บักยอปลูกไว้สามปี เพิ่งรอดปากงัว ต้นน้อยๆ แต่หน่วยใหญ่หน่วยดก
บ่ได้กินตำบักยอโดนแล้ว เอาละมื้อนี่ละ

ตำบักยอ (อีกครกเด้อครับ)

เก็บบักยอสุกเฮิ่มมาแล้ว กะเอามาฟักใส่เขียง โอ้ยเนาะ สิได้กินตำหรือกินลาบบักยอน้อบาดนี่

บ่แล้วมือกล้องคือเก่า บักยอหลายอยู่ อย่าเอาในเถาะมันกินยากกับสิเผ็ดโพด

ตำแบบลาวตำบักฮุ่งเด้อน้า บ่เน้นน้ำตาล ซองข้างๆ นั่นกะแซบพอแฮงแล้ว

แล้วๆ มากินตำบักยอเผ็ดๆ นำกันเด้อพี่น้อง

ตำบักยอ ตำบักฮุ่ง ก๋วยเตี๋ยว ปิ้งปลาเข็งน้อย ดักแด้ คาบสวยมื้อนี่ครับ มีแต่กับเข่าเหนียว กินกับเข่าจ้าว กะแซบคือกันนั่นละ

กินแล้วกะหาหม่องทอดทะเนิ้งยามบ่าย บ่ได้เวียกยังดอกครับ สบายๆ ตามปะสาคนบ้านนอก บรรยากาศมันบังคับเนาะ