หัวข้อ: ความรู้เกร็ดเล็กเกร็ดน้อยของการเฮียนมนต์

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หลานปู่

ความรู้เกร็ดเล็กเกร็ดน้อยของการเฮียนมนต์

ผมเคยได้ยินผู้เฒ่าผู้แก่เผิ่นเว้าสู่ฟัง เผิ่นว่ามนต์แต่ละบทจะมีอาถรรพ์ในตัว แล้วเผิ่นบอกว่า ก่อนจะเฮียนมนต์ควรที่จะเฮียนกั้งบั้งหรือเอิ้นว่าป้องกันโตสาก่อนเด้อเผิ่นว่า เพื่ออาถรรพ์ของเวทย์มนต์นั้นๆจะบ่อได้เข้าโตเฮา กับมนต์บทใด๋ที่มีคำว่า ปู่กับย่า อยู่นำกัน เช่น ปู่เยอย่าเยอ เผิ่นว่ามนต์บทนั้นจะมีอาถรรพ์แฮงส่วนมากคนที่เฮียนมักจะออกแสง(เป็นปอบ)555 กะจักแหม่นบ่อแหม่นหลานปู่กะบ่อจักคือกัน ในแต่ละบทถ้ามีปู่กะให้มีแต่ปู่หรือถ้ามีย่ากะให้มีแต่ย่า(เฒ่าสองเฒ่านี้เผิ่นบ่อให้อยู่ใกล้กัน เผิ่นย้านมีลูกซ้ำเฒ่าหรือใด๋บู๋555)คันบ่อมาอยู่ฮ่วมกันเผิ่นว่าบ่อเป็นหยัง จักซิแหม่นจริงเท็จประการใด๋หลานปู่กะบ่อฮู้เพียงแต่ได้ยินเผิ่นเว้ามา กับอีกอันหนึ่งเผิ่นว่าผู้ที่เฮียนมนต์จะดีได้ ต้องมีความเชื่อศรัทธาเคารพต่อครูบาอาจารย์ ปฏิบัติตามข้อห้ามที่เผิ่นบัญญัติไว้ แล้วให้หมั่นท่องบ่นภาวนาเรื่อยๆเผิ่นว่าการท่องบ่นมั่นสวดมั่นจำเริญกะเปรียบคือกับการฝนพร้าฝนให้มันเข้าๆยามไปใช่จั่งสิดี ครูอาจารย์เผิ่นสอนให้กะเปรียบคือเผิ่นเอาพร้าให้ อยากให้มันเข้าต้องฝนเอาเอง แล้วพร้านี้จะดีหรือบ่อดีขึ้นอยู่กับผู้ใช้ จะใช้ไปจักตอก ไปตัดไม้ หรือไปฆ่าปลา ฆ่าคน มันกะขึ้นอยู่กับเฮาผู้ใช้พร้า มีประโยชน์หรือมีโทษกะขึ้นอยู่กับเฮา เผิ่นว่าดอกว่า555 หลานปู่กะบ่อจัก
    กะจักจริงแท้อย่างใด๋ผมกะบ่อจักแล้วแต่พี่น้องจะคิดคือกันแหล่วคับ หลานปู่คึดบ่อออก555

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หลานปู่
    ที่ว่าเป็นปอบนั้นสำหรับผู้คะลำบ่อได้เด้อ เผิ่นว่ามันมักจะเป็นปอบไวๆๆ คันไผอยากเป็นลองเบิ่งกะไปหาเฮียนมาลองเบิ่งแน่เด้อครับ มาเว้าสู่หลานปู่ฟังแหน่ว่าเป็นปอบมันดีอยู่บ้อ
    แต่ว่าหลานปู่นี้บ่อเป็นนำเด้อ ย้านบ่อได้อยู่บ้าน555

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    กะจักแมนบ่แมนเด้อบาดหนิเพราะลุงใหญ่กะบ่เคยไปเฮียนมนต์นำผุไดจั๊กเทื่อ
    เฒ่าผ่ออยู่เฮือนเพิ่นกะยังบ่เอาให้เพิ่นว่าเด็กน้อยรุ่นใหม่ๆหนิฮักษาบ่ได้คือคะ
    ลำบ่ได้ว่าซั้นเด้เพิ่นว่า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนจนผู้ยิ่งใหญ่
    สารคามคือหม่องอยู่
    ไผมีคาถาเสกเงินเอามาฝากแนเด้อสิเฮียนนำยุ

เงินนี้บ่อต้องเสกครับ เป็นของวิเศษเป็นแร่ธาตุกายสิทธิ์ สามารถแปรสภาพไปได้หลายแบบหลายอย่าง แปลงกายเป็นรถเก๋ง รถเบ้น เป็นบ้านเป็นที่ดิน เป็นขนมนมเนย เป็นกิ๊กเป็นผู่สาว เป็นพิชช่าต่างๆนาๆโอ้ยอธิบายบ่อเบิ๊ดคับดีแฮงบ่อจำเป็นต้องเสก...55555555555....หรืออยากเสกให้มันเป็นแนวใด๋อีกคับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ญา ทิวาราช
    บล็อก
    17

บ้านมหาโพสต์

สงสัยจะจริงครับ มีแต่วิชาต่อเงินเพิ่มยอดละครับ เงินแม้ไม่ปลุกเสกก็ขลังครับ:l-แต่วิชาของผู้ข้าก็ใช้เงินเป็นสื่อกลางคือเก่าครับ

.........................................................................................
    หมายเหตุ. วิชาต่างๆเราละวางแล้ว แต่ที่บอกเพื่อเป็นวิทยาทาน เท่านั้นแล

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวชัยภูมิ
    มีคนเฮียนมนต์คาถา กะต้องมีหมอธรรมนำ

คนที่ชอบเรียนคาถาอาคมก็บ่อควรมองข้ามเกร็ดเล็กเกร็ดน้อยอันนี้เด้อครับ