หัวข้อ: บ่าวสารคามกลุ้ม(กลุ้มแบบมีตำนาน)...ครับ

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวหัวเขียง

บ่าวสารคามกลุ้ม(กลุ้มแบบมีตำนาน)...ครับ

.....สารคามขอนแก่น เส้นทางใจสลาย จากอุดรฮอดหนองคาย ศักดิ์สยามพ่อเคยซ้ำ
    ถึงลำโขงสิมากั้น กะดั้นฮอดน้อเวียงจันทร์
    แต่สุมื้อนี้นั้น ผุสาวเผิ่นทันสมัย เข้าเมืองหลวงศิวิไลย์ เอ้ปานดาราโก้
    หลงลืมโตแล้วถิ่มถิ่น คิดโบยบินอยู่เทิงฟ้า ปานว่าเจ้านั้นเชื้อหงษ์
    พลัดเข้าไปสู่แดนดง น้ำประปาป่าคอนกรีต ลัยลืมบ้านผ่านอดีต ไปพบพ้อบ่าวผุใด๋
    เสื้อผ้างามซื้อให้ใส่ กำไรแขนขากะพอง นำคอน้องสีเหลืองเหลือง
    หรือว่าทางน้องนั้นเตื้อง ไปฮอดเมืองพัทยา นั่งตามคลับอยู่ตามบาร์ คองคอยถ่าผุมาเทียว
    ลืมข้าวเหนียวเคยปั้นจ้ำ ไปสุขล้ำอยู่แจใด๋
    หรือว่าทางน้องได้ ข้ามทะเลไปต่างแดน พอมีกิ๊กกะลืมแฟน ท่งนาแห้งกะแห่งเหงา
    คำจ๊ะจ๋าเคยจาเว้า ฮักสองเฮาสิมั่นแก่น ซางลืมแฟนซางลืมชู้ ให้อดสู่เหลือขนัด
    งานกาชาดของจังหวัด ฮอดงานวัดกะสำคัญ เคยเลาะเทียวอยู่นำกัน ซางมาลืมหล่าคำแพง
    เทิงหมอลำมาแสดง หนังกลางแปลงจอบักใหญ่ กะลืมใด๋น้อผุสาว
    อ้ายวิงวอนขอให้เจ้า คืนบ้านเฮาแนเด้อนาง ให้หลูตนผุคอยทาง ย่านฮักม้างเพราะห่างไกล
    ย่านแต่เจ้านั้นปันใจ ปล่อยให้อ้ายหลงคอยถ่า คอยเครือฟ้าแต่ผุเดียว...คำเอย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ PLA2KEM
    บอกชื่อนำแนเด้อครับ ผมจะซอยตามหาให้ อยู่แถวไหนของ พัทยาน้อ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวหัวเขียง

ตอบอ้ายปลาทู

ชื่อ...เครือฟ้า...ม่วนบ่ครับ

จักไปอยู่แจใด๋ครับบอกบ่ถืก

อ้ายปลาทูอยู่พัทยาแถวใด๋ครับ(ผมไปอาทิตย์ละ2เทื่อ(พัทยาเหนือครับ))

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    บ่แม่นเพิ่นเปลี่ยนชื่อจาก เครือฟ้า ไปเป็น เชอร์รี่..แล้วบ่จ้าปานนี้..:l-

ตอบธิดายาเย็น

ย่านแม่นอยู่ครับ...อยู่บ้านเอิ้น...(หวึ่ง)

สาวซ่า...พุ้นเด้...(นางไอ่เนาะ)

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนจนผู้ยิ่งใหญ่
    สารคามคือหม่องอยู่
    ขอมอบเพลงนี้ให้กะแล้วกันเด้อครับ

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=MpweqbLs7hM

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    เครือฟ้ากะม่วนบ่พออาจหาบ่พ้อติบ่ยากดอกบอกให้ขะเจ้าซ่อยหาเอาเผื่อเาเปลี่ยนชื่อใหม่

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ เขย ตระการ
    ปานนี้บ่แมนเพิ่นไปอยู่เมืองนอกล่ะบ้ออ้าย...

ปล.มันแมนผู้สาวคนเดียวกันบ่ครับกับที่อ้ายถ่าอยู่รถสายบ้านแพงนั่นนะครับ
    ถ้าบ่แมน...แสดงวาอ้ายคือสิมีผู้สาวหลายคักเนาะครับ...

ตอบคนจนผู้ยิ่งใหญ่

ขอบคุณหลายๆครับ...

ลงบ่เป็นแมะครับเพลง...

ว่างๆสอนแนเด้อ...อย่าเว้าแฮง(อายเผิ่น)

ตอบลุงใหญ่

ให้ไผ๋ซ่อยหา...กะคือสิบ่พ้อดอกลุง

สงสัยไปเกาหลี...แล้ว 555

หึแม่นผมมาหาไกลโพด...เครือฟ้าอาจสิอยู่แถวบ้านเฮากะบ่แน่เนาะครับลุง