หัวข้อ: สวยท้ายซอย

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มลาวสาวขะแมร์

สวยท้ายซอย

มื้อนี้ผมไปลองกล้องครับ ได้อ่านการถ่ายรูปของอ้ายๆ เอื้อยปุ๊ย กะเลยลองเบิ่งก่อนน้า

กล้องผม 5X NV11 อันน้อยๆ ซื้อมาห้าปีแล้ว ถ่ายไปซือๆ บ่เคยศึกษาเลย คู่มือกะบ่เปิดอ่านครับ เพราะบ่เคยคิดว่าสิเป็นซางถ่ายรูป

ส่วนมากกะถ่ายต๊ะ หอย ปู ปลา หนู ต้นไม้ นำท่งนาตามที่นำมาโพสในกระทู้ต่างๆนั่นละครับ

ถามผู้นั่นผู้นี่ เรื่องละลายฉาก จากอ่านที่อ้ายพลเว้า เห็นหม่อง AF เป็นรูปดอกไม้เขียนว่า ออโต้มาโคร กะเลยลองเบิ่งครับ

แนวให้ลองกะมีแต่ดอกไม้น้อยๆ นำป่าเฮี้ย (ป่าฮกฮ้าง) ท้ายซอย แล้วกะหลอยถ่ายดอกไม้หน้าบ้านขะเจ้าครับ

สวยท้ายซอย

ดอกน้อยๆ ข้างทางครับ

สวยท้ายซอย

เจ้าของฮดน้ำแล้วยางเข่าบ้าน ผมกะยางไป

สวยท้ายซอย

สิแม่นดอกไม้ฝรั่งบ่ครับ

สวยท้ายซอย

ดอกนี่อยู่ข้างป่า ดาวเรืองหรือดาวกระจาย หรือดอกอีหยังครับ

สวยท้ายซอย

ดอกอัญชันในป่า

สวยท้ายซอย

คุณนายตื่นสาย ดอกใหญ่กว่าหัวโป้มือหน่อยนึง ถ่ายบ่เป็นหรือกล้องสเปคบ่พอกะบ่ฮู้ครับ

สวยท้ายซอย

ตื่นสายสีแดง

สวยท้ายซอย

สีเหลือง

สวยท้ายซอย

คือดอกชบาเนาะครับ ปกติผมเห็นแต่ดอกชบาแดง ดอกนี่กะลักถ่ายของข้างบ้านครับ ก้มถ่ายหันทางได๋กะบ่งาม สุดท้ายหันใส่เสาไฟฟ้า

สวยท้ายซอย

ดอกบานชื่น

สวยท้ายซอย

ดอกไมยราบ แทบสิละลายใส่กันเบิด บ่ฮู้ว่าสิตั้งอีหยังหม่องได๋ ต้องอาศัยความฮู้จากอ้ายพี่

สวยท้ายซอย

ดอกหงอนไก่ แต่ใบเป็นใบผักอีตู่ใหญ่ ยี่หร่า

สวยท้ายซอย

ดอกหงอนไก่ (ไทย)

สวยท้ายซอย

ดอกปอทะเล ในป่าหญ้าขน ก้มตุ๊ซุ๊ ผมจับหงายขึ้นมาบานเพ้อเว่อ

สวยท้ายซอย

ดอกบัวแบ้ สีม่วง

สวยท้ายซอย

ดอกนี่ถ่ายจังได๋กะบ่ได้ มันละลายเบิดเลยครับ ลองเป็นซาวเทือ สุดท้ายมีเยื่อบินมาวน กะเลยจัดการ

