หัวข้อ: สิบอก ดวงใจ จั่งได๋ดี

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ศึกษาหาความรู้

สิบอก ดวงใจ จั่งได๋ดี

เฮ็ดจั่งได๋น้อ.....
    มีทางได๋ สิให่เจ้า เข่าใจฮ่วม ควมประสงค์
    ที่เฮาตกลงฮักกัน ฝากสัมพันธ์ ทางใจร่วม
    เป็นย่อนควมชิดไกล้ บังคับให่ ใจเฮาป่วง
    กลายเป็นควมหลอกลวง กลายเป็นคนบ่ซื่อ คือตั๋วน่องให่คิดนำ
    หล่านางเอ๊ย.....
    อ้ายบ่ลืมดอกคำเว่า อ้ายฮับเอาเหมิดทุกอย่าง
    ปากบอกว่าฮักนาง ใจห่วงคนทางบ้าน ผุคอยถ่า ดอกอยู่หลัง
    สิบอกดัง ดัง ให่ฟังอ้าย แต่เสียดาย ควมสุขซื่น
    เฮามีกันหลายวันคืน ฝืนจิตใจอยากบอกน่อง กะกลัวเจ้าน่ำตาไหล
    คันปิดบังไปโดนมื่อ มันบ่คือ ย่านคนว่า
    มีเมียแล่วกะยังมา หลอกตั๋ว ให่เพิ่นซ่ำ หนำใจแล่ว กะเซิ่นหนี

พบปะพูดคุย มาแจมนำเด้อค่ะ^_^

มาแจมนำเด้อค่ะ^_^

อ้ายเอย...ถ่าฮักนางคือคำเว้า
    กะบอกเอาความจริงมา
    เสียน้ำตาแต่มื้อนี้
    กะยังดีกว่าหลอกกัน
    เมื่ออ้ายนั่นมีคนถ่า
    นางขอลาไปตามทาง
    สิขอวางหัวใจอ้าย
    บ่าวพี่ซายอย่ากังวล
    บ่อาจทน...ที่เป็นสอง
    ฮ่วมครองกับผู้อื่น
    ขอไถ่ใจของนางคืน
    กับความซื่นที่ลวงหลอก
    บอกหัวใจว่า...ขอลา...อ้ายเอย

:l-

LET IT BE...

ยอมแท่เด้ จิตใจน่อง ที่เฮาสองได้ฮักซื่น
    บ่ ตามติดอยากเอาคืน บ่อยากฝืนจิตใจอ้าย เอาไว่ฮ่วมประคอง
    เฮาทั้งสอง... คือสิจบกันแล่ว บ่มีแนวสิสืบต่อ
    โอ๊ย..จั่งมันแม่น คือคนผิด แท่ล่ะน้อ คือคนซั่วแท่ล่ะน่อง ครองฮักเจ้าไว่ บ่ไหว
    จากนี่เด้อ.. อ้ายขอให่ นางหนีไกล ไปจากพี่
    อย่าหัวซา คนบ่ดี อย่าหัวซา คนผุนี่ สิหนี เจ้าบ่ เห็นกัน แล่วเด้อ ซู่ พี่ เอ้ย...

เสียงอุทาน

อ้ายเอย...ถึงบ่ดีเท่าไผ
    กะบ่ไร้ซึ่งศักดิ์ศรี
    บ่ได้เป็นคนมั่งมี
    กะสิขอหนีห่างไกล
    เป็น"ซู้"ไผให้คนหยาม...เด้ออ้ายเอ้ย

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ทิวานนท์
    /ที่รัก...อ่ะ...หาง่าย แต่ที่ใช่...หายากกกก :l-

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    อ้ายเอ้ย ...
    มาเสียใจแทะเด๋จ้า หลงวาจาที่บอกกล่าว
    มอบความสาวให้เจ้าแล้ว ผั่นแจวจ้ำเจิดหนี
    ความหวังดีที่เคยให้ ความไว้ใจที่เคยส่ง
    อ้ายทิ่มลงยังเหยียบซ้ำ หน่ำใจแล้วอ้ายแซ่วไกล
    เมิดอาลัยแล้วใจนี้ บาดอ้ายมีคนครองคู่
    มาอดสูคนใจซ้ำ คิดนำเจ้าบ่ห่างหาย

แสนเสียดายเด๋คำเว่า มาอ่อยเอาสิมาแต่ง
    คำหวานแสนมาอ่อยล่อ พอให้น้องได่เชื่อใจ
    เมิดอาลัยแล้วเด้อเจ้า บ่ขอเอาผัวไผฮ่วม
    สิเอาความซอกซ้ำ ฝากฝั่งทิ่ม แม่นที พุ้นแหล่ว..คนหลอกลวงเอ้ย... ฮือๆ ..( เอ่า ..คืออินแทะหละข่อย อิอิ )
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

โอ นอ น่องเอ๊ย...
    เจ็บแป๋ตาย เด้อใจอ้าย ฟังดวงใจ น่องบอกกล่าว
    วาควมสาวทีมอบให่ แล่วบักอ้าย แจวเจิดหนี
    หล่านางเอ๊ย...วันที่มี กันกับเจ้า มันฝังเข่า ในใจจิต
    บ่เคยมีดอกเด้อ น้อควมคิด สิหลอกตั๋ว แล่วถิ่มน่อง
    ย่อนวาสายลมต้อง ย่อนวาย่านคนเพิ่นมอง วาตัวเจ้า บ่มีค่า
    หล่านางเอ๊ย....น่องยังเป็น นางฟ่า น่องยังเป็นของสูงค่า ของอ้าย อยู่ดั่งเดิม
    แต่ นางเอ๊ย...ใจบ่คิด สิเอยากริ่ม สิต่อเติม ควมเก่าหลัง
    ปล่อยหัวใจอ้ายเพพัง ปล่อยหัวใจอ้ายมุ่นม่าง ดีกว่าน่องถืกเพิ่นหยัน เด้อ น่อง เด้อ

เสียงอุทาน มาอินต่อเนาะค่ะ อิอิอิ

มาอินต่อเนาะค่ะ อิอิอิ

อ้ายเอย...บ่อยากเป็นดอกนางฟ้า
    แต่อยากเป็นคนธรรมดา...ที่อ้ายฮักมาอินต่อเนาะค่ะ อิอิอิ
    แต่ฮู้จักอ้ายทีหลัง
    บ่อาจหวังเกินกว่านี้
    แม้ฮักอ้ายนี่เบิ้ดใจ
    บ่อาจจะมีไผมาแทนที่
    คงแล้วแต่ฟ้า...ถ้าวาสนามี
    คงได้พบพ้อพี่...
    ในยามทีบ่มีใคร...พี่ซายเอย

:l-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    โอ้ยเจ่ากะบ่หน่าปล่อยโตปล่อยใจไปกับกามาธุรสเลยนอ พอมันเกิดขึ่นแล่ว
    กะต้องบอกให่แจ้งวามันเกิดหยังแนวนี่ขึ่นมา.เจ็บกะเจ็บหม่องใจให้สังวรณ์อาทร
    แนเด้ออ้าย...อย่าฟ่าวกรายจากไปจ้อยนางน้องส่องบ่เห็น+++ซั่นแหลว

เอาใจซ่อยผญามือใหม่ลุงใหญ่เด้อจ้า มาเด้อมาม่วนมาจิ้นนำกัน ฮ่าๆๆ