หัวข้อ: เกี่ยวข้าว ชนไก่ ไล่หนู สู้ฝน ปนหมอก

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14
    ขอคุณสำหรับภาพบรรยากาศจ้า บ่าววิด เบิ่งแล้วมีความสุขใจขนาด
    นาทงนี้บ่ได้ยุสารคามบ้านเฮาแมนบ่ มีภูเขา

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    เบิ่งแล้วอีกหนึ่งมุมกะม่วนอีกมุมหนึ่งกะทุกข์ใจ ฝนหลงฤดูแนวนี้ ยามต้องการบ่มีจักเม็ดดอก

ได้ข้าวหายคักเนาะครับคือสิรวยยุดอกยามเกี่ยวข้าวใหม่ๆแนวนี้ สีมากินนำแนเด้อครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ไทกาสิน

พบปะพูดคุย

คือเป็นตามวนแท้ เกี่ยวข้าว หนูพุกมีแต่โตใหญ่ๆ:l-:l-:l-

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    นี่ล่ะคับกะเหมน (เขมร) เพิ่นเฮ็ดงานบ่มายากตะนำแนวกิน พี่น้องผมทางอำเภอท่าตูม สุรินทร์ เพิ่นเกี่ยวข้าวดำนา หาคนมาหลายๆบ่มีพุได๋ถามหาเหล้าหายา มีตะเฮ็ดเวียกแล้วเกิ่นจั่งกิน

แถวบ้านผมมีตะคนอยากได้ลูกใภ้ลูกเขยกะเหมน ( เขมร ) เพราะว่าเพิ่นดู๋เพิ่นหมั่น

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มลาวสาวขะแมร์
    ขอบคุณพี่น้องทุกท่านที่เข่ามาเบิ่งมาให้กำลังใจครับ

บ่แม่นบ้านเฮาดอกครับเอื้อยไผ่หวาน เขาพนมรุ้ง บุรีรัมย์ครับ

ข้าวได้หลายหักค่าใช้จ่ายแล้วเหลือใส่เล้าพอได้สีกินกับไว้ตักแลกบักพริกแห้งบักแตงโมครับอ้ายบ่าวจัย

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    ความพอเพียงบนความเพียงพอ..นี่หละครับ
    หลายตอนแล้วที่เห็นหนุ่มลาวฯนำมาเผยแพร่..มักแนวทางแนวคิด
    คนรุ่นใหม่ๆน้อยคนที่สิได้สัมผัสและมองเห็นวิถีชีวิตจริงในแบบคนบ้านนอกคอกนา
    :l-:l-:l-:l-:l-:l-:l-:l-:l-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ เขย ตระการ
    โอ้ยน้อ!! มักหลายครับอ้ายหนุ่มฯ อ่านไปนำ กะยิ้มไปนำ จะของกะดาย....
    สุดยอดครับทั้งภาพ ทั้งคำบรรยาย ได้อรรถรสคัก..
    อันหนูพุกนั่นแมะ มีแต่โตใหญ่ๆ ขอมาผัดเผ็ดแกล้มเบียร์จักโตแนครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สุดสาคร
    โอ้ขอบคุณหลายๆครับที่นำบรรยากาศดีๆอบอุ่นๆ มาฝาก อ้ายตั้งกระทู่เทือได๋ผมติดตามทุกครั้งถืกใจอย่างแฮงครับ คิดฮอดบ้านขึ้นมาทันมีกลิ่นตอเฟืองหอมๆ ขั่วหนู่ ต้มไก่ ตำบักกอ กินกับกุ้ง เว่ามาแล้วน้ำลายไหล

Banned

Oil Field เพชรบูรณ์/กำแพงแสน

กึดด็อล

ครบสูตรวิถีอิสานเลยเนาะครับ...มักหลายเด้อครับโดยเฉพาะ บ่อ บาดาลแบบโยกๆเอานี่แหมะ

กึดด็อล
    (ภาพจากเน็ต)

บนฟ้าบ่มีน้ำ พื้นดินซ้ำมีแต่ทราย
    น้ำตาที่ตกกราย คือเลือดหลั่งเล้าโลมดิน
    (นายผี)

ขอบคุณบรรยากาศที่นำมาฝาก......ครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มลาวสาวขะแมร์
    ขอบคุณอ้าย SUNY อ้ายวัฒน์ อ้ายนัฐ
    อ้ายขวัญเมือง ญาติติพี่น้องกะสบายดี ออดๆ แอดๆ ตามอัฒภาพครับ
    อ้ายคนจนฯ ปีนี่บ่มีขั่วหนูครับ เด็กน้อยยาดเปิด ถ่าบ่ว่าไปไฮ่เอาใหม่
    เอื้อยไผ่หวาน อ้ายบ่าวจัย
    ไทกาสิน เกี่ยวข้าวถ้าผู้ได๋สู่แดดได้กะม่วนครับ แต่ผมว่าบ่ม่วนปานได๋ดอก สู้นำเพิ่นบ่ได้อีหลี ฮ้อนจนหันใจนำบ่ทัน
    ครับอ้ายเซียงฯ กะเหมน บ้านผมมาติดเซื้อลาว คักกว่าลาวไปอีก
    ขอบคุณครับอ้ายพี เว้าไปตามปะสาอดีตเด็กน้อยเลี้ยงควายครับ
    อ้ายเขยฯ หนูพุกบ่แม่นแนวขอกัน มันหายาก บ่ให้ขอให้ไปไฮ่เอาเองเด้อ บ่แพงดอก ว่าแต่อย่าไปต้านคันแทเพิ่น
    ขอบคุณอ้ายสุดสาครที่ติดตาม แนวกินอ้ายกะแซบสู่อย่างสู่แนวคือกัน
    บาดาลโยก กะเฒ่ากะหลุ่ยเบิดแล้วละ โยกไปกะดีดคางไปนำครับอ้ายกะเม็งสะเร็น

ขอบคุณพี่น้องทุกท่านที่เข่ามาเบิ่งมาชมมาให้แรงใจ จากใจจริงครับ