สวยท้ายซอย

จากที่ผมมีแต่มองข้าม ปะสาดอกกระถิน ดอกกระถินสำหรับผมมื้อนี่งามอีหลีครับ

ธรรมชาติปกติกะงดงามอยู่แล้ว พอนำมาบวกกับเทคโนโลยี่กะแฮงงามขึ้นไปอีกเนาะครับ

พึ่งฮู้มื้อนี่เองว่ากล้องอันน้อยๆ ของผมกะถ่ายพอเบิ่งได้คือกัน หลังเข้าใจมาตลอดว่าอยากถ่ายภาพได้งามๆ ต้องเป็นกล้องอันใหญ่ๆ เท่ๆ
    จำได้ว่าเคยถ่ายภาพแบบนี่เทือนึง คือภาพฮางมิ้ม แต่บ่ฮู้ว่าตั้งอีหยัง ซาวๆ ไป

มื้อนี่ผมมีความสุขที่ได้เรียนรู้การถ่ายรูป และกะมีความสุขไปกับความงดงามของธรรมชาติ
    หลายๆ ดอกอยู่ในป่าเฮี้ย แต่พอเข้าไปซอมเบิ่งใกล้ๆ โลดงดงามบ่มีหม่องติครับ

บ่งามกะขอฝากไว้นำแน่เด้อครับ

ขอบคุณบ้านมหาที่ซอยให้ได้ลองได้เรียนรู้ครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    เบิ่งแล้วกะสดชื่นค่ะแต่ขั่นไห่เบิ่งแบบมุมนักเลงกล้องคือสิเบิ่งบ่อเป็นนำคะเจ้าดอกค่ะอิอิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ paula
    สวย สดใส ทุกภาพเลยเจ้า ดอกไม้น้อยๆ หมุนไปที่มาโคร แล้วก็หมุนซุมใกล้ๆ
    จะได้ภาพชัด เบลอหลังจ้าน้อง ภาพนี่พี่ถ่ายด้วยกล้องธรรมดา
    หาถ่ายมาเยอะๆเด้อ ม่วนๆนำกัน ลองถ่ายแบบทั้งก้ม เงย นอน ยืนเทิงโต๊ะ
    ได้ความงามอีกแบบ :l-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อีหยังสิปานนั้น
    มื้ออื่น วันพระ ฝาก ดอกไม่ไปทำบุญนำแหน่เด้อ คับ นี้กะดอกบัวธรรมชาติหลังบ้าน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    สวยมือใหม่กะขับได้ดีคือกันหะเน๊าะน่าดูชมเลย

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มลาวสาวขะแมร์
    ขอบคุณครับทุกท่านที่เยี่ยมชม
    ขอบคุณลุงใหญ่ครับที่ให้กำลังใจ
    ขอบคุณคำแนะนำดีๆ จากเอื้อยปุ้ยครับ
    ขอบคุณอ้ายอีหยังฯ มื้ออื่นมื้อดับเนาะครับ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    กล้องเป็นเพียงอุปกรณ์การถ่ายภาพครับ มีครกกับสากคือกัน ตำบักหุ่งคือกัน แต่ปลาแดกบ่คือกันกะบ่แซบ

การรู้จักใช้เครื่องมือที่กล้องมีอยู่ให้เกิดความชำนาญ สิเฮ็ดให้เกิดทักษะครับ บ่จำเป็นต้องเป็นกล้องราคาแพงครับ ให้ฮู้จักมุมมองกะพอแล้วครับ

ถ่ายภาพให้เห็นทั่วทั้งภาพให้ไปที่โหมดภูเขาภาพวิว ถ่ายภาพระยะใกล้ให้ไปรูปดอกไม้ ถ่ายภาพเคลื่อนไหวให้ไปรูปคนวิ่ง ฯลฯ ลองเบิ่งครับ

ยิ่งถ้าเก่งโปรแกรมตกแต่งภาพยิ่งดีครับ เอาภาพของเรามาตกแต่ง ก็เกิดความเพลิดเพลินไปอีกแบบ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    งามรับงามทุกภาพเลย คืออ้ายพลว่าละครับกล้องคืออุปกรณ์การถ่ายภาพ ถ่ายงามบ่งามขึ้นอยู่กับคนถ่ายอีหลีครับ