หัวข้อ: ล่องเรือชมวิวสองฝั่งแม่น้ำเซน(ปารีส)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา

มีรูปภาพประกอบ ล่องเรือชมวิวสองฝั่งแม่น้ำเซน(ปารีส)

หลังจากได้เบิ่งหอไอเฟลไปแล้ว กะขอต่อด้วยการล่องเรือค่ะ อันนี่บ่เว้าหยังหลาย ขอบรรยายตามภาพเอาน้อค่ะ :l-

เบิ่งหน้าตาเรือก่อนว่าจะไปลำใด๋ดี เดี๋ยวสิไปสะเทือนสุภาษิตที่ว่า "บ่เบิ่งตาม้าตาเรือ" ล่องเรือชมวิวสองฝั่งแม่น้ำเซน(ปารีส)

ล่องเรือชมวิวสองฝั่งแม่น้ำเซน(ปารีส)

เรือลำสีเขียวๆน่ะเป็นเรือสำหรับคนมักกินข้าวลอยน้ำ เป็นจั่งใด๋กะบ่ฮู้ค่ะบ่เคยขึ้น ล่องเรือชมวิวสองฝั่งแม่น้ำเซน(ปารีส)

ล่องเรือชมวิวสองฝั่งแม่น้ำเซน(ปารีส)

ลานใต้สะพานด้านหน้าหอไอเฟลค่ะ จะมีท่าขึ้นเรือกันหลายท่าแล้วแต่เฮาสิเลือกขึ้นค่ะ แต่ลานมีขั้นบันไดเป็นตาลอยกระทงดีเนาะค่ะล่องเรือชมวิวสองฝั่งแม่น้ำเซน(ปารีส)

กะเลยเลือกขึ้นเรือลำนี่ค่ะเพราะว่าเบิ่งตาเรือดีแล้วค่ะ ล่องเรือชมวิวสองฝั่งแม่น้ำเซน(ปารีส)

ลงเรือแล้ววิวแรกที่ถ่ายกะคือหอไอเฟลล่ะค่ะ

Palais Bourbon พระราชวังบูร์บอง สร้างสมัยหลุยส์ 14 (คศ. 1722-1728) แต่ปัจจุบันถืกยึดเป็นสมบัติของชาติ

และนี่กะคือต้นแบบของ White House ค่ะ

ปกติแม่น้ำกะสะอาดดี แต่เป็นคนที่เฮ็ดให้แม่น้ำเสีย บ่ว่าอยู่ใส่ทั่วโลก ล่องเรือชมวิวสองฝั่งแม่น้ำเซน(ปารีส) ขอจ่มแน

pont Alexandre lll สะพานอเลกซานเดอร์ ที่ 3 ความสำคัญคือเบิ่งแล้วงามตา อิอิ บ่แม่นงามตามอย่างเดี่ยวค่ะ แต่เป็นสะพานประวัติศาสต์รัสเซีย-ฝรั่งเศสค่ะ เว้าง่ายๆกะคือ"สะพานมิตรภาพรัสเซีย-ฝรั่งเศส" และเป็นสะพานที่ข้ามไปพิพิธภัณฑ์ทหาร

ด้านนี้จะเป็นสัญญาลักษณ์ของฝรั่งเศส

และอีกด้านหนึ่งจะเป็นสัญญาลักษณ์ของรัสเซียค่ะ

หนิกะอีกวิวหนึ่งของฝั่งแม่น้ำเซน ล่องเรือชมวิวสองฝั่งแม่น้ำเซน(ปารีส)

เรือทหารดับเพลิงทางน้ำค่ะ

หนิกะเป็นพิพิธภัณฑ์แสดงศิลปะต่าง แต่ก่อนเป็นสถานีรถไฟ ส่วนป้ายนั่นเป็นป้ายโฆษนาเด้อค่ะ ล่องเรือชมวิวสองฝั่งแม่น้ำเซน(ปารีส)

เดี๋ยวมีต่อค่ะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย จำปา; 07-11-2012 at 03:41. เหตุผล: แก้ไขข้อมูลและเพิ่มรูปภาพค่ะ อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา

