หัวข้อ: แกงเห็ด

แกงเห็ด

แกงเห็ด 3 อย่าง

ยามหนาวๆก็คิดแต่เมนูฮ้อนๆแก้หนาวคิดฮอดแกงเห็ดบ้านเฮาเนาะค่ะ พอมายุไกลบ้านก็เลยหาเห็ดที่พอแทนได้ ได้เห็ดหอมสด เห็ดนางฟ้า แล้วก็เห็ดเข็มทอง
    บวบหอมจากร้านเอเชียค่ะ

วิธีทำ

วิธีการก็คงสิบ่คือกัน บางบ้านก็ตำเป็นพริกแกงใส่ แต่เผ็ดค่ะ ซดฮ้อนๆบ่ได้ทั้งเผ็ดทั้งฮ้อน เลยทำได้แค่โยนพริกลงไปแทน ฮ่ๆๆ แค่นี้ก็แซบแล้วค่ะ

เห็ดเท่าที่หาได้ทางนี้ มีเห็ดหอม เห็ดนางฟ้า และเห็ดเข็มทอง
    แกงเห็ด

บวบหอมปลอกเปลือก หั่นท่อน
    แกงเห็ด

แล้วก็ผักต้นหอมหั่นท่อน ตะไคร้ทุบหั่นท่อน พริก ผักอิตู่ (บ่มีในรูปเพราะแช่แข็งค่ะ สภาพเป็นตาย่าน ฮ๋าๆๆ)
    แกงเห็ด

ต้มน้ำใส่ตะไคร้ทุบ พริก หัวหอมทุบ จนน้ำเดือด ใส่เห็ดลงใบ จนเดือดและเห็ดสุก
    ปรุงรสด้วยน้ำปลาและน้ำปลาร้า ใส่ใบแมงลัก และต้นหอมห่นท่อน แล้วก็ปิดไฟค่ะแกงเห็ด

เสร็จแล้วค่ะ ตักใส่ถ้วยซดฮ้อนๆได้ข้าวเหนียวจิ้มแจ่วคือสิแซบหลาย:l-
    แกงเห็ด
    LET IT BE...

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    เมนูนี้กำลังเป็นที่นิยมครับ นำรถเข็นคนซื้อขาย ซดน้ำฮ้อน ๆ มีแฮงหย่าว ๆ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    เป็นตะแซ่บแท้.... แซ่บคัก เมนูสุขภาพเด้เน๊าะ
    เมื่อวานลูกหินกะเฮ็ดแหนมเห็ด 3 อย่างคือกันช่วงนี้ต้องออกแนวสุขภาพๆ
    กะว่าถ้าเวิร์คงานพาแลง กะสิยำแหนมเห็ดสู่พี่น้องกินหละ มาต้มเห็ด
    ให้กินนำเด้อจ้า อิอิ
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

อ้ายพล มีรถเข็นขายนำเนาะค่ะ จานด่วนสะดวกสะบายบ่ต้องเฮ็ดเอง(แต่แอบย่านผงชูรสเนาะค่ะ)

พี่ลูกหิน ถ้าพี่มีลูกหินมีเวลารบกวนลงสูตรแหนมเห็ด 3 อย่างได้บ่น้อค่ะ อยากลองดูบ้างค่ะ
    ทางนี้พอหาเห็ดได้คือเห็ดนางฟ้า เห็ดหอม เห็ดออรินจิ ที่รสคล้ายๆเห็ดบ้านเฮาค่ะ
    งานพาแลงคงบ่ได้ไปร่วม เลยอดชิมแหนมเห็ดฝีมือพี่เลยค่ะ เสียดายน้อค่ะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ paula
    น่าทานมากๆเลยน้อง สุขภาพที่ดีแถมด้วยเนื้อย่าง 1 จาน เข้ากันคัก :l-

เตรียมมาเลยคะคุณครูลูกหินเอาไปไว้บ้านอ้ายพล วันเสาร์เช้าไปถวายเพลพระเนาะ แฮ่ะๆ

พี่ปุ้ย มื้อนี้แกงหน่อไม้สดใส่เห็ดต่อค่ะ อิอิอิ แถวนี้โชคดีที่พอหาหน่อไม้สดพอได้ ไปทีถ้าเห็นต้องหยิบ อิอิ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    เมนูสุขภาพเนาะ..ขอบคุ๊ณขอบคุณ(เห็ดสามอย่าง)
    แต่เท่าที่สังเกตุน้ำแกงบ่ค่อยข้นอาจสิขาดน้ำย่านางไปแหม่นบ่ครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    แกงเห็ดสามอย่าง ของแซบครับพี่หน่อย ซดกินในดอกเลยครับ อิ่มแกงเห็ดอย่างเดียวเลย บ่ต้องกินข้าว

นำรถเข็นแถวนี้เพิ่นใส่น้ำยานางนำครับ นัวน้ำปลาแดก นัวน้ำยานาง ซดดีคัก

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    หาเฮ็ดตะแนวแซบๆมาอ้างอีกแล้วพี่หน่อย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ commo
    แซ่บสุดหย๋อด ต้องใส่ปลาแดกต่วง บ้านอ้ายพล แค่กลิ่นก็ขจรขะจายไปแปดบ้าน ผู่ได๋ผ่านได่กลิ่นกะต้องแว่ะ แม่นบ่อ้ายพล...

Tags for this Thread