หัวข้อ: update อุทยานแห่งชาติ หมู่เกาะอ่างทอง

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ focus

update อุทยานแห่งชาติ หมู่เกาะอ่างทอง

สวัสดีครับพี่น้อง เอื้อย,อ้าย ทุกคนเด้อครับพี่น้องบ้านมหา ข้าน้อยมีโอกาสได้ไปเทียวทาง หมู่เกาะอ่างทองวันหยุดที่เเล้วกะเลยลองเอารูปที่ถ่ายไว้ มาให้เบิ่งกัน ผมกะมาเฮ็ดงานอยู่ที่สมุยโดนแล้วละครับ ประมาณ 10 กว่าปีเเล้วละครับ ครั่งนี้กะเทื่อที่สองแล้วละครับที่ไปหมู่เกาะอ่างทอง ครับ ตัดตอนเลยเด้อครับเอาเเบบมาฮอดเกาะเเรกเลยเด้อครับเห็นเอื้อย เพิ่นลงลายละเอียดหลายแล่ว

update อุทยานแห่งชาติ หมู่เกาะอ่างทอง

ทางขึ้นเขาครับกะสูง 500 เมตรครับจากระดับน้ำทะเล

ไปเลื่อยๆครับขั่นเเรกข้างทางกะสิเห็นลิงหรือไกด์เพิ่นบอกว่าค่างเเว่นพะนะบ่ค่อยได้เห็นดอกครับ ถ้าบ่สังเกตเบิงข้างทางเเต่ละคนพากันเบิงเเต่ทางขึ้นเเมะครับ

อันนี้บ่เเมนก้นลิงเด้อครับ..มันเป็นก้นฝรังเพิ่นครับที่มานำกัน..หึหึๆๆๆ

พักเซาเมือยก่อนครับกะถ่ายรูปเล่นกันไป...ผู้บรรยายเด้อครับนี่

นั่นละครับจุดสูงสุดครับใกล้เเล้วครับ ทางขึ้นสิยากครับหม่องนี้เด็กน้อยมานำกะบ่กล้าขึ้นมันซันเเล้วกะลื่น

ฮอดเเล้วครับ วิวข้างบนครับ สูงเเล้วบ่ไห่ปีนต่อเพิ่นย่านเกิดอันตรายครับ

ทางที่ขึ้นมาตอนเริ่มต้น

เซาเมือยครับใต้ศาลาละครับบ่มีต้นไม้ มีเเต่ต้นน้อย ๆ บ่พอบังเเดดได้

นางเเบบครับหิๆๆ....อยู่นำกันมาเกือบ 20 ปีเเล้ว เเต่กะหวานคือเก่าพะนะ...นอกเรื่องจักหน่อยเด้อครับคงบ่ว่ากัน

กลุ่มฝรั่งที่เพิ่นตามมาทีหลัง

เพิ่นมาฮอดก่อนหมู่

อั่นๆๆผู้ๆๆบานยายกะได้ที่เเล้ว:b-b:b-bเเมะครับ ขอต่อเป็นเมื่อหลังเด้อครับ ยังหลืออีกเด้อครับ มีอิหยังผิดพลาดไปกะขออภัยไว้นะทีนี้ด้วยเด้อครับ ซิมาต่อภาพทาง ทะเลในไห่เบิ่ง ขอบคุณเว็บบ้านมหาหล้าย ๆ เด้อครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 11-10-2012 at 19:55. เหตุผล: แก้ลิงค์ภาพครับผม

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    งามเนาะครับ ผมเคยไปยุสมุยแต่บ่เคยขึ้นไปเที่ยวจักเทือ (ย้อนบ่มีเวลาเที่ยว)เห็นแล้วอยากไปเที่ยวเด้น้อ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ผู้เฒ่าสมุย
    สวยงามครับ...แต่ผมมาอยู่สมุยได้สามสี่ปีบ่เคยไปจักเทื่อ..ฮ่าๆๆ..จักว่าคายากนำหยัง..ว่าสิไปกะบ่ได้ไปจักเทื่อครับ..สงสัยคงต้องถ่าเพื่อนทางระยองลงมาพุ้นล่ะครับ..จั่งสิได้พาเพิ่นไป..ขอบคุณสำหรับภาพครับ..

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    สวยงามอลังการงานสร้างอิหลีครับ ผมบ่ค่อยย่านความสูงปานใด๋ครับ แต่ย่านความเสียวหลายกั่วครับ...อิอิ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวหัวเขียง

ขอบคุณที่แบ่งปัน...ความสุข

เบิ่งภาพแล้ว...กะสบายใจครับ

นี่ละน้อ...มนต์ขลังของธรรมชาติ

ขอบคุณที่แบ่งปัน...ความสุข ขอบคุณที่แบ่งปัน...ความสุข ขอบคุณที่แบ่งปัน...ความสุข ขอบคุณที่แบ่งปัน...ความสุข ขอบคุณที่แบ่งปัน...ความสุข

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    สวยงามแฮง..แต่กะสูงเอาการเนาะจ้า..

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    เสียดายเน๊าะค่ะภาพที่ 9 บ่าน่าติดบ่าไหล่ผู้สาวมานำเลย บ่ซั่นแล้วเป็นภาพเดียวกันกับติดอยู่เฮือนเขมราฐเลยค่ะ ขอบคุณหลาย ๆ สำหรับการนำเที่ยวค่ะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    สวยงามกว่าทะเลแถวทางภาคตะวันออกน่าไปหย่าวคักถ้ามีเพื่อนมีฝูง

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

รอบยิ้มพิมใจ

ขอบคุณสำหรับภาพและวิวงามๆของหมู่เกาะอ่างทองเด้อจ้า
    เห็นแล้วกะคึดฮอดหลายเด้เนาะ คิดฮอดหาดทรายขาวๆ น้ำทะเลใสๆของทะเลทางพุ้น
    คึดฮอดพี่น้องที่อยู่ทางพุ้นซุคน