Notre Dame de Paris

สะพานเหล็กเคลือบทองแดง เบิ่งเผินๆจะคือสะพานไม้ จริงๆแล้วบ่แม่น

หนิกะร้านอาหารลอยน้ำ บางเทืออาจเคยเห็นร้านอาหารร้านหนิเข้าในฉากหนังบางเรื่องกะได้
    ที่จริงยังมีสถานที่สำคัณต่างๆอีกหลายแห่งที่บ่ได้กล่าวถึง แล้วจะทะยอยเอามาลงให้พี่น้องได้เบิ่งได้ฮู้นำกันเด้อค่ะ
    อ้อลืมบอกตอนล่องเรือถึงสะพานแห่งหนึ่ไกท์เพิ่นบอกว่าเป็นสะพานอธิฐาน อธิฐานได้เทือเดียวพะนะ ถ่าจำบ่ผิดสะพานซือว่า Le pont Marie

ภาพจะจากกูเกลค่ะ บ่ได้ถ่ายเองคาอธิฐานยุค่ะ :l-

ธุจ้า สุดท้ายกะขอให้พี่น้องบ้านมหามีความสุขทุกๆท่านเด้อค่ะ บ่ว่าจะอยู่ที่ใดในโลก ถ้าเราอยู่กันอย่างสันติความสุขสงบก็บังเกิด......

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวหัวเขียง

ขอบคุณที่แบ่งปัน...ความสุข

อยู่บ้านเฮา...คือสิเห็นแต่เรือหางยาวละครับ

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    อยากมีโอกาสไปนั่งเรือเบิ่งบ้านเบิ่งเมืองเพิ่นเน๊าะค่ะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ paula
    ปารีส ฝรั่งเศส พี่ปุ้ยก็อยากไปเที่ยวจ้าน้องจำปา ศิลปะหลากหลาย...

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    ขอบคุณเด้อน้องหล่าที่หามาแบ่งปัน งามคือกันเนาะบ้านคะเจ้ากะดาย
    ถามแหน่เถาะตามสถานที่ท่องเที่ยวจั่งซี่มีขอทานบ่ครับทางฝรั่งเศส

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ชวนเพิ่นเมืองน้ำหอมมาเที่ยวคลองแสนแสบบ้านเฮาแนเด้อครับ เพิ่นสิฮู้ว่าน้ำเหม็นเป็นแนวใด๋...555

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    เป็นตาไปเที่ยวอยู่เน๊าะแต่กะคงสิำลำบากหละเบิ่งแ้ล้ว555

บ่าวหัวเขียง..ยุบ้านเฮากะมีเรือหลายยุดอกค่ะหางบ่ยามกะมีไปนั่งมาแล้ว อิอิ

เขมราฐ(น้องหลิน)..ขอไห่น้องหลินได้มีโอกาศมาเด้อจ้า มีแหล่งที่น่าศึกษาหลากหลายหม่อง

พี่ปุ้ย..แม่นค่ะพี่ปุ้ย ฝรั่งเศสเขามีแหล่งโบราณสถานแทบจะทุกหมู่บ้านเลยค่ะ เช่นโบถต์อายุราวเกือบพันปี และพระราชวังเก่าต่างๆ ส่วนหลายจะเป็นสมัยพระเจ้าหลุย 14 ค่ะ

อ้ายพี..กะมีเป็นบางหม่องค่ะ แถวสถานีรถไฟ หรือยามหน่าหนาวนั่งยุในสถานีรถไฟใต้ดินมีแทบทุกสถานีเลยค่ะ

พล พระยาแล..ฟังแต่ซือกะเป็นตะแสบคัก ขะเจ้าไปเลาะแต่คลองบางกอกน้อยพุ้นล่ะค่ะ ค่อยหาใจได้แน อิอิ

ลุงใหญ่..ยุหนิกะลำบากคือกันค่ะ ลำบากนำเงินบ่พอค่าตั๋วไปเที่ยว อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    อยากไปเด้ งามแท้น้อ ข่อยสิมีวาสนาได้ไปบ่อน้อหนอ :,1-