง มาเทศน์โปรดญาติโยมทางเขมราฐ

คนหล๊าย หลายค่ะ บ่มีฮอดหม่องสินั่งเดิ่นวัดกว้าง ๆ แคบไปถนัดตา

..ฟังเทศน์หลวงพ่อบุญเสริม ณ วัดพิชโสภาราม..

ผู้มาเช้านั่งหน้า มาช้า นั่งหลัง มาทีหลังได้ยืน

เทื่อแรกในชีวิตค่ะ ยืนฟังเทศน์

ภัตตาหารเพล คาว หวาน

หลวงพ่อท่านว่าย่านแม่ออกนั่งทางนี่บ่เห็นโตเป็น ๆ ลงจากธรรมมาศ มาให้เบิ่ง :

ข:) เป็นจั่งบุญหลายค่ะ บ่คิดบ่ฝันว่าสิได้นั่งฟัง โอ๊ะ ยืนฟังเพิ่นเทศน์แบบใกล้ ๆ

ปานนี่ :l-

ขอบคุณพื้นที่แบ่งปัน บ้านมหาดอทคอม
    ขอบคุณสาวอ้อยญาติธรรมผู้ชวนไป
    ขอบคุณบุญเก่าที่เฮ็ดให้ได้ต่อบุญใหม่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    ธุจ้า ธุจ้า ธุจ้า อนุโมทนาสาธุนำเด้อจ้า

บุญหลายสายยาวเนาะน้องหลิน ได้เห็นโตเป็นๆพลวงพ่อบุญเสริม อิอิ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ เขย ตระการ
    ขอบคุณน้องเขมที่มาแชร์เด้อคับ
    เมื่อวานตอนเซ้าผมกะได้ไปทำบุญและกะฟังเทศอยู่วัดแถวๆบ้านคือกัน แต่วากะฟังหลวงพ่อเทศบ่ค่อยรู้เรื่องปานได๋ เพราะวามัวแตอ่านหนังสือ(ชีวประวัติหลวงพ่อชา วัดหนองป่าพง จ.อุบลฯ)ไปนำ ฟังเทศน์ไปนำคับและถ่ามีโอกาสกะอยากชวนพี่น้องบ้านมหาไปเบิ่งวัดเผิ่นเนาะคับคือจังซิเงียบสงบคัก จังได๋โดยเฉพาะคนอุบลฯ(น้องเขม) ถ้ามีโอกาสกะไปลองเบิ่งแนเด้อคับแล้วเอารูปมาแชร์ให้พี่น้องบ้านมหาเฮาเบิ่งนำแนคับวัดนี้

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    อนุโมทนาสาธุนำเด้อผุได้ไปทำบุญกะดีหลวงพ่อบุญเสริมท่านเทศนาได้น่าฟังหลายเคยฟังคือกันอยู่ยูทูบเนาะขอบคุณที่เอาบุญมาเผื่อแผ่:*-:*-

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า
    สาธุนำหลายๆเด้อครับผมคนหลายแท้ครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    อนุโมทนาสาธุ นำเด้อครับ

ทางนี้กะไปสนามหลวง คือกันครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ฮักณ.ทุ่งใหญ่
    อนุโมทนาสาธุนำเด้อจ้า น้องหลิน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยศรีสะเกษ
    มักคือกันหลวงพ่อเลาเทศม่วนบ่อน่าเื่บื่อ ฟังแล้วม่วนพร้อม555