หัวข้อ: ก้อยปลาทูใส่บักม่วง

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สุดสาคร

ก้อยปลาทูใส่บักม่วง

เมนูทที่เฮ็ดง่ายๆ แซบ ก้อยปลาทูใส่บักใส่บักม่วง (เอาแบบส่มๆ)
    เครื่องปรุง
    หอมแดง พริกผง ข้าวขั้ว ห้วหอมซอย กระเทียม พริกสด ต้นหอมผักชี ผงชูรส น้ำปลา น้ำปลาแดกเอาปลาทูมาย่างไฟให้สุกหอมฮวย ฮวย ระหว่างรอปลาทูสุกกะ สับบักม่วง ซอยหอมแดง ไว้รอ
    ปลาทูสุกแล้วกะแกะเอาแต่เนื้อครับ(ก้างกับหัวเอาไว้กินยามแลง อิอิ ล้อเล่นเด้อครับ) เอาใส่ครก ซึ่งใด้ตำกระเทียมรอแล้วตำรวมกันกับบักม่วงสับ ปรุงรสด้วย พริกผง ข้าวขั่ว หัวหอม ผงชูสส น้ำปลา ปลาแดกจักนอยเพิ่มความหอมนัว ซิมเบิงปรุงรสตามใจเลยครับ
    มาเบิงเอาครับ หน้าตากะสิเป็นแบบนี่ บักพริกนวยกะไว้เป็นลูกโดด(หอมหิ่นๆเผ็ดเติบครับ)สิกินอย่างเดียวกะย่านผืดโพด เลยทอดไข่นำ มาเด้อครับกินนำกัน
    ปล.เป็นครั้งแรกที่ลองเฮ็ดครับ ตอนแรกกะคิดว่า มันสิแซบบ่อน้อ แต่เมื่อเฮ็ดแล้ว แซบครับ คล้ายๆ ก้อยกะปอม แซบคนละแบบ ลองเบิงเด้อ ปลาทูนี่ ต้องซื่อมาสองโตเด้อ ถ้าบ่อซั่นอาจเป็นของปลอมครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สุดสาคร; 02-10-2012 at 10:03.

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เป็นตาแซบตั่วละครับ ต้องแก้คาวจักหน่อยกะดี 555

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    บ่งซงเจ้าหนุ่มสุดสาคร คือสิกินง่ายนอนง่ายเนาะ
    หนุ่มโสดหือมองเสียน้อ....น้อง..ถ้าบ่มีกะฟ้าวหาสาวๆมาส่อยเป็นหมู่แหน่เด้อ
    :l-:l-:l-:l-:l-:l-:l-

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ นู๋น้อย
    เมืองชลบุรี(เช่านอน) สีเกด(หม่องเกิด
    บล็อก
    31

พบปะพูดคุย

มียอดผักกะโดน มาห่อกินกับ เด้อ พี่น้อง แซบจนลืมอิ่ม พุ้นละ แรงบันดาลใจของเมนูนี้กะคือก้อยกะปอมบ้านเฮา :l-:b-b

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    มากินคนเดียวน้อบาดหนิบ่หาหมู่พวกมากินนำแนบ่สุดสาคร

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สุดสาคร
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ นู๋น้อย
    มียอดผักกะโดน มาห่อกินกับ เด้อ พี่น้อง แซบจนลืมอิ่ม พุ้นละ แรงบันดาลใจของเมนูนี้กะคือก้อยกะปอมบ้านเฮา :l-:b-b
    แมนครับ ความหอมนี่ก้อยกะปอมหอมกว่าแน่นอนครับ แต่ประเภทหาง่ายกับความนุ่มนี่ ปลาทูดีกว่าอธิบายยากครับ ต้องลองเบิง แซบคนละแบบ

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ pcalibration
    บ่งซงเจ้าหนุ่มสุดสาคร คือสิกินง่ายนอนง่ายเนาะ
    หนุ่มโสดหือมองเสียน้อ....น้อง..ถ้าบ่มีกะฟ้าวหาสาวๆมาส่อยเป็นหมู่แหน่เด้อ
    :l-:l-:l-:l-:l-:l-:l-
    พุสาวกะ มีพอใด้แก้ยูครับ อิอิ มีคนในห้องแชทแซวผมว่า รุ่นผมนี่เอิ้นรุ่น รอหลวงแจกพะนะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    ตาแซบตั้วครับเฮ็ดง่ายๆเนาะ กินพุเดียวเนาะซ้ำคือบ่เอิ้นผมแหน่ซุมโจร..อิอิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    เป็นตะกินตั่วหล่ะ รสชาติคือสิเค็มๆมันๆส้มๆเนาะ น้ำลายไหลนำบักม่วง

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ นู๋น้อย
    เมืองชลบุรี(เช่านอน) สีเกด(หม่องเกิด
    บล็อก
    31

พบปะพูดคุย

เฮ็ด ซั่มพอเฮ็ดได้ นั้นละ รสชาต แตกต่างกันกะส่างมัน แนวว่ากะปอม มันหายาก ย้านได้ไป เพาะเลี้ยงกะปอมขาย ยุ๊ จักมื้อ