หัวข้อ: +คิดเป็น..ก็เห็นสุข+

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23

+คิดเป็น..ก็เห็นสุข+

...ด้วยความที่ขะน้อยเองเป็นคนนิสัยแบบลมเพลมผัด(สังเกตุจะของเอาเอง)ค่ะ
    แต่ละมื้ออารมณ์หลากหลายคัก นำกันทันกะทัน นำบ่ทันกะสิมึนๆนำอยู่จักหน่อย +คิดเป็น..ก็เห็นสุข+ .. แต่ว่ากะบ่เคยมีพิษมีภัยนำไผ๋จักเทื่อดอกค่ะ..(บ่คืออ้ายพลดอก +คิดเป็น..ก็เห็นสุข+ )

ขะน้อยมีปัญหากับการหาเมนูใส่ปากจะของแต่ละมื้อมากค่ะ
    ทั้งๆที่ของเต็มตู้เย็น แต่คิดบ่ออกเลยว่าอยากกินหยัง ฮอร์โมนอยากแต่ละมื้อบ่ซ็ำกันเลย
    แฮ่งเข้าไปในเฟสบุค บอร์ดอาหารในเวบต่างๆ เห็นของกินเพิ่นโพสกันมา
    แฮ่งคิดสรรหาของอยากที่บ่รุ้สิจินตนามาหลอกลวงจิตจะของแต่ละมื้อๆ
    จากนั้นกะนำจัดสรรมาตอบสนองความอยากของจะของจนได่ จนว่าจะของอืดขึ้นๆ +คิดเป็น..ก็เห็นสุข+

บาดนิ..เลยมาได่คิดค่ะ ทุกอย่างนี่มันอยู่ในใจเฮาอิหลี คั่นเฮาเชื่อ และศรัทธาจั่งได๋ เฮากะสิยอมทำไปตามนั่น
    ขะน้อยเลยมาบังคับให้จะของคิดว่า เมนูที่ขะน้อยกินอยู่สุมื้อนี้(ส่วนมากเป็นอาหารญี่ปุ่นค่ะ) เป็นเมนูที่กินแล้วบ่อ้วน ถึงสิจืดชืด
    บ่มีรสเผ็ดปรี๊ดปร๊าดคือตำหมากหุ่งของหน่อยเมรี กะยังเฮ็ดให้กินข้าวแซปยามหิวๆได่ บ่เป็นตาออนซอนคือหมกหน่อไม้อ้ายดุลย์
    แต่กะมากด้วยคุณค่าทางอาหาร สารพัดแต่สิสรรหาแนวมาปลอบใจจะของเอาแหล่วค่ะ

สุดท้าย..กะได่กินแต่ของในตู้เย็นที่จะของมีนิล่ะค่ะ พึงพอใจในของในตู้เย็นจะของท่อนั่น.. ส่อยบ่ได่ เพราะว่าเปิดตู้เย็นมา บ่มีถุงผักขี้เหล็กลวกของเถ่าแม่ บ่มีปลาซิวน้อยที่พร้อมสิหมก บ่มี หอมแดง ผักอิตู่ หอมห่วยๆ ยามอยากหมก.กะยังเฮ็ดให้อิ่มท้องไปอีกมื้อนึงๆ ต่อไปว่าสิบ่ออนซอนแม้สิเป็นเมนูที่เฮ็ดเอาขะน้อยสวอยไปหลายมื้อเลยคือก้อยหอยโข่งอ้ายดุลย์นั่นล่ะ.+คิดเป็น..ก็เห็นสุข+

เอามาแลกกับปลาย่าง, ซุปมิโสะ(ถั่วเหลือง) ,คิมจิ (แบบเกาหลี ครื่องเคียงเล็กน้อยที่มีติดครัวชาวญป.ทุกบ้านพอกระตุ้นให้กินข้าวแซป),สลัดผักหรือผลไม้สักถ้วย เซทอาหารเช้าแบบสไตน์ญป.ค่ะ..:l-

+คิดเป็น..ก็เห็นสุข+
    มองต่าง..อย่างปลง

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า
    หาเวลาว่างออกกำลังกายครับเจ้ร่างกายบ่ได้ไช้พลังงานมันกะบ่หิวติครับ ออกกำลังกายหลายๆรับลองหิวแท้

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    กะฮู้อยู่เนาะหว่าช่วงนี่คนเฮากำลังเข้าสู่วัยหยัง.....เลือดกะสิไปลมกะสิมา
    แต่บ่เป็นหยังเราเท่านั้นที่รู้โตเราดีและยอมรับกับสภาพที่จะเป็นอยู่และเป็นไปอีกหลายๆปี
    กะว่าสิอยู่อีกจักปีหละหล่า..5555555
    ..โอ้ย..จ่มหาอยากแนวนั่นแนวนี่พิศดารไปทั่วทีปเคยเห็นแต่คนสิมีน้องเด้อ(คนมีท้อง)...

