หัวข้อ: แทนคำขอบคุณบ้านมหา ขออาสาเฮ็ด"พานบายศรี"จ้า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5

แทนคำขอบคุณบ้านมหา ขออาสาเฮ็ด"พานบายศรี"จ้า

แทนคำขอบคุณบ้านมหาพาแลง56 ยายขออาสาเฮ็ด"พานบายศรี" หาหมอสูตรมาสอยๆโอ๊ะ ศรีๆ เด้อจ้า กรู้ๆๆ

แทนคำขอบคุณบ้านมหา ขออาสาเฮ็ด"พานบายศรี"จ้า

มิดเนาะ.(เงียบ)....มิดหลายยายอดบ่รนทนบ่ได้ยายเลยเปิดผ้าม่านกั้งออกมานั่งซ๊อกม๊อกถ่าหมู่ กรู้ๆๆๆๆๆมาเด้อสู่ผู้สุคนออกมาร่วมด้วยช่วยกันคือเก่าเนาะจร้าบุญบ้านมหาเฮา....ผู้จัดการปั้มฮ่างเผิ่นกะซงสิยากเว่านำกะบ่เว่านำแหมะ(ทักในเฟคบุกกะบ่ปากยายหละเบิดรมณ์แทนคำขอบคุณบ้านมหา ขออาสาเฮ็ด"พานบายศรี"จ้า)กะเลยขออนุญาตมาออกอากาศหม่องนี้เด้อ....คือหว่า..ยายขอรับอาสาเป็นเจ้าภาพ.เตรียมพาขวัญให้เองจ้างานนี่งามบ่งามกะเอาโลดซั่นหละแทนคำขอบคุณบ้านมหา ขออาสาเฮ็ด"พานบายศรี"จ้าใกล้ๆมือไทกาสินไก่น้อย/ลูกเขยวัฒน์ไปตัดใบตองส่อยแหน่เด้อหล่า
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ลุนนี ศรีเกษ
    ศรีสะเกษ กรุงเทพ จอมเทียนชลบุรี
    บล็อก
    1
    หนับหนุนจ้าหนับหนุน (ว่าสิเขียนว่าเห็นควรด้วยกะสิว่าบ่อสุภาพ)..เชิญพ่ออาวศรีสะท้านมาสูตรขวัญเดอจ้าาาาาาา

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อีหยังสิปานนั้น
    ป้าดๆๆๆ ผมผั่นวาแล้ว จาน หนู
    ต้องเป็นครู สอนศิลป ผม นึกไว้บ่มีผิด

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    ขอบคุณ ป้าแดงจ๋า /คุณหยัง เด้อจ้า ฮี้ๆๆๆๆๆๆๆๆ
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ยายๆๆ..ได้ข่าวว่า หมอสุตรได้ลาออกจากงาน เพื่อมาทำพิธีงานนี้โดยเฉพาะ
    เพราะว่า2ปีที่ผ่านมาเลาลางานมาบ่อได้..

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    ...มาแล้ว คุณยายหนู ย่าวๆหน้าฮ่านไปก่อนเด้อครับยาย ..ช่วงนี่ซงยากๆ แต่งานกะเดินหน้ายุดอก เดินใต้ดิน ยังบ่ทันได้แจ้งให้พี่น้องฮู้..

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    กรี๊ดดดดดดดดดดดดดดด ....คุณยายขรา ทางโคราชไก่กับอ้ายเสริฐสิได่หาบักพริกแห้ง ปลาแดกเขื่อนลำปาวไปฝากพี่น้อง ช่วยกันเนาะจ้า .... ห่าวๆๆ บุญบ้านเฮา แนวงันบ่เ้น้นจ้าปีนิ เน้นของฝาก 55

ปล.....ไทกาสิน มิตติ้งกันจักมื้อแน่เด้อ ปีนิ มีหยังสินำเสนอ แน่บ่ เฮาสินั่งแจมไทอุบลบ่ อิอิ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    ฝีมือสวยงามหลายค่ะคุณยาย ลูกศิษย์คุณยายกะมีแต่ผุเก่งๆเนาะค่ะ หนิขนาดกระทงยังอลังการป่านนี่ แล้วพานบายศรีจะขนาดได๋ ซวดๆๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ paula
    คุณยายทำพานแทนขอบคุณบ้านมหา แล้วปุ้ยจำทำอะไรดีน้อที่บ้านมหามีหม่องให้เล่นวันหยุด วันพักผ่อนของคนไกลบ้าน คึดบ่ออก

ปล. พานก็งาม เด็กๆก็เก่ง คุณครูก็เท่ห์

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    มีฝีมือครับจัดพานบายศรีได้งามหลายๆๆเรียนไว้บ่เสียหลายงานฝีมือเผื่อต่อไปภายหน้านอ้งๆๆๆที่ได้รํ่าเรียนกะยังสิมีโอกาสได้ใช้ความรู้ของเฮาที่มีอยู่ครับ

Tags for this Thread