กลับบ้านเที่ยวนี้กะมีหยังหลายดอกอยากกินอาหารบ้านที่พอสิหาได้ยางเลาะบ้านกะได้ผักมาหลายแนวเติบบักบวบแหน่ยอดผักอี่หุ่มผักหวานบักป้องแป้งบักเขือขี่น

ลาบปลาดุกกับผักลวกอ้อมเฮือน

ต้มปลาเข็งหยั่ยไส่หม่อปลาแดกเตรียมสิป่นสิแจ่ว

นำผักที่หาได้รอบเฮือนวั่งหั่นหละครับไปลวกเตรีมถ่ากินกับป่นกับลาบปลาดุก

หอมพริกกระเทียมกะจี่ไว้ใต้เตาครับตามภมูิปัญญาชาวบ้านครับ

ระหว่างนั้นกะเอาปลาดูกไปย่างพ่อเหิ่ม ๆ เตรียมสิลาบครับ

เตรียมเครื่องไว้ถ่าลาบสาก่อน

แล้ว ๆ ครับมาเด้อกินเข่างายนำกันครับ