หัวข้อ: เกี่ยวเข๋าบักหญ่า...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ commo

เกี่ยวเข๋าบักหญ่า...

ตั้งแต่วันอาทิตย์ก่อนแล้วหล่ะครับ บ่มีเวลากะเลยเอามาหยายสู่กันเบิ่งมื่อหนี่ครับ
    ตั้งท่าอย่างดีพุ่นแหล่ว

อุปกรณ์การเกี่ยวเข๋าบักหญ่า มาแล้ว...

ลุยโลดพ่ออาวว์ .....

หย่าวโลดพ่อลุ๊ง......

หย่างเลาะนาไปพ้อปลาข่อนแจนา นาข่างกันเขาเกี่ยวแล้ว

ปลาเข็งน้อยเป็นตาหลีโตน...ขากลับมาเลยกอบไปปล่อยใส่หม้อ บ่ได่ถ่ายไว้ไปผู่เดียวบ่มีผู่ถ่ายให่ อิอิ

ดอกผักบุ้งนาแกงใส่ปลาข่อนเข้ากันพอดี...

ขากลับดึกตมบ่ไหว เบิดแฮง เลยอาศััยรถเกี่ยวขะเจ้าออกมา

โพนนาเถียงเก่า หม่องฝังสายแห่ หม่องแผ่สายบือ ผู่ข่าเกิดอยู่โพนหน่วยหนี่หล่ะครับ...

นาเบิดท่ง 15 ไฮ่ ได่ท่อหนี่หล่ะคับ ขายบ่ได้มันถืกโพดกะเลยตากไว้ก่อน เฮ็ดเกือบตายบัดฮ่าขายให่เจ็กบอกซื้อ จบข่าว อวสาน...นิทานก้อม กะยังว่า..
    ขอบคุณสำหรับพื้นที่เนาะคับ มีอีกอยู๋ต่ะว่าย้านมันหลายโพด เอาซ่ำหนี่ก่อนเนาะ อิอิ...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    ทุ่งนาอยู่ทางได๋เนาะคือได้เกี่ยวซ้าหลังหมู่เพิ้นแถะข้าวกะนอนล้มเมิดแล้วเนาะบรรยากาศคักเห็นดอกผักบุ้งกะคึดฮอดสมัยยังน้อยคันยามเกี่ยวข้าวหาเก็บยอดผักบุ้งมากินกับป่นเนาะครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    จังซี้ละน้อครับคนซื้อกับคนขายสวนทางกันตลอด เป็นตาลุโตนชาวนาอีหลีละครับ เฮ้ดแป๋ตายยามขายถืกกดราคาคัก ข้าวกะล้มคักน้อครับเบิ่งกะงามยุเด้ละครับ เป็นกำลังใจเด้อครับสู้ๆ นา 15 ไร่ ปรับเปลี่ยนมาเฮ็ดแบบไฮ่นาสวนผสมกะดีเด้ครับ เนื้อที่กะพอเฮ็ดได้ยุครับกำลังดี

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    เป็นตะเกี่ยวยากฮ่าย น่าจะดำเอาเนาะจั่งเป็นกอเป็นฮวงดี อิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คนภูหลวง
    เห็นแล้วคิดฮอดบ้านขึ้นมาหย่าวๆ ใจบุญคักเนาะเอาปลาเข็งไปปล่อย...... ใส่หม้อ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ paula
    ป๊าสสสส รถเกี่ยวข้าวทันสมัยอีหลี ชีวิตชาวนาบ่รวยดอกน้อง ทั้งเมื่อย ทั้งท้อ สู้ๆไปจ้า

ป.ปลา. หลีโต๋นปลาเข่งน้อย กอบไปปล่อยใส่หม้อ ใจบุญจ้า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    สู้ๆๆๆ ชาวนาเฮา ถือสาว่าเฮ็ดนาได้กินปลาข่อนเนาะ 555

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อ้ายพจน์
    :l-บ่าวcommoสู้ๆครับขั่นมันกดราคากะอย่าขายให้หัวปอดมันครับเจ้กนะเก็บไว้กินเองครับ อั่นปลาเข็งมีหลายบ่อน้อสิชวนคนภูหลวงไปตกกะนาา555555

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ commo
    ขายบ่ได้คับอ้ายพจน์กะเลยสิเก็บไว้ก่อนดีแหน่แต่บ่ได้เป็นหนี้ ธกส.หนี่หล่ะกะเลยบ่ต้องฟ้าวใซ้หนี้ เสาร์-อาทิตย์นี่ ว่าสะไปจอบปลาค่อบ้อนอยู่อ้ายพจน์ไปนำกันบ่คับ...จอบปลาค่อใหญ่