หัวข้อ: แทนคำขอบคุณบ้านมหา ขออาสาเฮ็ด"พานบายศรี"จ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    มันต้องแนวนี้ละครับเป็นหลักเป็นฐานของบ้านมหา ต้องทำโตให้เป็นแบบอย่างที่น่าจดจำครับคุณยาย:*-
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    55555555555555 555555555 5555555555

มีเอาใหม่พร้อมเนาะ ปีนี้อ้ายเพิ่นคือสิคล่องแล้วล่ะเอื้อยผมว่า555555555555
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    ยายๆๆแล้วพวงอันนี่อั่นย้อยยามย่างงามๆนี่แมะ พุได่สิเฮ็ดปีที่แล้วกะยายดิหละหละเฮ็ดปีนี่กะเฮ็ดอีกนำแน อั่นๆๆๆพวงมโหตรนี่แมะยายเห็นแต่ยายนั่นแล้วมีฝีมือ.....

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ไก่น้อย
    กรี๊ดดดดดดดดดดดดดดด ....คุณยายขรา ทางโคราชไก่กับอ้ายเสริฐสิได่หาบักพริกแห้ง ปลาแดกเขื่อนลำปาวไปฝากพี่น้อง ช่วยกันเนาะจ้า .... ห่าวๆๆ บุญบ้านเฮา แนวงันบ่เ้น้นจ้าปีนิ เน้นของฝาก 55

ปล.....ไทกาสิน มิตติ้งกันจักมื้อแน่เด้อ ปีนิ มีหยังสินำเสนอ แน่บ่ เฮาสินั่งแจมไทอุบลบ่ อิอิ

ไก่น้อยๆๆๆๆอ้ายเห็นหม่องแล้วปลาแดกแซบบบบเขื่อนลำปาว เฮ็ดจากปลาใส้ซอง"ปลาแดกแต่"เปิดออกเหม็นเต๋ดัง ใส่ตำบักหุ่งสุดแซบบบบสิเอามาจักโลสองโล....
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ฅนภูค่าว; 11-12-2012 at 20:47.

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    กรี๊ดดดดดดดดดดดดดดดดดด คุณยายหนู จัดไปอย่าให้เสีย

ทุกปีที่ผ่านมา ขอบคุณแม่เสี่ยวลูกหิน ที่อุตส่าห์ขนไปจากสุรินทร์

กว่าจะถึงกรุงเทพฯ ทุลักทุเล แต่ทำด้วยใจ

ปีนี้ยายหนูรับอาสาขนจากบางแค พาขวัญคือสิบ่ช้ำปานใด๋

ขอบคุณอีกครั้งครับ

ขอบคุณยายหนูจ้า...พร้อมถ่ายรูปคู่พานบายศรีจ้า สู้ๆ

พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหา สัญลักษณ์ของ สาวบ้านแต้
    บล็อก
    28
    พานบายศรีชนะเลิศบ่จ้าคุณยาย
    บายศรีงานพาแลงเอาแบบ นี้เด้อจ้า สวยน้อยกว่านี้กะได้ แต่นิดนึง
    หนับหนุนฝีมือเด็กไทย งามบาดอย่างคักจ้า ขอชื่นชมน้องๆนักเรียนจ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ชายกลาง
    สุดยอดเลยครับ มีสู่ขวัญพร้อม

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    สรุปแล้วเต๋พาขวัญ(พาน)ยายเข้าป่าแล้วแหม่นบ่ท่านประธาน โอ๊ยเนาะหว่าสิได้ซูนคิงโจมข้อศอกผุบ่าวส่ำน้อย อดเลยซังเด๊
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ฝ้ายผูกแขนแทนใจจ้า ...อิอิ

Tags for this Thread