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    เป็นหยังน้อน้องหล่าไปกินหยังมาคือสิมผืดกะบูรณ์คักเน๊าะอยกกินอีหยัง
    กะใจเย็นอดเอากลับมาบ้านเฮามื้อได๋ค่อยกินดูแลสุขภาพเด้อ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    น้องพง เว่าอิกกะถืกอีกล่ะน้อง ขี้ค้านออกกำลังกายนิแม่นคักจ้า
    อ้ายพีคะ .. ย่านบ่มีอีกแล่วล่ะอ้าย แปดปีแล้วยังอุ้มลมยุเลยจ้า
    ลุงใหญ่คะ.. เว่าถึงควมอยากนิ กินหยังกะบ่แล้วแม่ะจ้า
    อิ่มมื้อนี้ ยังยากมื้ออื่นอีก .. สุดท้ายกะตั๋วะจะของเอาคือว่าน่ะล่ะจ้า อิอิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ paula
    ถึงเวลาต้องปรับเปลี่ยนการกินคะคุณน้อง วัน 30 อัพ จะมานั่งกินหมูสามชั้น เนื้อทอด เนื้อปิ้ง หมูย่าง ทุกวันได้อย่างไรคะ วัยนี้เน้นผัก ผลไม้ ไวน์ เบียร์ 1 ป๋อง โอ๊ะ เว้าเล่น
    ภาพอาหารอ้ายดุลย์แต่ละภาพสุดยอดทั้งนั้นเลย แต่พอหันไปเบิ่งกระจกเปลี่ยนใจ
    อีกอย่างพอเรามาทำตามภาพ สูตร ออกมาแล้ว ขนาดแมวยังเดินหนี

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ฮ่วย..."แต่ว่ากะบ่เคยมีพิษมีภัยนำไผ๋จักเทื่อดอกค่ะ..(บ่คืออ้ายพลดอก)" พะนะ

อยากกินเบิ่งเด้ อาหารญี่ปุ่น คือสิแซบคัก....อิอิ

วัยใกล้ 50 จั่งอ้าย กินข้าวเหนียวโฮยเกลือ หรือบ่ายบักขามเอาดอก จั่งบ่มีโรคภัย...555
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 02-10-2012 at 14:52.

ชอบวากาเมะ มิโซซุปค่ะ ใส่สาหร่ายวากาเมะกับเต้าหู้อ่อนโรยด้วยต้นหอมหั่นซดๆชื่นใจ อิอิอิ
    ร้านอาหารญี่ปุ่นที่นี่รู้สึกว่าแพงจัง ถ้วยเล็กๆ2.99 เหรียญ ซื้อเครื่องมาทำเองคุ้มกว่าเยอะเลยค่ะ
    LET IT BE...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    ได้กินอาหารฝีมือที่เฮ็ดเองกะแซบหั่นแหล่วค่ะเอื้อยมิก อิอิ

บล็อก
    23
    เจ้พอลล่า .. บ่ได่เข้มงวดกับจะของป่านนั้นดอกเจ้ทางพี้น่ะ
    กินแต่ผัก กะผลไม้กะบ่ไหวดอก มันสิงามโพด ฮ่าๆๆ
    กินมันเหมิดสุอย่างนิล่ะ แต่ว่ากะกินพอเซาอยากเอาจ้า
    อ้วนกะอ้วนแล้วล่ะส่างมันถ่อน ย่านอดตายมากกว่าจ้า ฮ่าๆๆ

อ้ายพล.. อยากกินอาหารญป.วะติอ้าย มะสิอึดน๊อ ห่อละห้าบาทนึงตั้วะ
    บ้านเฮาแฮงหากินง่ายอ้าย ฮ่าๆๆ
    ..ฮักดอกจั่งหยอกเล่นด๊าอ้ายด๊า..อย่าสุมาหาเคียดเล็กเคียดน้อยเด้.
    .

หน่อย ..แสดงว่าพอรู้จักอยู่ตั้วะล่ะเนาะ..อิอิ อั่นแกงเขียวหวานที่ขึ้นชื่อประจำชาติไทยเฮาแนวได๋ มิโสะกะคือซุปที่ขึ้นชื่อของญป.คือกันน่ะล่ะจ้า แกงใส่ผักหยังกะได่แทบทุกอย่าง
    หัวไชเท้า แครอท หัวหอมใหญ่ แม้กระทั่งกับบักอึกะเข้ากันจ้า ใส่หมู
    และเศษเนื้อหรือหัวปลานำกะได่ แล้วแต่เพิ่นสิเฮ็ดเป็นมิโสะอิหยังน่ะจ้า

น้องจำปา...แม่นแหล่ว เฮ็ดเองบ่รับผิดชอบบ่ได่ซั่นแล่วล่ะนาง ฮ่าๆๆ

เอามาฝากอ้ายพลจ้า..มาด๊าๆ..