หัวข้อ: อยากกลับไปยูบ้าน

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    เมือบ้านบ่อยๆเอาแหล่วน้องกะดายยามคึดฮอด แต่พักหลังนิผุเฒ่าบอกว่า คือมาดู๋แท้ลูกพะนะ
    เดือนละ 2 เทื่อกะมี บาเดือนมากะได้ดอกลูกอายเจ้านายเผิ่น ว่าชั่น5555555

ที่ปรึกษาด้านกฎหมาย สัญลักษณ์ของ sert1964
    พากันหาเงินให้ได้หลายๆก่อนเด้อ จังพากันไปอยู่บ้านเฮา ขุดบ่อเลี้ยงปลาทำนาปลูกต้นไม้ยืนต้นและพืชผักสวนครัวปลอดสารพิษไว้กินเอง รวมทั้งปลูกพืชทุกอย่างที่กินได้ ความคิดนี้อยู่ในหัวผมตลอดครับ :l-:l-:*-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    เว้าเรื่องอยากกลับเมืออยู่บ้านนี่ แต่สมัยออกจากมาบ้านมาเฮ็ดงานละครับ คิดว่าจักมื้อหนึ่งจะกลับไปอยู่บ้านแต่ยังบ่ได้กลับเลยครับนี่กะดนเติบแล้ว ย้อนว่าหน้าที่การงานละครับ เอาใจซ่อยสุดสาครเด้อครับ ยังหนุ่มยังแน่นเฮ็ดงานเก็บเงินเก็บทองได้พอสมควร ถ้าจะกลับไปอยู่บ้านไปเป็นนายเจ้าของเฮ็ดอยู่เฮ็ดกินแบบพอเพียง โดยบ่ต้องดิ้นรนหยังหลายแล้วกะบ่ลำบากเจ้าของ ผมเห็นดีนำครับยิ่งถ้ามีที่มีทางที่สามารถเฮ็ดการเกษตรนำแฮ่งดีหลาย เพราะถ้ากลับไปตอนอายุหลายแล้วซิบ่มีแฮงเฮ็ดนะครับ เฮ็ดแต่ตอนนี้อีกบ่ดนกะสามารถยืนอย่างมั่นคงได้เนาะครับ.....เป็นกำลังใจให้เด้อครับสำหรับคนที่จะกลับคืนถิ่นเพื่อพัฒนาบ้านเกิดเมืองนอน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    บ่ต้องเหงาต้องเศร้าดอกจร้า.............
    มะเหมี่ยวออกบ้านมาตั้งแต่ ปี 2536............ จนป่านนี้กะยังต้องทำงานๆๆๆๆๆๆ
    จักมื่อได่คือกันล่ะสิได้กลับไปยุบ้าน

5. 25-10-2012, 21:25

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สุดสาคร
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ sert1964
    พากันหาเงินให้ได้หลายๆก่อนเด้อ จังพากันไปอยู่บ้านเฮา ขุดบ่อเลี้ยงปลาทำนาปลูกต้นไม้ยืนต้นและพืชผักสวนครัวปลอดสารพิษไว้กินเอง รวมทั้งปลูกพืชทุกอย่างที่กินได้ ความคิดนี้อยู่ในหัวผมตลอดครับ :l-:l-:*-
    คือสิแมนคืออ้าย ว่าหั่นหละครับ เกษตรทฤษฎีใหม่ แบบพอเพียง ผมว่าจะเลี้ยง กระปอม ขายนำครับ ขายให้พี่น้องบ้านมหาดอทคอมแห่งนี้หละ:l-:l-

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวชัยภูมิ
    แอ๊กติ้งแล้วเป็นตาไปเป็นพระเอกหนังใด่บ่อครับ
    พระเอกมิวสิกสิได้อยุ่ มิวสิกเสร้าๆอะนะ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ท่านั่งมาคือซงคนเบิ๊ดอาลัยตายอยากแถะ...อิอิ

ทางในดง ภักดีชุมพล เป็นตาไปอยู่ ๆ ดอกน้อง

อุดมสมบูรณ์ และตอนนี้ความเจริญเข้าไปฮอดแล้ว

ทางพุ้นปลูกยางพาราหลายคัก

หม่องหนึ่งที่น่าไปอยู่คือท่าบักไฟหวาน

ทางบ้านบ่าวอิง และลำประทาว ทางบ้านสาวบ้านแต้เด้อ

มีไร่บักนัด ดินดี น้ำท่าย่าวังกะอุดมสมบูรณ์ดี

ถ้าอยากกลับไปอยู่บ้าน ต้องมีความพร้อมพอสมควร

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สุดสาคร
    คิดฮอดบ้านเลยทำท่าทางเศร้าๆ ให้อ้าย-เอื้อยเพิน เบิงขำๆซื่อๆครับ เป็นการกระตุ้นตัวเองว่า อย่าสะลืมบ้านเกิดเมืองนอน ครับอ้ายพล พระยาแล อิอิ พี่น้องทางบ้านผม กรีดยางกับขายพืชผักสวนครัว เกษตรทฤษฎีใหม่แบบพอเพียงรายใด้ ดีกว่าผมยูเมืองกรุงอีกครับ ฮะเฮ้ย พะ เว่อ เกิ๊บ