หัวข้อ: ผัดซีอิ้วคะน้าน้อย

พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหา สัญลักษณ์ของ สาวบ้านแต้
    บล็อก
    28

เมนูอาหาร วิธีทำอาหาร ผัดซีอิ้วคะน้าน้อย

ผัดซีอิ้วคะน้าน้อย
    น้องอิ๊ทได้คะน่าน้อยมา 2 กำ คิดอยู่ว่าสิเฮ็ดหยังกินดี
    อยู่ผุเดียว อยากกินสองคนอ่ะน้อ กินผุเดียวบ่แซบเด้รู้บ่
    เครื่องปรุง
    คะน้าน้อยๆ 1 กำ กำละ 5 บาท
    เส้นก๋วยเตี๋ยวเส้นใหญ่ 1 ขีด
    เนื้อไก่ 1 ขีด
    ไข่ไก่ 2 ฟอง
    กระเทียมทุบพอบุบ 2 หัว
    น้ำมันพืช 1 ช้อนโต๊ะ
    ซีอิ้วดำ 1 ช้อนโต๊ะ

วิธีทำ
    ตั้งน้ำมันให้ร้อน ใส่กระเทียมลงไป

ใส่เนื้อไก่ที่หั่นแล้วลงไป

ใส่ไข่ลงไป (น้องอิ๊ทชอบไข่ก็เลยใส่ 2 ฟองเลยค่ะ)

ใส่เส้นและคะน้าลงไป

ผัดให้เข้ากัน เติมซีอิ้วดำลงไป ถ้าแห้งไปเติมน้ำซุปลงไปนิดหนึ่งก็ได้ค่ะ
    เท่านี้ก็ได้ "ผัดซีอิ้วคะน้าน้อย" แล้วค่ะ

เวลารับประทานปรุงด้วยน้ำปลา น้ำตาล น้ำมะนาว พริกป่น นะคะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    น่ากินๆขอสองจานเด้อน้องอิ๊ท เผื่อบ่อิ่ม อิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    น่ากินยุครับเป็นอาหารจานดว่นสำหรับคนที่อยู่ผุเดียวเนาะง่ายแต่แซ่บมักกินคือกันครับผัดซีอิ้วขอสองจานเด้อครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    เฮ็ดกินเที่ยงนี้ละครับ พอดีมีเครื่องครบ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    มาเด้อมากินนำเลาแหน่ผุยุทางนั้นกะดาย5555555555555555555

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    เป็นตะแซบฮ้าย แมนอยากกะคือสิได่เฮ็ดกินเองหละคือ น้องอิ๊ท..... :l- :*-

พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหา สัญลักษณ์ของ สาวบ้านแต้
    บล็อก
    28
    มื่ออื่นนี่ล่ะ สิไปเฮ็ดให่กิน ผุ่นั่นกะถ่ากินเด้อจ้า
    อ้ายเสริฐ มาเด้อจ้า เฮือนเอื้อยไก่ วันที่ 9 จ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    อัยยะน่าอร่อยเน๊าะเยาะเย้ยความหิวได้เลยหละ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    เมนูมักเด้อนี่ ไปกินราดหน้ายอดผักยามได๋
    สั่งผัดซีอิ้วเส้ยตลอดจ้า ..ขอบใจสำหรับสูตรเด้อน้อง
    มองต่าง..อย่างปลง

Tags for this Thread