น้องเขมหยุด 3 มื่อ เมือบ้าน

เฮ็ดบุญพุทธชยันตีนำเพิ่นนำค่ะ เฮ็ดบุญมื่อเดียว 2 วัดค่ะ ช่วงเช้าจังหัน วัดสระบัว

บ้านโตเองช่วงเพล วัดพิชโสภาราม ต.แก้งเหนือ อ.เขมราฐ เป็นจั่งบุญค่ะ

เพิ่นนิมนต์หลวงพ่อบุญเสริม พระนักเทศน์ชื่อดัง มาเทศน์โปรดญาติโยมทางเขมราฐ

คนหล๊าย หลายค่ะ บ่มีฮอดหม่องสินั่งเดิ่นวัดกว้าง ๆ แคบไปถนัดตา

..ฟังเทศน์หลวงพ่อบุญเสริม ณ วัดพิชโสภาราม..

ผู้มาเช้านั่งหน้า มาช้า นั่งหลัง มาทีหลังได้ยืน

..ฟังเทศน์หลวงพ่อบุญเสริม ณ วัดพิชโสภาราม..

เทื่อแรกในชีวิตค่ะ ยืนฟังเทศน์

ภัตตาหารเพล คาว หวาน

หลวงพ่อท่านว่าย่านแม่ออกนั่งทางนี่บ่เห็นโตเป็น ๆ ลงจากธรรมมาศ มาให้เบิ่ง :

ข:) เป็นจั่งบุญหลายค่ะ บ่คิดบ่ฝันว่าสิได้นั่งฟัง โอ๊ะ ยืนฟังเพิ่นเทศน์แบบใกล้ ๆ

ปานนี่ :l-

ขอบคุณพื้นที่แบ่งปัน บ้านมหาดอทคอม
ขอบคุณสาวอ้อยญาติธรรมผู้ชวนไป
ขอบคุณบุญเก่าที่เฮ็ดให้ได้ต่อบุญใหม่