หัวข้อ: บันทึกไว้ ทอดกล้วยอาชีพใหม่ของผม

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ลุนนี ศรีเกษ
    ศรีสะเกษ กรุงเทพ จอมเทียนชลบุรี
    บล็อก
    1

เขาว่าตัดเอาหน่วยลงลวกน้ำฮ่อนเด้ละสิปอกง่าย(ทดลองเบิ่งเดอจ้า)
    ได้ยินข่าวมาโดนเติบแล้วพวมเห็นภาพ......ดีแล้วจ้าอาชีพที่ได้เงินสดนี่ละยอดเยี่ยม ได้ออกกำลังมันจั่งบ่อมีเวลาคึดฮอดเรื่องเจ็บป่วย...อิอิ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มลาวสาวขะแมร์
    เหลืองงามเป็นตะแซ่บ สะอาด ถูกหลักอนามัย ดีใจนำและเป็นกำลังใจให้ครับเอื้อยอ้าย

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ใบไม้สีชมพู
    น่ากินเนาะจ้า คือสิขายดีแฮงจ้า ขอให้ขายดีๆทุกๆอย่างเลยจ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    เอามาขายงานพาแลงเด้ออ้ายคือสิขายดียุน้องว่า555555เป็นกำลังใจให้เด้อครับ หมั่นอิหลีเนาะคนนิกะดาย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ข้าวเหนียวกะหมูปิ้ง
    กินแล้ว ซิมแล้ว กะนำมาเบิ่งกระทู้ ต่อ คอนเฟิร์มเด้อจ้า ว่ากล้วยทอด มันทอดเพิ่นกรอบแซบอิหลีจร้า บ่แม่นย่องไทกะของเด้อจ้า ซิมแล้ว แซบอีหลี
    เมื่อยกะอดสาเอาเด้ออ้าย จั่งได๋กะดาย สู้ สู้ ทั้งสองคนหละ สิขอเป้นกำลังใจให้เสมอ
    เอาใจซ่อยยุไกลๆๆพี้ดอกเด้อ:l-

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จ๊ะเอ๋
    เปนตาแซบอ้ายเต็ม ขอให้ขายดีเปนเทน้ำเทท่านะจ๊ะ เหนด้วยกับพี่ลูกหินจ้าใส่ใบเตยไปด้วยทำให้น้ำมันหอมด้วย ทรงคือยุน้ออ้าย ร่ำรวยๆจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ผู้เฒ่าสมุย
    ...ชิมมาแล้วเยี่ยม...ผมนั้นกะไปหาตัดแหน่เด้อคาแต่ทอดกล้วยทอดมันหลาย..ฮ่าๆๆ..สู้ๆครับอ้าย..สุขใดไหนเล่า จะเท่ากับสุขใจ...

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย

..เข้าท่าตั๊วหละเต็ม ..หน้าตาเป็นตะแซบ มาขายในงานพาแลงแนเด้อ...
    .ลองสูตรนี้เบิ่งเด้อ..กล้วยที่สิทอดเอาแบบสุกเปลือกเหลืองจนสิดำผุ้นหละ..แต่ฝานบางๆ บางสุดๆ เวลาทอดสิบ่ อมน้ำมัน ทอดแล้วรสชาติ หวาน -กรอบ..อีกอย่างที่อยากให้ลองทอดคือบักนัดหรือสัปปะรด เอาพันธ์ภูเก็ตที่เนื้อสัปปะรดมันแห้งๆบ่ฉ่ำ ฝานบางๆแล้วทอด..สุดยอดคือกัน..อันนี้อ้ายเห็นแม่ค้าคนรุ้จักกันเขาขาย...ขายดีขนาด..

เป็นตาแซบหลายค่ะ สีสรรสวยงาม น้องขามป้อมมีฝีมือในการทำกับข้าวกับขนม
    ขอให้ลูกค้าหลายๆๆเด้อค่ะ

น้องขามป้อมลองเพิ่มเมนูขนมไข่นกกระทา(ทำจากทั้งมันเทศกับเผือก) อีกเมนูลองเบิ่งเด้อค่ะ(ถ้ามีเวลาน้อค่ะ)
    ก้อนกลมๆ ทอดกรอบ หนุบหนับ กินเพลิน เด็กน้อยมักหลายค่ะ
    LET IT BE...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    เหลืองทองอ่ำล่ำน่ากินเนาะ ทอดยุไสน้อสิไปอุดหนุน

Tags for this Thread