หัวข้อ: ความฝันเล็กๆน้อยๆทีเป็นจริง

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สุดสาคร

ความฝันเล็กๆน้อยๆทีเป็นจริง

กะย่อนวามาจากครอบครัวที่ยากจน อยากใด่หยังกะต้องหาเองบ่อมีไผหามาให่ ซึ่งแตกต่างจากคนที่โชคดีเกิดมาร่ำรวย สมัยเรียนกะต้องประหยัดอดออม เทิงเฮ็ดงานเทิงเรียน เมื่อเรียนจบกะเลยมาทำงานหาเงิน อยากใด่รถจักคันอยากให่ พ่อเลาใด่นั่งรถเก๋งสบายๆ มื่อแรกที่เพินใด่นั่ง เบ้ยยยย ยิ่มเปิ้ยๆ:l- เว่าแล้วกะคิดฮอด แม่ที่เลาใด้เสียไปหลายปีแล้ว มาถึงวันนี่แล้วผมเลยหวนคิดกลับไปตอนสมัยหนุ่มน้อย(วัยสะรุ่นกะลังขบเผาะ)เดียวนี่กะขบเผาะคือเก่าหั่นหละหวา อิอิ ว่าน่าจะตั้งใจเก็บเงินแต่ที่แรก กะเลยบอกจะของวา ยังบ่อสายดอก เด้อ สุดสาครเอ้ยยยยยย:l-

หนี่ก้อนแรกในชีวิต ป้าดดดดดด มาหลายแถะหละน้อบาดนี่

จักวาโพสถืกหม่องบอน้อ ถ้าโพสผิดหม่องกะขออภัยเด้อครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สุดสาคร; 22-08-2012 at 18:06.

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    ยินดีนำจ้า ความสำเร็จก้าวแรก และก้าวต่อๆไปค่ะ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    สู้ๆครับท่านเป็นกำลังใจให้ครับ เฮ็ดจังได๋น้อครับเกิดมาจนแมะ ผมคือกันครับดิ้นมาด้วยโตจะของ แต่ตอนนี้กะยังบ่มีอีหยัง อิอิอิ รถงามเนาะครับยินดีกับความสำเร็จกับความฝันอันแรกเด้อครับ แล้วกะเป็นกำลังใจให้กับความฝันต่อๆไปให้สำเร็จคือกัน

Banned

บล็อก
    4
    ซวดๆๆๆเก่งๆๆ ไคยุเนาะรู้จักคิดยุ เป็นหนี้แล้วมีแนวได้ดีกว่าเป็นหนี้แล้วได้แต่หนี้ เนาะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    ลลุงจำลายมันได้แล่วหละบาดหนิพ้ออยู่ไสกะสิได้โบกจอดให้ลุงใหญ่แนเด้อสุดสาคร
    จอดฮับให้ลุงขึ้นนำแน

Banned

Oil Field เพชรบูรณ์/กำแพงแสน

สักวันฝันคงเป็นจริง/

ฮ่วย สหายสุดคือมาเงินหลายแถ่เจ้า รถงามเนาะครับ...ดีใจนำเด้อครับ คั่นส่งงวดบ่ทันกะยืมแม่ไหญ่ 1ก่อนกะได้ 555+, คนเฮาคั่นได้ตั้งใจเฮ็ดหยังแล้วกะสิได้สมหวังสักวันละครับ...เลียโตนแต่จะของนี่แหละสุมื้อไปไสยังใช้แต่รถบริษัทอยู่ .... ว่างๆขับมาเที่ยวม่องโตข่อยอยู่แหน่เดิ้ว

ศึกษาหาความรู้
    ชื่นชมเด้ คนสู้ชีวิต ผมกะคือกัน ตอนเด็กๆ บ่มีเงินเรียนต่อ ได้ไปบวชเรียน จนจบม.3 เลยสึกออกมาไปทำงานในกรุงเทพฯ และเรียนต่อไปด้วย จนจบมมหาลัย ตอนนี้รับราชการตำรวจ ตำแหน่ง สารวัตร แล้ว มีรถ มีห้องเช่า ที่นา แต่ยังจนเหมือนเดิม ได้เท่านี้ก็ดีมากโข เพราะส้ด้วยลำแข้งจริงๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    เป็นที่น่ายินดีนำค่ะที่สามารถทำความฝันไห่เป็นจริงได้ อิหยังกะตามที่หามาได้ด้วยน้ำพักน้ำแรงจะของมันกะภูมิใจเสมอดีกั่วไปหาคดหาโกงผู้อื่นเป็นไหนๆเนาะอ้ายเนาะ...ยินดีนำจ้า

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ทำงานมาจนสิเกษียณ อ้ายยังบ่มีเงินซื้อรถอยู่น้อง...สิใช้แต่ละมื่อกะบ่มีปัญญาอ้ายกะดาย

Moderators สัญลักษณ์ของ สาวชัยภูมิ ลูกพ่อขุน
    บล็อก
    30
    รถงามแท้ค่ะ คนเฮาต้องมีควมฝันค่ะสู้ๆเด้อค่ะ