หัวข้อ: ของขวัญวันเกิดแม่

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร

ของขวัญวันเกิดแม่

วันเวลาเลยผ่านมาเป็นเวลา26ปีแล้วสำหรับผุญิงที่เรียกว่าแม่ได้ให้ชีวิตกับลุกชายของแม่คนนี้ ตั้งแต่เด็กเท่าที่จำความได้ท่านได้ตรากตรำทำงานหนักเพื่อหาเลียงลูกของท่าน
    ให้ได้กินอิ่มนอนหลับ ตลอกระยะเวลาที่ผ่านมาตั้งแต่เด็กจนว่าเรียนจบผมเห็นท่านทำงานหนักมาตลอดระยะเวลา 20กว่าปีเพื่อได้ส่งเสียให้ลูกได้เรียนหนังสือ พร้อมกับคำสอนที่ว่า
    แม่อยากให้เจ้าตั้งใจเรียนสิได้ทำงานดีๆบ่ต้องลำบากคือแม่กับพ่อ ซึ่งลูกคนนี้กะต้องใจและเชื่อฟังคำสอนของท่านเสมอ ที่ลุกมีทุกมื้อนิได้กะเพราะว่า 2 มือของพ่อกับแม่ที่คอยปลูกปั้นลูก จนมีทุกวันนี้ และนี้ก็ใกล้วันเกิดแม่แล้วกะเลยตั้งใจว่าสิถักผ้าพันคอให้เผิ่นไว้ใช้ยามหนาวนี้ ชึ่งถักบ่เป็นดอก อาศัยว่าไปชื้อพรมยุร้านคะเจ้า เผิ่นกะถามว่าคือบ่ชื้อเอาเป็นผืนชะง่ายดี กะเลยบอกเผิ่นว่าผมอยากถักให้พ่อกับแม่เองด้วยมือครับ เผิ่นกะยิ้มแล้วกะบอกว่างั้นพี่จะสอนให้ กะเลยได้ออกมาอย่างที่เห็น
    เอามานั่งถักยุบ้านแบบเอาจริงเอาจังขนาด
    ได้มา 2 ผืนของพ่อกับแม่ กับการใช้เวลา 3 มื้อปรกติเขาถักกันผืนละชั่วโมง555555
    ส่วนของขวัญอย่างอื่นกะคือสิเป็นแนวห้อยคอจั๊กบาทสองบาทละคือ
    แต่ที่ภูมิใจสุดๆกะคือผ้าพันคอสองผืนนี้
    ขอขอบคุณพ่อกับแม่ที่ให้ชีวิต ขอบคุณบ้านมหาและพี่น้องทุกคนที่ให้มิตรภาพและกำลังใจครับ

Moderators สัญลักษณ์ของ สาวชัยภูมิ ลูกพ่อขุน
    บล็อก
    30
    ของขวัญวันเกิดแม่ คืดการเป็นลูกที่ดี ขอให้แม่น้องมีความสุขมากๆจ้ะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ฮักณ.ทุ่งใหญ่
    อ่านแล่วกะมีความสุข เอิบอิ่มใจนำครับธุจ้า

ว้าววว น้องชายหล่านั่งถักนิ้ตติ้งให้แม่ เห็นแล้วกะปลื้มแทนแม่น้องค่ะ
    ถ้าลูกชายเอื้อยถักให้แบบนี้ เอื้อยว่าแม่คงสิปลื้มหลายกว่า"ส่วนของขวัญอย่างอื่นกะคือสิเป็นแนวห้อยคอจั๊กบาทสองบาทละคือ"
    LET IT BE...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    เป็นตาออนซอนเนาะ...พ่อกับแม่เพิ่นคือสิปลื้มหลาย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ดอกมันปลา
    เอ๋าป่วง 26 ปีเองบ้อ ว่าแม้น 46 แล้ว 555555555555
    จั่งได๋กะฝากอวยพรอิแม่นำเด้อเพี้ยนป่วงงงงง....
    .

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บ่าวสาเกตุนคร
    พ่อกับแม่คือสิน้ำตาขู๋หย่าวๆละน้อคันฮู้ว่าลูกตั้งใจปานนี้

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จ๊ะเอ๋
    ดีใจแทนพ่อกับแม่เพิ่นเนาะ ถ้าเพิ่นฮู้ว่าลูกตั้งใจเฮ็ดให่ปานนี้คือตื้นตันใจแฮง ขอให้ท่านทั้งสองสุขภาพแข็งแรงเด้อจ้า